• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orbitrol

Marko7711

Novi član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
26
Pozdrav forumaši
Zanima me informacija u vezi hidro volana
Da li veći orbitrol znači i brži volan ako je ista pumpa
I što onaj ventil na povratu radi od pumpe volana jer zetori koji imaju polu hidraulični volan imaju taj ventil a ovi koji imaju orbitrol tj ful hidro volan nemaju taj ventil
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,112
Veći orbitrol znači manje okreta volana za isti hod cilindra , e sad , ako pumpa ne može da isprati svojim protokom onda ti džaba veći orbitrol.
Kqada kažem veći orbitrol mislim na malo veći , recimo ako je trenutno na traktoru 80ccm i ti staviš 160 ccm , okret volana će ti biti duplo manji za recimo pun desno-pun lijevo.
A ako pumpa to nemože da ''nahrani'' onda taj pokret volanom nećeš moći da uradiš brzo.
Staviti malo veći orbitrol može biti razumno , recimo umjesto 80 da se stavi 100 , ali pretjerivanje može biti jako opasno jer traktor postaje jako ''nervozan'' na reakciji volanom.
 

Marko7711

Novi član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
26
Iskreno neznam koji je sada trenutno na traktoru jer je neki polovan i nema oznaka
Kupio sam sad novi od 100ccm jer tako piše za zetore, ovaj stari je bio ok, možda malo sporiji na ler gasu, na većem je super radio ali je procurio gore gdje ide osovina od volana a neznam tko to može promjeniti i da li uopće ima rezervnih dijelova
Prije sam imao onaj pomoćni volan sastrane pa sam ovo sve naknadno stavljao
Više me taj ventil zanima na pumpi jer ja ga imam a zetori koji dolaze sa original volanom sa orbitrolom nemaju taj ventil
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,492
Predviđena pumpa na orbitrol. Veći obitrol traži veći protok, a ima i veće gubitke, te postavljen na manju pumpu gubi pritisak zbog tog gubitka, te u neki parametrima može da izgubi funkciju. Funkciju gubi zbog svog većeg volumena u odnosu na radni cilindar, jer cilindar ima najčešće dve različite komore za debljinu klipnjače. Može se desiti da ga taj povrat uguši.
Što se tiče curenja, mislim da je jednostavna izmjena. Ako imaš gore seger prsten na osovini, onda je lako prići i tu ide o gumica. Stavi sliku osovine u orbitol.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,492
Ispravka promjena gumice na osovini ide sa unutarnje strane. Gore sam napisao pogrešno, mora sve da se rastavi i izvuče osovina van I onda gumica ide u kućište orbitrola.
 

Marko7711

Novi član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
26
Već je kupljen novi orbitrol jer kažem ovaj je već bio polovan i tko zna koliko je star
Više me zanima ta pumpa koja ima ventil na povratu jer ove pumpe u originalu koji su imali full hidro volan tu umjesto ventila imaju blindu
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,783
Iskreno neznam koji je sada trenutno na traktoru jer je neki polovan i nema oznaka
Kupio sam sad novi od 100ccm jer tako piše za zetore, ovaj stari je bio ok, možda malo sporiji na ler gasu, na većem je super radio ali je procurio gore gdje ide osovina od volana a neznam tko to može promjeniti i da li uopće ima rezervnih dijelova
Prije sam imao onaj pomoćni volan sastrane pa sam ovo sve naknadno stavljao
Više me taj ventil zanima na pumpi jer ja ga imam a zetori koji dolaze sa original volanom sa orbitrolom nemaju taj ventil
To je ventil za ograničenje tlaka,ovi koji u orginalu dolaze sa orbitrolom imaju ventil ugrađen u njemu tak da netreba na pumpi. Za zetora se prodaju orbitroli OSPC.
 

Marko7711

Novi član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
26
To je ventil za ograničenje tlaka,ovi koji u orginalu dolaze sa orbitrolom imaju ventil ugrađen u njemu tak da netreba na pumpi. Za zetora se prodaju orbitroli OSPC.
Znači uredu je da imam taj ventil na pumpi iako sam ja sve stavio ostalo, orbitrol i dvosmjerni klip
 

Marko7711

Novi član
Tu od
5 Velj 2024
Poruka
26
To je ventil za ograničenje tlaka,ovi koji u orginalu dolaze sa orbitrolom imaju ventil ugrađen u njemu tak da netreba na pumpi. Za zetora se prodaju orbitroli OSPC.
I sada je taj OSPC orbitrol a i imam taj ventil na povratu, jel to sada možda stvara neki problem, jer možda je malo sporiji bio volan na lel gasu, preko 1100 okretaja sve je super, i brzina i lagan je extra
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,112
Ispravka promjena gumice na osovini ide sa unutarnje strane. Gore sam napisao pogrešno, mora sve da se rastavi i izvuče osovina van I onda gumica ide u kućište orbitrola.
Pa nije baš ni pogrešno , sretio sam orbitrol kojem gumicu mijenjaš sa vana. Ima deklo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh