• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

opg

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
zanima me sve u vezi toga, sta to tocno i znaci, kako do toga, sta mogu stime, kako s knjigama, porez i apsolutno cega god se sjetite, ako to postoji samo me proslijedite, hvala...
 
M

MOCO

Guest
ma to ti je već 100x prežvakano,pretraži si malo tu po temama
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
isao sam u trazilicu prije nego sam napisao tu temu i upisem opg i nista... daj mi temu please, bez ljutnje molim
 
D

džontra_volta

Guest
zanima me sve u vezi toga, sta to tocno i znaci, kako do toga, sta mogu stime, kako s knjigama, porez i apsolutno cega god se sjetite, ako to postoji samo me proslijedite, hvala...

Da, pitanje ti je na mjestu, također sam relativno novi u OPG poslovanju i moram priznat da je početniku to sve zbunjujuće i nakon svakog odgovora postoji novo pitanje.

Neke stvari su već napisane u forumu, ali to samo dijelom olakšava.

Bilo bi lijepo kada bi netko od članova tko je upoznat sa svime što se tiče OPG-a detaljno i jasno i naravno točno napisao što sve OPG može očekivati. Od želje za OPG-om do prodaje proizvoda, bilo voća, bilo povrća, bilo životinja i njihovih prerađevina. Zašto ne bi postojala jedna šablona po kojoj, ovisno o smjeru u kojem ide OPG, bi ljudi mogli jednostavnije riješavati papirologiju.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Da, pitanje ti je na mjestu, također sam relativno novi u OPG poslovanju i moram priznat da je početniku to sve zbunjujuće i nakon svakog odgovora postoji novo pitanje.

Neke stvari su već napisane u forumu, ali to samo dijelom olakšava.

Bilo bi lijepo kada bi netko od članova tko je upoznat sa svime što se tiče OPG-a detaljno i jasno i naravno točno napisao što sve OPG može očekivati. Od želje za OPG-om do prodaje proizvoda, bilo voća, bilo povrća, bilo životinja i njihovih prerađevina. Zašto ne bi postojala jedna šablona po kojoj, ovisno o smjeru u kojem ide OPG, bi ljudi mogli jednostavnije riješavati papirologiju.



Moram te razočarat ne postoji nikakva šablona po kojo se radi sve je individualno. Jedan moj dobar prijatelj koji ima veliko iskustvo u poljoprivredi točnije u povrću mi je rekao "ja ću ti reći kako ja redim a ti napravi kako znaš" Moj savjet ti je ako očekivaš šablonu ili nešto slično odma odustani od OPG-a ili bilo kakve proizvodnje u poljoprivredi.
 
D

džontra_volta

Guest
[/COLOR]


Moram te razočarat ne postoji nikakva šablona po kojo se radi sve je individualno. Jedan moj dobar prijatelj koji ima veliko iskustvo u poljoprivredi točnije u povrću mi je rekao "ja ću ti reći kako ja redim a ti napravi kako znaš" Moj savjet ti je ako očekivaš šablonu ili nešto slično odma odustani od OPG-a ili bilo kakve proizvodnje u poljoprivredi.

Cijenim tvoje mišljenje, možda šablona nije najbolja riječ, ali shvatio si na što sam mislio. Ne bih se složio da ne postoji jednostavniji način za riješavanje papirologije. Jasno mi je da u uzgoju i proizvodnji ne postoji pravilo koje je 100% sigurno, ali u riješavanju papirologije se znaju pravila, šta najprije ide, šta kasnije, što učiniti da se dobije određeni papir, koji papiri trebaju da bi se dobio drugi papir....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Cijenim tvoje mišljenje, možda šablona nije najbolja riječ, ali shvatio si na što sam mislio. Ne bih se složio da ne postoji jednostavniji način za riješavanje papirologije. Jasno mi je da u uzgoju i proizvodnji ne postoji pravilo koje je 100% sigurno, ali u riješavanju papirologije se znaju pravila, šta najprije ide, šta kasnije, što učiniti da se dobije određeni papir, koji papiri trebaju da bi se dobio drugi papir....
Evo ovako:
Prvo odeš u katastar i izvadiš posjedovni list i za svoju zemlju i za zemlju koja ti je u zakupu. (65 kuna takse i još 5 kuna kod njih)
Drugo napraviš ugovor o najmu (kod javnog bilježnika 46kn) za zamlju koja je u zakupu na osnovu posjedovnog lista za svoju zemlju ne praviš ugovopr.
Treće sa ugovorom i posjedovnim listom ideš u službu za gospodarstvo u svojoj županiji i otvaraš opg mislim da je 70 kuna takse.
Na istom mjestu upisuješ zemlju u arkod ako do sada nije upisana i predaješ zahtjev za karticu za plavi disel.

To ti je sve po redu za opg za sadnju ti nitko nemože reći šta da posadiš to moraš sam uz savjete koje i nemoraš poslušati a tehnologija proizvodnje trebaš pročitat za svaku kulturu posebno i imat puno sreće. A prodaja pa to ti je danas umjetnost moraš biti dobar dribler i imat dobre laktove i onda ćeš možda uspjeti. Nadam se da sam ti sada malo razjasnio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh