• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OPG za pure,pilice

bonecrusher

Novi član
Tu od
20 Stu 2014
Poruka
23
Postovanje, otvaram novu temu zato sto nigdje nisam nasao ogdovore na sva pitanja,pa cak ni kod ljudi koji su placeni za to.
zanima me da li tko zna nesto o tome,naime drzim pure i pilice za prodaju,volio bi otvoriti opg i prodavati sve legalno.
zanima me:
-dali moram po zakonu imati odredenu prostoriju za uzgoj(tipa recimo kao automehanicari)
-dali moram ici se osposobljavati za "omamljivaca"pri klanju
-dali moram imati dizajnersku opremu za klanje
-dali klaonica mora biti posebno uredena,ili moze biti prostorija sa plocicama i odvodom
-za prodaju,recimo na pijaci,moram li imati svoju markicu,posebna pakiranja
-sto sve obuhvaca "konzultacija veterinara" sa otvorenim OPG-om vezano za prodaju na pijaci,ili recimo bolnici..
ako ima jos stvari koje su bitne za opg molim vas recite..
unaprijed hvala na pomoci
LP
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Najbolje je da se konzultiraš sa veterinarskim inspektorom koji bi ti sve trebao objasniti.
Vjerovatno ima dosta toga što treba ispoštivati ako želiš da sve bude legalno i po određenim pravilima. Nakon ulaska u EU dosta se zakona i pravilnika postrožilo.
:):)
 

bonecrusher

Novi član
Tu od
20 Stu 2014
Poruka
23
Bio sam i pitao. Dobio sam jako nejasane i nepotpune odgovore. Vec tjedan dana letam po opcini,po uredima..
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Probaj na internetu nešto pronaći,možda neke pravilnike i zakone na stranicama ministarstva poljoprivrede.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
sve što vrijedi za poduzeća, obrte, mesnice, klaonice i proizvođače...sve će to vrijediti i za OPG...kad to zadovoljiš izmislit će nešto novo...
 

bonecrusher

Novi član
Tu od
20 Stu 2014
Poruka
23
Pa to je i najveci problem..na internetu ima puno zakona i pravila,od toga vecina zastarjela.. sad ima 150 dopuna svakod zakona,da ne pricam da se puno dopuna promijenilo ili ukinilo..i sad ti budi pametan.. a nase uprave nemaju pojma..
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88

Najnoviji postovi

Na vrh