• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
A tak tak.
Nadam se da će doći nešto kiše sad za koji dan, zato sam i orao.
Prijašnje oranje sam zatvorio i tu je solidno stanje, vlage ima dosta.
Ovaj komad mi je slučajno uletio za obradu pa ajd reko budem izorao.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
I ja imam jos 3 jutra za orati, vec dva dana gnoj navazam gore, jos imam 4 prikolice, u ponedjeljak budem krenul orati.
Samo to sutra odmah pripremi za sjetvu, ako ti se zapece frisko oranje bude ga problem usitniti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Moram jedan dio proći sa tanjuračom jer tu je nekakva teška zemlja i tu sam morao polako ić jer mi je inače bacalo plug van a i bojao sam se da mi ne pukne sigurnosni šeraf a normalno, rezervnog nemam.
Drugi tjedan ću to pripremit za sjetvu jer planiram za subotu da bi barem taj komad posijao, malo mi je dalje od kuće pa da ga odmah riješim.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Kod nas bi sada mogao orati jedino buldožer sa gusjenicama,kiše nije bilo od 25,2.,ko nije prije zoral sad se more fućkati
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Bez uvrede kolegi, ovo baš i ne izgleda bog zna kako izorano.
Ako je OLT posavac u pitanju to treba bit puno bolje.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Koliko vidim orano je odmah iza kombajna, niti se slama slegla niti išta. To bolje ne može biti.
Pa da je ne znam kaj,oranje ne izgleda nikak,ak vidiš da se ne ore lijepo uzme se tanjurača malo se provozaš po tome i odma bi bilo bolje,nije da ima 100 hektara za napravit. Al naravno svatko zna za sebe najbolje,ak je uspio posijati heljdu to je to onda.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Ne ulazim u diskusiju o kvaliteti oranja. Moje je mišljenje da bi bilo prije, kvalitetnije i učinkovitije da si potanjural, i onda posijal. Sa rasipačem. I onda opet potanjural. Ak imaš bolju mehanizaciju, onda ti najbolje znaš.
 
Na vrh