• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Zato su mi draži traktori bez kabine...bar ovi stari, koji nemaju kabinu na platformi.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,849
Dečki, pri kojoj brzini vrtnje motora orjete s 539?
3 spora i oko 1400-1600 okretaja, moje parcele nisu velike pa me buka krova na kabini ne zamara.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,281
To si mogel prije kiše reći 😂
Daj lokaciju i pripravi gorjavu 😝😝
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Kad ideš k punici staneš u Gornjoj Šemnici :ppozdrav:, ma napravit će se nije da sad gori pod petama, al hvala na ponudi.Pomogao mi je kum sad za sjetvu al ga zbog bolesti ne želim gnjaviti, puno je selo traktora al badava kad ljudi su na poslu a posuđivati ne želim kakvu sreću imam. Budem ursusa izgleda malo stavio u brazdu ako bude trebalo da vidim kako bi to išlo s njim.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,281
Meni je dobar, ove godine mi više netreba
Kad bu prilika dolazi okretač ili barem 756.25
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Ma ne orje nikak, hidraulika muku muči z njim...
Par put sam ga posudil i ne ide nikak.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,281
Onda je sjeban... Nikad nisam imal problema z njim niti mi se štopa.
Obadva velika crtala su gore i pera na daskama, recimo full oprema na tom plugu 🙊😂
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ne.
Utvrdio sam da podrivač koji posjedujem dovoljno dobro izmješa žetvene ostatke i u kukuruzu, tako da prvo podrivam normalno, gdje moram. Nakon toga ili tanjurača ili još jednom plitko (20 - 25cm) prođem podrivačem jer ima krilne noževe, ukoliko ima dosta mase, a ove godine ima. Nakon toga rotodrljača i za moju kompoziciju je spremno za sjetvu strnih žitarica, a što se tiče okopavina, tu ako bog da nagodinu dolazi pojačanje jer Nodet nije dorastao ovom načinu obrade, barem ne što se tiče kukuružnjaka, ali u strništa, suncokretište, ostatke boba, ide bez problema bez oranja.

Naravno, ovo je iskustvo iz prethodne i ove godine. Ima vremena da vidim što i kako, ali trenutno, ove godine 0% zemlje orano, prošle godine samo 17%.

EDIT: Da ne bude da njamKe, ovakp to izgleda i praksi.

Suncokret
IMG_20231026_160502.jpg
Bob
IMG_20231026_160348.jpg
Repa
IMG_20231026_160251.jpg
Kukuruz
IMG_20231026_151008.jpg
 
Posljednje uređivanje:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,690
Dilema...malciram kukuruziste...s obzirom na najavu kise u noci i sutra, dal ici sad orat ili pricekat poslije kise? Planiram sijat psenicu gore pa moram cim prije u pripremu. Hocu li duze cekati ako na orano padne kisa ili sad na neorano?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ako je zemlja suha ja bih preorao na 20cm dubine i kad kiša napravi svoje obradio i sijao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh