• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OPG kao d.o.o.

K

KRALJ

Guest
Bok svima,
Pošto radim u firmi, a da bih smanjio troškove, bilo bi bolje da OPG pretvorim u firnu d.o.o., zemlju prebacim preko Ugovora o najmu bez naknade na d.o.o. i sve dodatne poslove vezane za poljoprivredu šibam preko d.o.o. jer tamo ne trebam imati zaposlenih dakle nema troškova doprinosa na plaću, samo se plaća porez na dobit tj. na razliku od utrženog i troškova + troškovi na firmu.
Može li mi netko reći dali sam u pravu i koliki su dodatni troškovi na firmu te dali se u tom slučaju priznaju svi troškovi kao i kod OPG-a (npr.struja, telefon, auto, traktor, tj. koliko sam ćuo u OPG-u sve ulazi u trošak osim prehrane)? u kolikom postotku ulaze u trošak struja, voda, telefon te dali se traži povrat PDV na račune od režija?

Zna li tko kakav je to traktor HURLIMANN JOKER?

hvala na informacijama
 
K

Kordunas

Guest
nisam siguran 100% ali mislim da ti je porez na dohodak u doo 25%
 

Najnoviji postovi

Na vrh