• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,041
S čim ideš ovo svaki drugi red?

Baci kana. Ako bude bablje ljeto imat ćeš grožđa na zapercima 🤣
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,041
To je bilo i za očekivati od ove godine. Žalosno, ali tako je...

Većina ima sreće što je pravi mraz pobjegao istočnije.

Šta sve ljudi po netu stavljaju iz Srbije, Bosne, crne gore.. Pa to je kataklizma... - 6 u punoj vegetaciji. Plodovi veličine klikera.. Sve crno...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,124
Ako bude danas sunčano i po noći vedro onda bi sutra u jutro moglo biti mraza i novoga veselja. :unsure:
 

MarinaVinea

Novi član
Tu od
16 Srp 2020
Poruka
2
Pozdrav svima! Koliko može koštati uslužno špricanje vinograda po ha traktorom ako nemam mehanizaciju? Sa njegovim gorivom.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,041
Pa površinu vinograda. Nemoj mi sada po lisnoj masi i kubiku krošnje. Nit imamo takve atomizere nit se itko s tim zajebava.

Evo stavi 400ml na 100l da plus bude sretan.

To ti je 500l vode po hektaru max doza od 2l...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Tako jednostavno pitanje,a tako kompliciran odgovor
Samo sam htio pitati koju koncentraciju koristite

Kolega plus i zoki hektar se kod špricanja vinograda računa lisna masa koju moraš poprskati,a ne površina vinograda kao kod herbicida,ali da su ga iskomplicirali,jesu

Znači kod vinograda,ako ti je red npr.dužine 100 m ,a visina mladica 1 m i ako ga špricaš sa obje strane to ti je 200 kvadrata

Pa računaj da ti je 500l po ha vode onda prosjek. I prema tome koncentraciju..
Koliko ti inače stavljaš koncentraciju kod aminokiselina?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,041
Ja radim s aminoprim iz agronoma

500ml na 100l... Ako idem nakon stresa.

200ml na 100l ako idem prihrane neke bezveze..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Dok čitam - se pitam, kak' to da sam preživel do danas, do modernih vremena i ovako oblikovanih recepata... Nema se više smisla oko toga dalje natezati... Ako ne uspijem - bude propalo i gotovo. Lp
PS
@bane1978 ne brini za moje računanje 👌🥂 "danas budem" sve preračunao na mikrohektare, tako nekako, ak' baterija digitrona izdrži 😈
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Kad i ja citam pitam se jel kod mene hektar isti kao kod vas.
Ako je nesto 3 kile na hektar onda je 3 kile na hektar. U ovim ranim fazama kad se ide recimo s 2 umjesto 4 dizne pa neki prepolove dozu obicno takvi ne beru nista.
Tko ima par trsova vec bi trebao znat nekakve koncentracije za leđnu prskalicu. Imaju uputstva, dozatori, mala pakiranja, agronomi koji rade u poljo ljekarnama, predstavnici zastitarskih kuca...
Ovako na pamet nekom nesto preporucat je nezahvalno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh