• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A i stariji od toliko, svježe prefarban, a i ima malo radnih sati (bar koliko sam uspio pohvatati u kratkom čavrljanju).
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ne treba se vam "činiti". NAravno se vidi, da je ofarban. I poslije toga nije ni radijo. I papučice su nedudirnute za noge. Nigdje niti jedne ogrebotine na boji. "Stari čovik u opranim, očiščenim odjelima." Pozdrav
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
Pozdrav Pasqualcima,
Postadoh vlasnik jedne 995-ice i eto me u mukama nigdje uputstava ni prirucnika bar na engleskom ne mogu naci pa se obracam vama za pomoc.
Traktor ima kopcanje u tri tocke ali nema spanere na donjim polugama. Sad, gdje mu staviti usi za zakvaciti spanere?! Ideja je da stavim komad zeljeza na vijke koji drze adapter kardana ili je bolje staviti na bolcne od donjih poluga kao sto se stavlja na TV( vidjeh u grupi TV)?
Da li je netko piksirao sredinu na njemu(ima malo lufta) i koliko bi to u grubo kostalo? Nasao sam sredinu u spanjolsko i dva segmenta nova kostaju cca730€, cini mi se podosta europejaca.
Hvala unaprijed na odgovorima
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
cestitke....

jedan link, mozda ti je vec i poznat.... neki francuz zaljubljen u pasqualije....


ovo iz spanjolske je i meni poznato... ja imam 990 i isto dosta lufta u sredini... na spanjolskom beju sam narucio oba dva djela i dosli relativno brzo, nekih 7 dana....

jos koji link...



 
Posljednje uređivanje:

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
Hvala dohtore na linkovima
Sad mi nije jasno gdje spada 995, svagdje su modeli 985, 990, 993, 997... ?! Nigdje nema 995. Ako se ne varam on bi trebao biti isto sto i 985 i 990 samo jaci motor. Uh, frka me da ne kupujem djelove dva putao_O . Sve mi je ovo novo jer sam se tek u cetrdesetima odlucio ici na party zvan poljoprivreda:eek: Pa bolje da pitam nego skitam
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Izgleda, da je ovaj stroj ovako imao original napraveno.
A ono što imao u sredini lufta: Ako nije jakoo veliko, ne zabrinjavaj se previše. U sredini su kardanovi. NE šteti njim to, osim ako tebe previše ne uzbunjava.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
Hvala dohtore na linkovima
Sad mi nije jasno gdje spada 995, svagdje su modeli 985, 990, 993, 997... ?! Nigdje nema 995. Ako se ne varam on bi trebao biti isto sto i 985 i 990 samo jaci motor. Uh, frka me da ne kupujem djelove dva putao_O . Sve mi je ovo novo jer sam se tek u cetrdesetima odlucio ici na party zvan poljoprivreda:eek: Pa bolje da pitam nego skitam


meni se isto to cini da su isti sto se tice svega osim motora.... svi alati za traktor sta se stavljaju na 990 su isti i za 995, ali kazu isto da je predpostavka majka svih zajeba.....

nazalost nisam bio u prilici nikad vidjet uzivo 995 tako da ne mogu tvrdit....

jel si uspio nac popis dijelova na ovim linkovima? inace je sadrzan u jednom katalogu od 990.... a sta bis mijenjao tj sta te interesira?

jer moj 990 je trenutno u komadima i ceka potpunu obnovu...
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
@reider
mislim da nije zabrinjavajuće klimanje pa će izdržati neko vrijeme, vidjet ću kako će se pokazati u radu. Srećom sve je ravno i neće ići u šumu.
Za sada će u glavnom vuči roto malčer i frezu.

@dohtor
našao sam jedan katalog od 990 na koji je rukom dopisano da je za 992 i 995, ali tu vrijedi ova tvoja o zajebima...

za sad mi nije nista u planu , tek je stigao i cini mi se da je sve u dosta dobrom stanju ( tu opet stoji ona o zajebu jer mi je ovo prvi traktor i stigao je prije tjedan dana, a do sad sam par puta posudio imt539)
za sad mislim staviti španere i inverziju smjera kardana jer sam s njim dobio samo adapter, a volio bi se pripremiti ako krenu neki ozbiljniji problemi (strah me da hoće😬)...
sredinu si znači kupio, nisi se odlučio na tokarenje?

Nemam boljih slika pa ce i ove poslužiti:
 

Prilozi

  • IMG_20190818_101024.jpg
    IMG_20190818_101024.jpg
    194.5 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20190818_101000.jpg
    IMG_20190818_101000.jpg
    224.5 KB · Pregleda: 11

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
traktor ti izgleda prva liga.... ne sumljam u to da te nece dobro sluziti... da je barem moj izgledao na pola dobro kao tvoj(istina zato je i cijena bila poprilicno povoljna)....

nisam dao tokariti jer ovih par majstora oko Labina je bilo "mozda bi mogli, mozda ne" pa kad se i nasao netko tko bi, onda bi bubnuli cijenu oko 500njak eur(ne kazem da je skupo ni jeftino jer ima dosta posla oko toga) pa nakon malo razmisljanja i sjecanja koliko se jos moram natezat sa njima kada ce bit gotovo, jednostavno sam prevagnuo i narucio nove....

ako ti treba koja slikica od mjenjaca kako izgleda javi pa ti posaljem sta imam.... iako dosta je slican TVu jer ipak mu je to preteca....
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
čuvaj slikice pa se javim kad ih zatrebam, mada vjerujem da ću taj dio možda prepustiti malo boljim majstorima od mene kad do toga dojde...
traktor dosta dobro izgleda, vidjet ćemo kad ga malo upregnemo i kad odradi koji sat... javljat ću dojmove i kako se ponaša...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
ZAnimivo, što sam prečitao. Ovaj stroj sa 18" kotačima, ima največo brzino kretanja 15 na sat. Čini mi se to jako malo. MAnje nego TV 418. Ali kako to, da se model 997 kreta preko 20 na sat...
Mogu ti dodati samo to: Pazi gdje kačiš španere!. JEr ak jih ne kačiš u isti liniji kao je svornjak, gdje su nanjega namiještene ruke (dolnje)hidravlike, može ti se dogoditi, da če se tekom podizanja-spuštanja automatski španer pritegovati-popuštati. Ovo ni sam ne bi nikad znao, al mi to isto tako na tom forumu dao znati. I ima prav.

No, napokon jednog popravka zanimivo, ne mogu posta ni ponovo popraviti , ni obrisati. A nema veze. Glavni gazda foruma sigurno zna, zašto je to tako, kako je.
Sad sam pronašao dokument, koj imao napisano ,da i model 997 ide isto brzo kao 995. Znači 15. Al sam siguran, da je mi neko nekad kazao dokument, koj prikaziva brže kretanje modela 997. LP

Ovdje ponovo nekvi su drugi podatci. Ali skužijo sam, da jednom imaju ti manuali napisano kretanje u km /sat, a ponekad Miles/hour.
Sitno je bitno!. :LOL:
 
Posljednje uređivanje:

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
Hvala reider na upozorenju, nisam razmisljao o ravnini spanera i poluga😬
 

DrEnKO

Član
Tu od
28 Svi 2018
Poruka
39
i tak malo se radilo:

[YT]

naravno, nebi bilo zabavno da se sra...a ne događaju:mad:

[YT]
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
NApisao si vrlo smiješan post. PA stavi ti tu pitanje, a ko ga bo znao odgovoriti i ak je na forumu, odpisat ti če...Lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh