• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osnivanje udruge

H

Hrvach

Guest
Kao što i naslov govori, zanima me ima li neko iskustva oko osnivanja udruge i jel može objasniti kakva je procedura, kolko traje cijeli postupak, kuda sve treba ići i koje papire treba skupiti. Uglavnom svaka informacija je dobro došla.
Planiramo osnovati udrugu uzgajivača i ljubitelja malih životinja jer ima dosta zainteresiranih ljudi koji su voljni raditi i pomagati jedni drugima,a lakše bi nam bilo djelovati i raditi preko udruge.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
štačeti još jedna udruga u ovoj državi dal i ti misliš tražiti srestva iz proračuna za održavanje udruge:rolfer:šala imam prijatelja koji je u udruzi u Veliko Gorici pa ču ga pitati mislim da je on jedan od osnivača pa ti javim..
 
H

Hrvach

Guest
Može.. Osnivamo baš iz razloga da se povežemo s drugim ljudima i udrugama da bi si pomagali i davali savjete. Vel. Gorica je daleko od nas pa ljudi koji bi nešto napravili ne žele radi puta i troškova. Ovak nešto treba našem kraju
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
evo ti tu nešto što je naša županija izdala kao vodić
http://www.obz.hr/hr/pdf/zadruga.pdf


zadruga i udruga nisu isto.
udruga je neprofitno udruženje građana, bez cilja da ostvaruje profit, dok zadruga to ipak nije...
zadruga se registrira na trgovačkom sudu, dok udrugu registrira jedno ministrarstvo, imam zadrugu, radio sam i nešto oko udruge, ali nisam popamtil sve detalje tog puta...
ugl, za zadrugu gotovo sve obavi javni bilježnik (statut, pravila, popise...)
dok za udrugu to možete odraditi sami, pa se pošalje na odobrenje u ministrastvo nečega, pa to traje mjesec-dva, i tak dalje i tak bliže...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
čuo sam se danas sa prijateljem on nezna baš proceduru morat če se čuti sa pretsjednikom pa če mi javiti a da vidiš sa kinološkim savezom za Samobor i Rakitje možda ti oni mogu pomoči...
 
H

Hrvach

Guest
Farmer svaka čast.. Toga se nisam sjetio,a s kinolozima sam dosta često kad mi je mlađi buraz u kinološkom društvu samobora i sv. nedelje.

Darijus.. Meni je odmah bilo čudno ovo za zadrugu jer je zadruga više trgovačkog tipa. Znači osnivanje udruge traje par mjeseci kolko sam skužio?
 
Na vrh