• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: Pasquali

Obrisan neispravan link.

jeli zna tko di se mogu kupit pasquali traktori?,jeli ih ima na sajmovima :?: :?: :?:
 
B

Bobo

Guest
Re: Pasquali

TOMO VINKOVIĆ kaže:
http://www.grundbichler.at/pasquali.htm

jeli zna tko di se mogu kupit pasquali traktori?,jeli ih ima na sajmovima :?: :?: :?:


Pogledaj par postova iznad...

Mario je dao link ;)
 
J

josip599gtb

Guest
Re: Pasquali

čisto solidan trakotr Pasquali orion SDT dualsteer
recimo to je nekaj kaj kod carrara još nisam vidio da je ujedno i zglobni i kruti
velika prednost je ta da se jako smanjuje radius okretanja

imao sam priliku isprobati taj model i oduševljen sam...kad smo već kod PA VIN-a ...neznam kaj da jkažem istina da su dobra firma ali trenuto zastupaju Carraro prije su zastupali Ferrari a i sad još preprodavaju Ferrarije...

a ak kupuješ isti takav carraro sa niskom kabinom - model TGF, recimo kabina, traktor, prednja hidraulika i prednji kardan dođu sve zajedno sa PDV - om oko 45,000 eura..a Pasquali Orion SDT koji po meni ima još više opremem od Carrara dođe između 35 i 40 tisuća eura....

bilo koji traktor da kupite nećete fulat sigurno jer su i jedani drugi jako kvalitetni traktori
 
J

josip599gtb

Guest
Re: Pasquali

Bobo kaže:
TOMO VINKOVIĆ kaže:
http://www.grundbichler.at/pasquali.htm

jeli zna tko di se mogu kupit pasquali traktori?,jeli ih ima na sajmovima :?: :?: :?:


Pogledaj par postova iznad...

Mario je dao link ;)

zastupnik za Hrvatsku je tvrtka Agroklas d.o.o iz Zlatar Bistrice imaju i svoju net stranicu...

pozdrav
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: Pasquali

Jel se može na njega nakačit neki utovarivač za palete? Ili što li već? Recimo da se korpa od 500 kg stavi u kamion?
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: Pasquali

1A5xgO0OiD7aDRw0.t.jpg

Za danas odustajem prije bi ga popravio(nema pritiska ulja)nego postavio sliku.
Dali mi može neko reči zašto je tako mala sličica(može i na PP)hvala.
 

dosojnic

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
8
Re: Pasquali


Evo da i ja malo prokomentiram Pasqualia. Ovo je tip 970, 86 g. 24kw, 2 cilindra, zračno hlađenje, aluminijska glava... Nedavno smo ga prodali jednom vinogradaru oko Jaske. Kupio ga je djed novoga, priča mi stari da je koštao kao imt 539 novi, al djed e zagrizao i kupio ga. Koristili smo ga malo za poljoprivredu (plug,freza) za osobne potrebe, te za dovest drva prikolicom. Traktor je dosta nježan ,tako da smo ga čuvali od većih napora. Radili smo mu polugeneralku prije par godina i tako. U biti nije bilo većih problema, ali s vremenom nam je došla potreba za većim traktorom pa smo ga prodali . Traktor nije zglobni, okretan je, ali je lagan. Mislim da on u biti i jest namjenjen vinogradarstvu i sl. poslovima. Volan nije hidraulični, ima dva kardana, kao tv i kao većina traktora. S njim sam prodao i manje vitlo( direktno bez lamele), mi se s njim baš nismo pomogli.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Pasquali

Isti model (970) samo 82. godište (zeleni) imam zajedno s bratom. Kupljen u Gorizzi u Italiji. Sa svim davanjma koštao 1000 DM više nego TV 30 KS. Ako ga s njim uspoređujem, lošija samo freza (540 i 720), (to je vjerojatno jer mi je bila preskupa freza s vanjskim pogonom pa sam uzel onu s prijenosom prek tanjurastog zupčanika), sve ostalo neusporedivo bolje, a pogotovo stabilnost.
Jel to imaš originalno sjedalo? Naš je imao drugačije, koje se potrgalo, pa smo napravili limeno.
Na prednje kotače smo dodali utege po 50 kg, a dobro bi došli i na zadnje. Isto smo pred par godina napravili polugeneralku. Od priključaka koristimo:
-plug jednobrazni okretač (samogradnja s daskama od pluga za TV18 - 10")
- plug 2-brazni 8" batuje
-freza 120 cm
-prekretač sijena SIP 160 (ili 165)cm
-prikolica jednoosovinka 1,5 m3 (samogradnja) - nije kiper
-prikolica jednoosovinka lagana (zadnji štelj od gumenjaka i cijevni centralni nosač)
-košara nošena 140x80x100 cm.
 

dosojnic

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
8
Re: Pasquali


I ja sam tražio utege za prednji kraj, al nisam mogao nać. Posebno nas je to zafrkavalo u šumi pod opterećenjem prikolice, onda je stari znao sjest na haubu da izađemo na ubrdici. Koristili smo jednobrazdni plug ( tal. proizvođač ne znam ime , mislim da je 10") i frezu( tal., u sredini ima greben, kardan u sredini, širine 120 cm), grabljačicu sipovu( mislim da je 160 cm). Motor je lombardinijev. Jako je startan, brz kao imt 539( utrka sa susjedom he,he). Otraga na rukama hidraulike je imao nezgodno riješeno zatezanje s španerima . U oranju ili frezanju savijali bi se španeri ili bi pucale kuke.Onda smo napravili ko u tome vinkovića princip i šljakalo je u redu.Sjedalo je drugo, original je bilo koma , neko poluvisoko bez naslonjača, spužvasto... koma, ubrzo se počelo otkidati. Prednji žmigavci su od tv, kao i stražnji.
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: Pasquali

Evo danas sam išao onako usput pogledat traktor za kolegu, samo sam ga poslikao, a on će dalje dogovarat i probavat
1978.g. 18 ks. čovjek traži za njega 2000eura, ne znam...mislim da je ipak malo puno..pa evo slike, samo da vidite kako to izgleda:

pq1.jpg


pq2k.jpg


pq3d.jpg



naravno ima dosta zračnosti (lufta) na sredini, ali mi se sviđa rješenje voolana, puž je, a ne kao kod tv18 onaj nazubljeni polumjesec!!
 
B

Bagudina

Guest
Re: Pasquali

i tata bi sine ........
[youtube:zvgqcccz]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/gbokd3svDZ4&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/gbokd3svDZ4&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:zvgqcccz]
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Re: Pasquali

Upravo tako Bagudina, ali cijena od 13000€ i nešto sitno + PDV je malo puno zasad.....
 
E

eichertrack

Guest
Re: Pasquali

ddalibor kaže:
Evo danas sam išao onako usput pogledat traktor za kolegu, samo sam ga poslikao, a on će dalje dogovarat i probavat
1978.g. 18 ks. čovjek traži za njega 2000eura, ne znam...mislim da je ipak malo puno..pa evo slike, samo da vidite kako to izgleda:

pq1.jpg


pq2k.jpg


pq3d.jpg



naravno ima dosta zračnosti (lufta) na sredini, ali mi se sviđa rješenje voolana, puž je, a ne kao kod tv18 onaj nazubljeni polumjesec!!

Taj je traktor iz mog susjedstva i mogu vam reći da je čisto solidan i mislim da bi dao i frezu skupa s njim za 2000 eura
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: Pasquali

zanimljiv strojćek, preteča TV-a, Pasquali model 936, dva kardana, volan kao i tv...

dsc00232tcpqcdg.jpg


dsc00234upq.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Re: Pasquali

Bagudina kaže:
Evo jednog za američko tržište :)


Taj više izgleda ko konbinirka, a ne kao traktor :lol: :lol: :lol:
 
Na vrh