• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o traktorima Carraro

I

izetfazlinovic

Guest
pozz

zanima me kupnja traktora, pa sam razmisljal o sdf grupaciji,zanima me ili lamborghini r2 70 ili hurlimann xa66*
ali sam vidio da sve vise ljudi ima carrara pa me zanima njegova karakteristika...
1.dali se on moze usporedivati sa sdf grupacijom
2.koja mi je cijena
3.dali ima blokadu diferencijala,i speru na sva 4 kotaca, isto oko 70ks
4.zastupnik
5. koliko ima kilograma

ak nekto zna ili ima koji link da se malo usporedi sa ovim gore traktorima,i ak ga neko ima da mi napise sve kaj ima u traktoru,broj brzina,klima,radio

to meni treba za oranje,malcanje,frezanje i to bi dosta radio za novce
......hvala unaprijed......
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Carraro agriplus75 ima 4cilindre i više kubikaže od drugih naštetih traktora.
Mi smo dali za našeg 33.000€ Bez klime,radia. Radijo smo sami montirali. Teža je oko 3t i malo više. Vozi 2kubika vodneg peska brez problema i u brdo ako sta ima špera. Prva vuča se uklopi na tipku. Ima 24 brzina napred i isto tuliko nazat. Mi imamo malo drugčije gume tako da ide brže. Sa avtom merito 50km/h(al me nemojte držat za besedu jel nima števca za brzinu)
Šta još da rečem...
Aha oremo sa 3 brazdnimi 14colskimi plugi,mulčamo sa inotovim 190cm čekičarom oz. kladivarom. zastupniki za hrvatsku baš nepoznam. Slovenski je pa ovaj http://www.trgoagro.si/
Al pazi to su novi http://www.trgoagro.si/?izdelek=85 Ima više elektronike i iveco motor al je slabiji od tog našeg deutz-faroveg. To nam je sam trgovac rekal. I naš ima auspuh izpod kabine pa kad dela dugo pod štajngasom i potle ideš na cestu (veča brzina više gasa začne dimit al potle prestane) zato ti je morda bolje uzet sa auspuhom uz kabinu i odma je tiše u kabini.
I nešto slik da dodam:






I par mojih filmova:
http://www.youtube.com/watch?v=inew9dil89c
http://www.youtube.com/watch?v=ERIQu4gpr1c
http://www.youtube.com/watch?v=she0rMIYE6s
http://www.youtube.com/watch?v=PIcVSTY65ss
http://www.youtube.com/watch?v=Dcrb5agbj-s

Tako ako te još kaj zanima pitaj probat ču ti odgovorit.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Imamo Carraro agri up, 70ks, star 7 god., kupili smo novog. motor original deutz, 4 cilindra, zračni.
dobar traktor, zasigurno jedan od najmanjih potrošača goriva, a velike snage. oremo dvobraznim okretačima 15 coli.
dobra mu je karakteristika jeftino održavanje,npr. filter goriva i filter ulja (max. 60 kuna), napraviš servis za 250 kuna. grubi filter zraka ispušeš kompresorom, fini filter opereš u vrućoj vodi i osušiš, ne moraš ga mijenjati svaku godinu.
blokada diferencijala na zadnjim kotačima,
ima li trenutnog zastupnika, ne znam, mi smo kupili kod Leška u Sv.K. Začertje.
Pogledaj po oglasima, dosta su povoljni. Na ovom kraju ima nekoliko tih traktora i ljudi su zadovoljni, nema kvarova ni kod velikog broja radnih sati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zvončica, jel se slobodno sme znati od kuda ste?? Može i privat!
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Zvončica, jel se slobodno sme znati od kuda ste?? Može i privat!

Pa naravno:

"Podravci ljube svoju Podravinu,
ne bi je dali ni za kakvo blago;
tu im je dom, tu im je sve,
što srcu je i milo i drago."

Rođena Podravka, kc-kž županija
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa naravno:

"Podravci ljube svoju Podravinu,
ne bi je dali ni za kakvo blago;
tu im je dom, tu im je sve,
što srcu je i milo i drago."

Rođena Podravka, kc-kž županija

Hehe..naravno i ja sam iz podravine....ali :)

Pitam zato jer ima tu selo do mene (ista općina) jedan Carraro Agri-Up 70 i isto ore s dvobraznim okretačima i tera rotodrljaču 2,30 i traktor je super, ko bonbonček :)

Pa si mislim da mi možda "suseda" neje na forumu a ja ni neznam, zato pitam od kuda ste :mrgreen::rolleyess:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Hehe..naravno i ja sam iz podravine....ali :)

Pitam zato jer ima tu selo do mene (ista općina) jedan Carraro Agri-Up 70 i isto ore s dvobraznim okretačima i tera rotodrljaču 2,30 i traktor je super, ko bonbonček :)

Pa si mislim da mi možda "suseda" neje na forumu a ja ni neznam, zato pitam od kuda ste :mrgreen::rolleyess:

hehe, Šanana...el si pital susedu, ovu našu, kolko goriva stane v rezervar!
i kolko košta novi rezervar... :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Nesem, a kaj joj se desilo???:weedman:

Pitaj Bušu kaj se desilo... :)
Kao da je na toj seriji problem da kabina sjeda na rezervar koji je plastični i onda ga tišče i jednostvno rezervar procuri...i nemre više od 20 l natočiti!
i nikak rešiti taj problem!sakaj su sprobavali i ništ
a novi rezervar navodno je dosta skup...

neznam za ostale članove koji imaju tu seriju!
možda je to samo individualni problem!

hehe, ali ima i dobra stvar-Carraro je jako šparen pa je i 20 l dosta donekle! :)
 
I

izetfazlinovic

Guest
da sve je to ljepo i hvala vam na informacijama ali mislim da je do dosta love 33.000e.
mislim da nije tak velika cijena ovih gore navedenih traktora,nisam siguran pa zato sad u 3mj idem na sajma u gudovac pa da se tamo malo raspam.

dal imju ti traktori veliku sirinu i visinu! jer ja sam na bregovitom terenu pa mi trebaju jako dobre kocnice,dobro bi dosle i blokade diferencijala(koje nema ima samo iza) mada neznam koliko je to dosta i cemu tocno sluzi.
jer svaki ima svoju verziju i jadan veli da netreba opce ta blokada diferencijala,drugi da treba imati,da su skupi dosta djelovi za odrzavanje carrara
rekli mi da neki osirurac dode 1000kn veli nevalja zamjenski nego samo orginal,mada neznam koji su problemi i cijene za ova 2 traktora kad se nesto mijenja.
pa 2 kubika mokrog pijeska nije neka velika masa cca oko 5 tona.
i ak imas taj traktor daj mi reci cemu sluze te sve brzine,koje imaju pogodnosti i koje mane....
ak imas vremena napise jos nesto jer vidim da imas iskustva s njim i ak jos znas nesto o ovoj dvojici traktora koje sam nabrojil i malo mi jos usporedis bil bi zahvalan,.....

velim ja sam zelen kaj se toga svega tice pa slusam razno razne price tak da svak hvali svog konja,a pogotovo ti kaj prodaju rabljene traktore to ga ubiju u razno raznim poslovima i onda ga malo usminkaju i prodaju doslovno skoro bolji neg novi po njihovoj prici, a problem je u tome kad pitas susjede ili ih osobno znas i znas kaj su radili s njim nebi ga kupio ni preporucio najgorem neprijatelju..

i zadnje meni nije toliko bitno dal ima 3 ili 4 celindra,mislim da bi mi 3 bila dosta,za to kaj mislim raditi tak da je 4 mozda nepotrebno...i da nije jako velik nego ko ovi iz sdf grupacije jer imam male puteve,uske pa mi treba takav traktor,mali a jako jak.......hvala
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Drag je to je jasno al opet kakav 3 cilindar sa turbinom je možda 5 hiljada ceniji. Bijo je i jedan rabljeni valta koji je identičan tem našem za 16000€. Cjene za djelove baš neznam jel nije trebalo dosad. Kaj se tiče tog tovora je tako da je to išlo u brdo u koje prije dok smo imali sameta delfinota 35 ni mogal niti pol kubiga brez pomoči susedoveg IMt 539. Kaj se tiče obrade brdova smo ga proširili na 193cm mogli bi još al nam nema potrebe. Kočnice primeje od prve a i čuda grabimo,pajkamo i baliramo po brdu gore,dole. Al sve to letno malo više nego 100 radnih sati. Sve ovisi od potrebe i mi smo imali pred time jednog newhollanda 65 konja i tri cilindra na ogledu pa bi ga i kupili al nije bilo šefa trgovine kodkuče pa smo čuli za te carrarote unda je bio prvi u sloveniji i bijo je zastopnik jedan tu kod brežic Vzorec raka al je nešto krivo napravijo italjanim pa je moral odustat.
 
I

izetfazlinovic

Guest
daj mi reci dal je velika razlika izmedu 3 i 4 celindra! jer ja mislim da 4 pije i djelovi su skuplji od 3. kolko ima tvoj carraro sati? ja sad ima store504 i bil bi on za moje potrebe i dobar samo me to muci kaj nema dosta brzina,kocnice lose,star je vec jako,imam dosta oranja pa bi kupio okretaca 2puta 14 mislim da bi mi to bilo dosta. nebi mucil ni traktor ni sebe a bil bi puno brze gotov kad bi oral u oba dvije strane.

1.zato mislim kupiti neki novi traktor,koji ima uljne kocnice,blokadu diferencijala(mi mozes objasniti za kaj to sluzi blokada diferencijala,se sluzis kaj stim),i nebi mi tolko sumelo u glavi nakon kaj cijeli dal orem i radim na poljoprivredi
2.znaci velis da je jako stabilan taj traktor,dobar je za brege i dal ima reverz,to kaj nemoras stalno saltati u rikverc
3.nije mi to neka potreba ali ima se nekaj ustedevine pa me tak malo zanima,a mozda bu kaj drzava dala ak uzemo u EU. i malo se cijene smanjile(jesu se kaj cijene smanjile traktora kad ste vi usli?) a daj mi i reci dal znas koga ko ima mozda lamborginija r270 ili hurlimanna xa 66,ja bi takve traktore male, pa da znam odprilike koja je razlika.
4.jer ovaj hurlimann xa 66 ima turbo kaj vele da je super jer traktor ima bolji odaziv na gas,ima 30:15 brzina tak da neznam kaj da mislim.
5.neznam koja je razlika i niko nis nece rec koji se isplati uzeti za te poslove
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Ha pa manje pije svaki ako trebaš manje gasa oz. dodaješ to je kod. 3 cilindar i turbina je tako da se negde kod 1500 obrtaja upali izpod tega pa ugasi. za djelove neznam
Carraro je od ti naštetih dugli i manje diže prvi kraj. Sati ima nešto više nego 1000. a ima i nešto više neko 4000ccm zato trebaš manje gasa. Jedan več kmet je imal lamborginija r2 i mu menjalnik prošal al taj nešpara traktor sad si je kupijo r3 90 konja. A drugi je zadovoljan i da ne pregrije se al nima takovih priklučaka ki ima još štoreta uz tega. A jen na forumu ima same argona(70 konja,3 cilindra i turbinu, i nekoliko je laži i krači)vuče 2 brazne pluge prekretače un je isto zadovoljan sa njim(al obavezno utegi napred kad ide orat.
A sad cene su takve jedino ako od države dobiš al mi nismo išli u to jel smo mali kmeti. I radimo samo za sebe kadi kakvo delo sa baliranjem il kopanjem bagerom.
Aja brzine baš to inventor po slovenski. Ručica na kojoj premikaš al češ napred ali nazat je zakon saj za naše drage i kratke njive ako si sposoban šofer možeš nazat se vozit ko napred samo mislim da sam sam došal samo do 2 ili treče brže u rikverc.
Za menjalnik imaš 4 ruće. Ta invetor, unda ruča sa 4 brzina unda tri reduktora i zec i žaba. Une četri šaltaš med vožnjo za druge pa treba ustavit.
Za hurlimana upoče neznam ako ima ko u našim krajima. al mislim da ima jel su to same,hurliman i lamborgini u jednoj grupi traktora.

Kočnice premoju od prve kad ga vozimo registrirat probamo na cesti kako primeju i obavezno se treba svezat sa pasom za sedeš jel možeš da proletiš čez šajbu :)
Sad taj carraro ima zračno hlajenje i ako puno radiš u prašini treba i više čisti filter. Taj lamborgini ima vodno. Prekretači su mislim da teži od 3 braznih plugova al netrebaš se rikverc vozit al zato se trebaš okretat i trebaš bolj ukretniji traktor to je milim da lamborgini,hurliman i same bolj nego carraro.

brzo pišem... Pa sve pomešam.. A sad pišem prek telefona..
Mi osebno smo uzeli sa 4 cilindra jel kou govorili nam judi da se manje pregrije. Al opet neznam ako to vazi jel taj lamborgini mislim da ima vodno hladenje.. Mozda te bude najbolje trgovac preprical oz. Koji ti je blizi ili ima blize servis.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Jel ko zna ako bi mogal dobit original brzi priklop za carraro da ga bi montiral izpod gramera?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zanimljiva je ova korpa, kako li se vec zove, u kombinaciji sa hidraulicnim toplingom. prakticno..
 

Najnoviji postovi

Na vrh