• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Imam jos jutro kukuruza povrsit kad bude kombajn mogao uc, pa posijati jos 8-9 jutara, pa izorati jos cca 35 zimske. Bit ce hahahh. Curi kisa ne staje

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Plug je vrhunski , lako se vuče , večinom orem na 18"

Šteta što nisam u tvrđoj zemlji slikal, dobro u tvrđim zemljama idem na 14-16"
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Orete svi pomalo...mi imamo još oko 11-12 kj kukuruza na polju, posijano je skoro sve kaj je bilo određeno, sad prvo zaorati raole treba nekih 10-12 kj i još ostaje 25-30 kj zimske, neće biti dosadno do Božića :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Da šanana ja neznam sto ti radis da ne uspijes to odradit.

Ja sam imao 20 rali sjetve pa rjesio, i 48 rali zimske brazde i gotovo. Brao kukuruze, pa stavio kombajn na zitnu adaptaciju, pa brao soju, hajdinu, sirak, sve na vrijeme, usto jos svu kukuruzovinu i rauolu malcirao.


Dalibore, crtalo je inace imao ali mi se stopalo izmedju crtala i predpluznjaka pa sam izbacio i ubacio nozeve umjesto crtala. A kotac nije bio na plugu, ide i bez njega bez brige, al planiram ga slozit do druge sezone.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jee dečki, nisam ja stalno u traktoru, ima i hrpu drugoga posla, a sve se odvija dosta sporo, ove godine je kukuruz rodio extra, puno se nabire, a treba ga doma i pospremiti i to moram ja, odnosno nemogu moji sami bez mene. Ja i mama smo sami doma, pomaže mi cura kad dođe s posla koliko stigne.
Uz sve to moram pomoći i ujaku, on je isto sam sa bakom pošto ujnica radi i to vam je to, posao se otegne.
Da ne govorim koliko se izgubilo vremena na sjetvu, treba sve izorati s 2 brade, pa nešto tanjurati 2 puta, nešto 2 puta sjetvospremačem, pa sve posijati sa malom sijačicom. Sve je to sporo, trebala bi sjetvena kombinacija, to bi dosta ubrzalo.
Pa da ne govorim o kvarovima na beračima, imao sam više kvarova na Zmaju i nešto na Bourgonu, pa uz sve to koliko sam usluga skinuo, preko 15 rali sigurno, tu se dosta vremena izgubi pošto se ove godine izrazito sporo bere kukurza kod mene.
Sad mi više ne pada na pamet nikaj, ali ima sigurno još nečega kaj se nemogu sjetiti.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
He. he-- Matija i Šanana, došel sam do zaključka zakaj Matek sve stigne a Šanana kasni. Šanana ima curu...a Matija nema.. i tu je definitivno razlog za kašnjenje radova u polju... Priznaj Šanana koliko ti vremena ona oduzme...
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ove godine sam u velikom zaostatku u svemu, nekak se to sve otegnulo. Imam MF-a 690 i dvobrazni imt 14", ali mu je to premali plug, ne znam bi li mogao vuci 3 x 12" neki zapadni plug?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
He. he-- Matija i Šanana, došel sam do zaključka zakaj Matek sve stigne a Šanana kasni. Šanana ima curu...a Matija nema.. i tu je definitivno razlog za kašnjenje radova u polju... Priznaj Šanana koliko ti vremena ona oduzme...

Imenjak Šanana je vredan , znam ima puno posla , ali dobro veliš Branko , dobar ti zaključak :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehehe...budu i svatovi, ali sva sreća kaj mi je cura razumna pa nemam probleme s njom zbog poljoprivrede, ipak je cura sa sela i velika mi je podrška.

A posel se bude napravil, ima vremena do kraja godine.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
diabola@ mislim da moze kod mene vecina vuku 3br sa traktorima 80+ konja npr kombinacije torpedo 75 3×12, mf 3065 3×12, hurli 90 3×14, reno85 3x12 kod mene fiat 85 3×14 i tome slicno .
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
diabola@ mislim da moze kod mene vecina vuku 3br sa traktorima 80+ konja npr kombinacije torpedo 75 3×12, mf 3065 3×12, hurli 90 3×14, reno85 3x12 kod mene fiat 85 3×14 i tome slicno .



Gledao sam eberhardt 3x12"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Mozes li od nekog posuditi plug 3 brazde ili taj probati sto gledas, pa makar i negovih pol rali uzorati da si siguran.ili ak si blizu mozes i moj posuditi i sebi uzorati☺
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Najbolje je probati, ako je ikako moguće.

Evo ja ću probati jedan 3 brazde Kverneland okretač tu u obližnjem selu, štelajući je 12-16", ako ga upašem na Same i zahvata 14" da štima prva brazda i sve ostalo budemo dogovarali kupovinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh