• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,621
A da mu daš malo više gasa ;)
Ak je pitanje bilo za mene, to brat vozi, a ja sam snimal.
On je malo oprezan, jer ta zemlja je blizu oteretnog kanala Sava-Odra, i tu je baš takva glinasta zemlja, pa se lako nasjedne.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124

Ivan KC,​

taj plug, s tim dugačkim daskama, je lagan za vleči. Čim prejde korona kaj se bu moglo prek meje, pretražuj slovenske oglasnike.
Da mi ga je sad negde pronaci, imam jos 15 rali za orati, a nemam vise volje za jednobrazni plug.
Budem probal malo gledati oglase, pa cim se bu moglo prek, probati nekaj kupiti, al velim, da je u super stanju, samo kvaci i radi.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Da mi ga je sad negde pronaci, imam jos 15 rali za orati, a nemam vise volje za jednobrazni plug.
Budem probal malo gledati oglase, pa cim se bu moglo prek, probati nekaj kupiti, al velim, da je u super stanju, samo kvaci i radi.
Ja ti znam jednog koji prodaje i nabavlja preveze ti na Hrvatsku stranu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031

Imas u ovom trenu barem 3 komada dostupna

 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124

Imas u ovom trenu barem 3 komada dostupna

Ovo su sve hidraulicari i veliki plugovi.
Meni bi trebal identican plug kakav imaju kolege ZGseljak i Iwanho.
Znaci mehanicki okretac i najvise da je 12 cola jer bi ga vukel 40 ks traktor.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
A jednobrazni okretač? Sta nije 40ks malo malo za dve 12” jedino ako je zemlja neka lagana ili je dubina do glistine kuce :unsure:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpi,
malo je takvih kao ti koji s plugom škakljaš Kineze po stopalima. :hahah:
Ja npr. orem 25-28 cm duboko, ali većina kod mene ne ore dublje od 20-22 cm. A pozna se kod vučne sile svaki cm.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Ti jednobrazni okretaci su egzotika, a i koje sam nasao na netu, sve neki 10-12 cola ili se i njima moze stelati colaza mozda?
Da ima koji 16 cola sa pretpluznjacima i crtalima, i da je visok, znaci pravi ozbiljni okretac, ali jednobrazac, mozda bi i kupil takav plug.
Kod mene zemlja nije teska, imam svega 2 njive gdje je malo teza, ovo sve drugo se rasipa, tako da mislim da bi islo s ovim 2x12 Regentom sa dugim daskama.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
6A903334-AFED-4341-B1EB-975C0E52EB96.jpeg
Ja sam pred mjesec dana uzeo ovaj okretač 14” ,a imam isti takav ravnjak samo je malo viši, ovaj je od poda 38 a ravnjak 50 tako da njega koristim za duboko a ovo za sve drugo, očito ja imam tesku zemlju :rolleyes:
Gledo sam okretače dvobrazne sve su sa hid, ili su onaj tip sa 4 plužna tijela a prodaje se i jedan jednobrazni okretač izgleda sasvim solidno za imt.
22416667-BDD3-422D-87D0-AC4CE0B4FEF1.jpeg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ivane, mislim osobno da ti Regent dvije brazde taj možeš vući, a i ako ne može mislim da nije tolko preskup, skineš zadnju i oreš sa jednom, šta ima veze šta greda malo iza strši...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Krumpironja, to su niski plugovi i mislim da u gustoj kukuruzovini, kakva je ove godine nemaju sanse orati.
Barem 65-70 cm visine i dobri pretpluznjaci i onda to zaorava sve zivo.

Antonio, ako ore kolega ZGseljak s takvom kombinacijom, a izgleda mi da ima tezu zemlju, onda bi oral i ja ove nase pijeske.

Jedino bi me malo mucilo okretanje kod tih mehanickih okretaca, jer se mora ppvlaciti ona rucka, a ja volim da mi je kabina stalno zatvorena, tj ne volim zimu nikak.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Antonio ti je dao jako dobru ideju, nisu neki novci a dobijes pravu stvar, ako biš bio sretan i sa jednobraznim makneš drugu brazdu i oreš, a imaš lijepo hidrauliku da okrećeš ko gospodin, a šta se tiče moga ja moram niske imat jer traktor nebi mogo podignut dovoljno druge plugove, snaga i težina su nam iste ali tvoj ima više kopčanje i tu si u prednosti
E i šta se tiče težine ako misliš da bi ti oni sa oglasa bili teški uvijek možeš napred složit 100-150 kila utega
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Miče se prednja glava i na njeno mjesto ide stražnja koja ima dulji plaz.

ZGseljak,​

poslikal sam lemeš. Nažalost, bez skidanja se ne vidi cijela oznaka. Možda ti bu pomoglo, a možda i nebu.
 

Prilozi

  • IMG_20201127_134220.jpg
    IMG_20201127_134220.jpg
    26.2 KB · Pregleda: 24

Najnoviji postovi

Na vrh