• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oleo mac

  • Temu pokrenuo DevelopmntDiggie
  • Datum prvog posta
D

DevelopmntDiggie

Guest
Kupio sam skoro Oleo Mac motornu testeru,nez koji model,struze kao luda...i jednom je izgasim,i povucem rucku za paljenje,i vuci,vuci , i nista...kad povucem sauh (ono plavo iza) upali,kad ga vratim,povucem rucku,upalim ga,i izgasi se posle 5 sekundi...i tako svaki put POMOZITE! ..I kad palim,nekako pisti,to je bas otkad nije htelo da upali
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Velis da pisti, da nema mozda dekompresor, pa je on ostal otvoren, ili je mozda zablokiral? Dekopresori znaju biti plave boje, mozda si ga zamenil za cok?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da nisi rucku za kocenje lanca vratio. ili u montiranju maca nisi izvadio onu plasticni odstojnik sto se stavlja u transportu umesto maca [ vodilice ]. kad se montira vodilica vadi se taj deo i stavi mac i lanac pa stegne deklo. u tom slucaju kosi lanac u macu ili ga blokira. nisam najbolje razumeo reci struze ko luda. jel sekla pa se posle secenja to pocelo desavati ili u startu kako si je montirao se to pocelo cviliti i strugati. ajde poslikaj testeru i to plavo iza da se zna o cemu je rec. mozda bude i dekompresor
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Pozdrav,

interesira me jel netko koristio ili koristi Oleo Mac motorne pile? Zamolio bih iskustva i pouzdanost

Konkretno, interesira me Oleo Mac GSH 400, jer vidim da je cijena oko 150€ što mi je jaaako čudno, dok su drugi modeli za duplo skuplji.

Imam Oleo Mac asortiman (motorni trimeri) vec jedno 15ak godina i bez greške rade tako da vjerujem da je firma sigurno kvalitetna.

Hvala

LP
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
To je Talijanska firma, i spada u klasu ko Husqvarna i Sthil. I vjerujem da nema greške, ja imam na poslu flaksericu koja radi već par godina bez greške, tako da sam siguran da nebudeš pogriješio ak ju kupiš, ali to nije profi pila valjda znaš to.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
znam da nije profi, jer cijenom nema šanse. Razgovarao sam s jednim trgovcem u Italiji kod kojeg inače kupujem i koji drži Oleo Mac asortiman, kaže da je to "entry level" pila koju su izbacili lani na tržište s ciljem da se konkurira kineskim "no name" brendovima. Za hobi upotrebu je i više nego dobra, ima plastičnih dijelova al da je pogon kao takav sigurno kvalitetan.

Ima isti model pod drugom plastikom brenda Efco MT 3500 koliko vidim (EMAK grupa je i taj brend, isto ko Oleo Mac) koji je čak za 20€ skuplji od Oleo Mac. Na webshopu vani je cijena 150€ (~1200kn) za ovu Oleo Mac, kod nas glavni uvoznik Hongoldonia ima 1690,00kn! Po YT kanalima pila djeluje sasvim ok...

Ako netko ima još kakvih osobnih iskustava nek javi, pričekati ću još dan dva pa ću odlučiti...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
Imam oleo mac 942 pilu od 1994g,dosad sam mjenjal filter zraka 2 puta,svječicu jednom i to prije 15-tak godina, lani sam promijenil membrane, i tri ili četiri puta sam amortizere(federe) mjenjal al to zbog toga kad ju moj otac sili u bukvi promjera 30-40cm za kaj ona nije...Lanac vodilica i lančanik su potrošna roba a poderala ih je puuunooooo...imam i trimer oleo mac 1,8ks kupljen 2008 mjenjal sam na glavi one mesingane pikse kud ide flaks i plastiku na koju se namotava flaks. trenutno sam u potragi za pilom svašta sam gledal al izgleda da če opet bit oleo mac..
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
@papčina ak može link gdje si to vani gledo pilu.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Ima vise lokacija, varira u par eura jedino sto je caka u postarini i na ovom linku je najjeftinije koliko sam vidio Motosega oleomac gsh 400 - barra 35 cm. - 3/8"-bcpi/35r ako trazis gledaj i Efco, to je sestrinska firma od Oleo Mac, samo je boja i naziv na plastici razlicit, mehanika je isto koliko sam skuzio.

btw, ima u Trstu agrarija Nuova Tecnoutensili tu GSH 400 pilu po cijeni od 149€, a oni ne šalju poštom i do Trsta trenutno nemoš doć nikako :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
Mislim da ču ja kod nas kupit gs720 ili 820..
Na ovom linku kaj si dao nemaju jače od gs520 a cijena joj je ista ko i kod nas kolko vidim. Našao sam na jednom drugom webshopu al razlika je oko 300kn al nisam vidio dal šalju i dal je slanje uključeno u cijenu. Kod ovih kaj si dao link je iznad 200 eura besplatno slanje.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Nazalost ovi sa linka niti ne salju u hr, natezem se vec dva dana s njima. Ima u jednom webshopu za 174eur sa ukljucenom postarinom al cu ipak pricekati da otvore granice pa ic u Trst po nju. Za te sto trazis pogledaj i ekvivalentne Efco pile, znaju bit jeftinije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Gdje na servis s Oleo-Mac pilom u Zagrebu?
Ima li tko iskustva sa servisom Agroopskrba Matej?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
Imaš hongoldoniu imaš scheda u sesvetama, s.m.s ravnice, jur prom moto - odranski obrež (novi zagreb), agroopskrba matej ima pile po naruđi za djelove nisam pital jer mi netreb
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Fala!
Hongoldonia nema servis u Zagrebu. Šalju u Osijek.
Odranski Obrež mi je jako interesantan. Znaš li što o Jur-prom moto? Ovlašteni su za Oleo-Mac? Ima li dobrih iskustava?
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
372
Evo, bio u subotu do Trsta, uzeo Oleo Mac GSH 400, 149€. Moram priznat da sam iznenadjen pozitivno, očekivao sam igračku al čini mi se sasvim robusno. Lijep trzaj prilikom paljenja i dobar zvuk. Ono što me brine je auspuh koji je na prednjoj strani i nema zaštite, tj poluotvoren je i sa 5 strana je samo zatvoren sa kućištem od plastike na kojoj je nalijepljena alu folija, pa se bojim da će se plastika brzo otopit uslijed intenzivnijeg rada. Za sad je vodilica original koja mi se čini da se može zamijeniti i sa nekom većom, al sve u svemu trenutno mi se čini ok, vidjet ćemo nakon par m ispiljenih drva. Ima dosta plastike al za tu cijenu je i bilo za očekivati. Inače, isti je model kao i Emak MTH 4000 pa eto, sve to ista pašta.

LP
 

Dinooo

Novi član
Tu od
7 Sij 2021
Poruka
1
Imam oleo mac 942 pilu od 1994g,dosad sam mjenjal filter zraka 2 puta,svječicu jednom i to prije 15-tak godina, lani sam promijenil membrane, i tri ili četiri puta sam amortizere(federe) mjenjal al to zbog toga kad ju moj otac sili u bukvi promjera 30-40cm za kaj ona nije...Lanac vodilica i lančanik su potrošna roba a poderala ih je puuunooooo...imam i trimer oleo mac 1,8ks kupljen 2008 mjenjal sam na glavi one mesingane pikse kud ide flaks i plastiku na koju se namotava flaks. trenutno sam u potragi za pilom svašta sam gledal al izgleda da če opet bit oleo mac..
Ja imam 2 komada 945A i jedan za djelove ova serija je top samo me zanima od tih serija mi je potreban filter zraka dali ko ima ne mogu nigdje da pronađem
 
Na vrh