• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osvetljenje u satovima Imt 539

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Prvi 533 je došel 65 god taj je delal dan i noč.
Ja se ne sječam tih godina, ali se sječam da seljaci nisu radili to kaj i kak rade danas. Čak ni u sezoni nisu radili ko danas.
Možda zato kaj su imali male 533 bez osvjetljenja pa su se bojali mraka i opet su sve napravili na vrijeme i s voljom.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Prvi 533 je došel 65 god taj je delal dan i noč...
Ima jedan 533 koji je pokopal dva vlasnika, oca i sina...
Muha zna koji su bili.
Ne sjećam se da je i lampe imal (zadnje sigurno nije) a kamoli osvjetljenje instrumenata, jer neznam jel je i njih imal...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač 65 se moglo orati sa drvenim plugom
ZJ da su prodali 533 i kupli bolji možda bi djed još bio živ :icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ko što rekoh, neznam kaj i kak se moglo 65-e. Možda se i sviječom svjetlilo u nekim kučama pa nisu u satove na 533 hteli lampaš ugraditi.

Ti Željac si grdi igrač, pišeš o prošlom stolječu, a tehnika bi htel da ti je iz idučeg...... zato ju stalno i unapređuješ..... elektrodama.....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj misliš da bi ja bil živ da imam 533 ? Ma koliko meni treba stara tehnika me još služi ipak je puno mlađa od mene . Nakon kovačkog varenja i zakivanja elektroda je zakon !?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
65-e imati 533 je bilo vredno ko da danas imaš 3 đon dira na dvoru.

I nikog nije bilo briga jel ima osjetljenje na tabli ili ne.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bila je to vrijednost 22 kobile ili oko 6 prosječnih gospodarstva . Tek od 72 su krenuli krediti ali samo za IMT . Tad se dalo zaraditi novi traktor za 3 godine uslugama. Od 72 se mogel uvesti traktor kao privatna osoba. Tj netko ti ga vani uplatil a ti si ga carinil .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Moj sused, pardon, kum je pripovedal da je prodal par hrastova i kupil traktor. Ne znam točno koje godine, ali vjerujem da tam negde oko 70-tih. Taj traktor ga je uz sitne popravke vjerno služil do kraja i zaradil prvu muzilicu koja je bila montirana na zid u široj okolici.
A nije imal osvjetljenje na satovima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh