• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Da, samo nije isto baš ta tanjurača i ova koja je ispred nas potanjurala, 28 diskova, 500 kila teska...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Do ljeta se obicno ispere ulje i mast pa probije hrđa. Tako da zadnjih godina uzmem prvu boju koju dohvatim i namazem daske i plazove. Kasnije se ionako skine u dva kruga.
Svakako bolje ista nego nista
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Da ako je pod krovom ali na kiši 0 bodova...
Ako je ovo kaj pretpostavljam..
To je prava stvar..
U cijvariji to koristimo za premaz cijevi kad se pripreme za zavarivanje ,ako dugo stoje da ne prohrđaju i djeluje jako jako dobro, a ne smeta prilikom varen.
Samo neznam di to nabaviti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ja ne mažem niš, plug u hali, kako ga otkačim osvjetljanog, tako i dočeka...
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja ga ni ne operem,🤣🤣to je jedini stroj koji mi prek zime stoji vani jer nemam kam s njim.
Kaj se dobije s tim mazanjem,ak i zahrđa to je površno,nebude strunul do proljeća🤪
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ako ga namažeš sa uljem ili mašču,ako i prohrđa to je toliko minimalno,da se u dva kruga sve očisti
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Evo jedne trenutne iz savršene zimske idile u kratkim rukavima s termosicom čaja dok Halid svira
 

Prilozi

  • 20201201_111236.jpg
    20201201_111236.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 47

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ja nakon svakog oranja (osim ako sutra dan idem dalje) namažem daske i plazove.

Lud sam, ne volim nikako vidjeti hrđav plug. Kad sam skroz gotov sa oranjem onda je pranje i podmazivanje debelim slojem masti, ali nažalost nije pod krovom, tako da i tada nešto malo zahrđa tokom godine, ali to je skroz površinski i nakon par metara oranja je opet zasjajen kao i kad je ostavljen.

20201118_115901.jpg
 
Na vrh