• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT GAMA 14

Marko12345

Novi član
Tu od
25 Lis 2021
Poruka
2
Bok svima. Ovak je. Potrgal mi se regulator za podešavanje količine sjemena i sad sam složil drugi,ali sad mi ne baca količinu sjemena kao na skali. Koliko okretaja je za gamu 14 da bi dobil željenu količinu na 1 ha. I koliko bi morala baciti sjemena da bi posijal oko 250 kg pšenice na ha? U nadi.povoljnog riješenja unaprijd zahvaljujem. Lp.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,621
Ovisi jel imaš originalnu gumu ili neku drugu...
Najtočnije ti bude ovak:
IMG_20221024_225257.jpg

Ak nemaš orijentacijske tablice, reci pa ti i to pošaljem
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
Koliko u današnje vrijeme vrijedni gama 14 sijačica? Našao sam jednu za malo više od 100 eura, korištena zadnji put prošle godine i ima ploče za travu. Ja bi ju koristio za djetelinu i tritikal, pa me zanima da li se to isplati, tj da li se može ok odraditi posao sa njom?

Na što treba obratiti pozornost prilikom kupnje, da li ima nekih dijelova koji ako nisu ispravni da ju odmah preskočim?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Trebaš paziti da ti se svi diskov lagano okreću. Nema ti s njom velike komplikacije.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Teško da ćeš s njom djetelinu sijati, većinom je hrdjavo dno i loš skidač sjemena pa lucerna curi i ako zatvoriš skroz.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,621
Ovisi u kakvom je stanju, ja sa svojom sijem sve normalno.
Za svoju sam prije 10 godina dal 400€, naravno bila je ispravna i garažirana, tak da ak je i ova ispravna to je skoro džabe za 100€
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Baš dzabe. Moju gamu 14 sam prodao prošle jeseni za 450e plus trebalo ulaganje u nju 50tak evra.
A bila kompletna,stope,2 ploče, 2 rezervne gume...
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
Sutra odem pogledati, ali skeptičan sam sada. Čim to zvuči predobro, tj da je tako ispod cijene, vjerojatno ona i ja za staro željezo :confused: Javim kako prođe pregled, hvala svima na pomoći
 

Najnoviji postovi

Na vrh