• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
976
Koliko se uslužno kreće cijena oranja po jutru ili hektaru, radi li netko iz usluge?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Blizu mene je jedan orao 500 kn sat s deutzom novim 150 konja 3 brazde sad ja mislim da je to jeftino , brzo je išlo.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
300 kn/kj Đakovo

Airbox, pogledaj poštu, ako ti nije problem :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,449
Ima jedn blizu mene. Orao je za koliko ti hoces. Ako ces za 200kn/kj razmjerno tome ide i smanjivanje dubine. Za 400kn dubina naglo raste [emoji1]
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A pošto se oru vrtovi (bašće)? Za vrt se po jedinici površine izgubi nekoliko puta više vremena nego za neku oranicu duljine 300+ metara.
Sebi sam orao dvije parcele. Jedna 17 ari, druga 26 ari. Prva je dugačka a uska, a druga približno kvadratna. Prvu, s izrazito teškom zemljom, sam izoral za slaba 2,5 sata, a drugu s puno lakšom zemljom za dobra 4 sata.
To je samo primjer koliko oblik parcele utječe na utrošeno vrijeme.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja znam raditi usluzno oranje i frezanje i to povrtnjake, plastenike i tome slicno,,,
Cijena je odokativna jer ovisi o puno faktora ali okvirno 1kn po metru kvadratnom oranje +frezanje,,,
Negdje to bude vise a negdje manje,,,
Uglavnom konkurencije nema ili je ima u tragovima a ljudi se ulijenili pa bi gotovanili a to onda kosta,,,
KOliko god da zaracunas nesmije im biti puno jer ako ih sljedeci puta odbijes ne gine im stihanje,,, :(emo):

Zamisli sad jedan plastenik 50x6m cca 300 novaca oranje i frezanje, ma tko bi ga samo stihao za te novce,,,:(happy):
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Meni dode cca 150kn sat ako vidim da sam napravio vise onda vise i naplatim pa ti pjevaj kako zelis orat heh sve više od pola sata obicno naplatim ko sat pa tu imam isto lufta da nikako ne mogu ja bit oštećen heh bobic znaci 0,50 lipa oranje po m2? To dode tu negdje ko moje
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Imaš pomični plug za plastenik?

Pa to bi bil veliki luksuz,,,:tongue:
Ne obicni ali orem samo na jednu stranu a ono sto ostane da nemogu izorati samo pofrezam jedan prohod vise i to je to, prst u uho 300 kunica u dzep i Bog te veseli,,,
c085.gif


heh bobic znaci 0,50 lipa oranje po m2? To dode tu negdje ko moje

Realno i to je to,,,
c065.gif
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Meni u plastenicima ne gine štihanje, ostane metar širine koji ne mogu poorati, i jarak koji ne mogu potpuno zatrpati...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja orem sa tomo vinkovicem
c065.gif
i neizorano ostane mi manje od pola metra :(happy):
naravno da ta zadnja brazda ide malo plica kako bi ga freza lakse popunila jarak,,,
c085.gif
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Razpitao se kod kolega, koj radi uslužno orbo ponekad-110EUR/ha. Okolina MB-SLO.
Naravno prave njive, a ne vrt. U vrtima cijene su drugčije heh.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Meni u plastenicima ne gine štihanje, ostane metar širine koji ne mogu poorati, i jarak koji ne mogu potpuno zatrpati...

Meni bi to bila zadnja opcija...ali zašto uopce orat plastenik...ja bi samo sa podrivačem prošo ili sa lopatarom, ne znam kako kod vas zovu to, danas se stvarno nudi puno opcija za plastenike bez oranja
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni dode cca 150kn sat ako vidim da sam napravio vise onda vise i naplatim pa ti pjevaj kako zelis orat heh sve više od pola sata obicno naplatim ko sat pa tu imam isto lufta da nikako ne mogu ja bit oštećen heh

Ispadne li ti to satnica malčiranja kao kod zapuštenih parcela bez drvenastih biljaka?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
976
Sinoć obavljeno uslužno oranje, cca 1h na 5 parcela, trajalo je oko 4,5sata i sad ti to naplati....
 
Na vrh