• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osiguranje usjeva od elementarnih nepogoda

S

sparki123

Guest
minajo kaže:
Procijenitelj glada na šta si ti prijavio štetu ali ako je suša već napravila štete neće ni procijenitelj tražiti dlaku u jajetu pogotovo ako si dugogodišnji klijent.
Nisam baš uvijeren da će ti procijenitelj išta popustiti na osnovi toga jer si dugogodišnji klijent :?
 
T

tomonh

Guest
kod mene nežele osigurat jel je sinoč bilo malo leda dok neizađe procjena
 
N

ninapavic

Guest
na kojem području imaš usjeve i o kojem se osiguranju radi
 
K

KRESO

Guest
ninapavic kaže:
premija osiguranja varira zbog razreda opasnosti,ovisi na kojem području imaš usjeve,sam biraš cijenu i prinos pa i zbog toga ima velikih odstupanja od police do police,prijateljica mi radi u osiguranju pa imam sve cijene i premijske razrede ako koga zanima točna cijena,tako npr.za kukuruz varira od 85,oo kn do 170 kn,oo kn po hektaru

mislim da ne bi išlo meni prošle godine nisu dali da osiguram pšenicu po cijeni koju sam ja želio , ali ove godine je malo drugačije čak su me zvali dali bi ja htio osigurati doći će ćovjek kod mene i sve napravi može na par rata - tako se već može jer ipak godišnje ostavim tamo 25000 - 30000 kn , a prošle godine mi je pao led u 9 mjesecu taman pred košnju soje i procijenili su štetu na nekih 85% i mislim za 8- ha sam dobio nekih 35000 kn
 
K

KRESO

Guest
šta mislite ne vidi se baš dobro ali koliko vi procjenjujete štetu na repici (osiguranje kaže 12%)
 
T

tomonh

Guest
Nevidi se dobro.
Koliki su vam koeficjenti za soju i kukuruz.
Kod mene za soju 5.25 i kukuruz 3.16 lani soja 2.8 a kukuruz oko 2% mislim da su me zeznuli,budem vidio u ponedjeljak
 
K

KRESO

Guest
evo danas sam malo uslikao , moramo uzeti u obzir da je led padao prije 10-tak dana i kukuruz se počeo regenerirati , ali ovi iz osiguranja su rekli da ionako nema na njemu štete kao i na pšenici , koji su sa jedne i druge strane repice,

paevo malo slikica , a vi recite jel su dobro procjenili štetu na 12%

SDC12698.jpg


SDC12700.jpg


SDC12701.jpg


SDC12704.jpg


SDC12707.jpg


SDC12708.jpg


ovdje se vidi koliko se osulo i dosta kiše i ljepo je nikla ,ali ovi iz osiguranja kažu da to vije od leda
SDC12690.jpg


ovdje kažu nema štete
SDC12713.jpg


SDC12710.jpg


SDC12693.jpg


ovdje isto nema štete
SDC12715.jpg
 
B

Bobo

Guest
Repica je lose procjenjena, ali u kukuruzima nemas stete, ako cemo iskreno... Kukuruz je jos mlad i on se brzo reenerira... vidjao sam puno gore kukuruze koji su se izvukli i imali na kraju dobar prinos.

Sto se psenice tice, i u mom kraju stoji psenica, ap je svejedno svaki treci klas crn i osusen. zrno je sitno i nista od njega.
 
K

KRESO

Guest
za kukurz znam ali sam htio dokazati da je šteta od na repici uistinu od leda iako procjenitelji misle da je to valjda samo od sebe se napravilo ili da sam ja išao štapom i lupao po repici (a nije mi se dalo motorićem ići do table a ne hodati po njoj i tresti repicu)
 
T

tomonh

Guest
Baš ni kukuruzu nije ljepo bilo šok doživit.
na pšenici sigurno ima štete,
Koliki su vam postoci za kukuruz i soju,mislim da su meni previsoki post ispred
 
M

MOCO

Guest
Pa nemoraš se ti složiti s procjeniteljem osiguranja, možeš izvesti sudskog vještaka ( cca 1.500,00kn).
Ako misliš da osiguranje u procjeni ide poprilično na tvoju štetu, pravac kod odvjetnika!
 
K

KRESO

Guest
MOCO kaže:
Pa nemoraš se ti složiti s procjeniteljem osiguranja, možeš izvesti sudskog vještaka ( cca 1.500,00kn).
Ako misliš da osiguranje u procjeni ide poprilično na tvoju štetu, pravac kod odvjetnika!

pa i nisam se složio sa procjenom i sad sam u potrazi za vještakom ali je tarifa duplo veća nego što si ti napisao ,na susjednoj repici koja je jedno 200 m od moje a podjednako je potučena je triglav procjenio štetu na 85%
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Krešo za slike kukuruza po ledom imaš ručak !!1 To mi je trebalo, u slučaju da savjetodavna služba se ogradi od pismenog mišljenja.

Evo Vam tajna 12% !!
Procjenitelj ne smije reći veću štetu od 12 % iz prostog jednostavnog razloga.

Ako je osigurana svota 100 kn.
Koeficijent osiguranja Cabage 9,xx ja 6,xx %.

Znači plaćamo 9,xx ili 6,xx kuna premiju plus još oni načićkaju neke gluposti. ali to je tu negdje.

Tajna 12%

12% od 100 kn je 12
Cabage im je dao 9 , 20 ja 6, 30

Povrat na štetu kod Cabaga je 1 i pol sezona, kod mene 2 sezone. Led ne pada svaku godinu niti svaku drugu, pada treću najkasnije četvrte godine. Tu je njihova zarada.

Problem nastaje kad dođu kod igrača.
Ne priznaju štetu i traže komisiju, komisija daje do 30% police, jer tu tek kreće Vaša šteta (također počinje priča kvalitet-kvantitet, naravno da Vas uplaši i zbuni). Još uvijek se pokrivaju između 3-4 godine i prijete Vam sudom. Nije im nikako cilj ići na sud jer moraju platiti sve troškove, jer gube kako god okrene, sudac nije kompetentan da procjeni štetu pa traži procjenu i kolikog dobrog imate odvjetnika... Uglavnom sve je matmatika, nema veze sa istinom.

Ako Vas dobiju na 12% + 2 - 3% kao to je od bolesti ili nametnika ili slično, to je samo Va problem, ako Vas komisija dobi na kvantitet i kvalitet to je Vaš problem. Ako odete na sud i imate dobrog odvjetnika e onda je to njihov problem, ali onda mogu zezati sa isplatom.

Kako god, ako Vam daju 70% police iako je totalna šteta.
70 kuna / 6,3 = 11 godina
Tu nastaje problem, ne stignu napraviti povrat sredstava.
Rješenje je kad jedan dio zahvati led a drugi ne, onda pune proračun ali ova godina im je muka živa.
U ovoj godini će miti i sudce!!! Znači svako ne slaganje sa odštetnim zahtjevom sudca prijaviti Uskoku! Tko zna ako jedan sudac dobije par prijava, dobit će poziv od uskoka.

Sretno!
 
M

minajo

Guest
Evo javljam se poslije dužeg izbivanja sa foruma ali htio sam se nadovezati na svoje ranije postove te vam postaviti sada jedno logično pitanje. Ko sada snosi odgovornost za onih 0,20lipa po kilogramu na 5000kg za max prinos jer vam osiguranje prizna samo kako vi kažete 1,00kn a pšenica je 1,20kn to vam je gubitak na 100% šteti 1000,00kn. Ako ste imali štetu dali vam oni isplaćuju ovu razliku.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
gdje se na netu moze vidjeti gdje su proglasene elementarne nepogode?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Baš me zanima jel će biti kakva lova za elementarnu nepogodu, obično su u izbornoj godini bili široke ruke...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
meni je prošli tjedan tip iz osiguranja bio odraditi prijavu za led i stavili smo cijenu za kukuruz 1,25 jer je pri sklapanju police navedena tržna cijena tako da mi je na 1,2h priznato negdje oko 3500kn i zbilja realno gledano koliko sam dobio sa tog komada kukuruza ja zadovoljan i osiguravajuča kuča uplatila nakon 7 dana za pravo čudo:rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh