• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Otkrivanje gravidnosti koza

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
150 dana traje bremenitost koza +/- 5 dana..pred samo jarenje moći ćeš izmusti prve količine kolostruma(žuta gusta tekućina)..
Vime poćinje rasti par dana pred jarenje intenzivno i to nemožeš ne primjetiti..
Uglavnom neznamo šte te mući,da li je koza ostala bređa ili se brineš zbog toga što je datum jarenja blizu ili je prošao a vime nije veliko?
 

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
Ne znam da li su ostale sjarene. To me muci. U kom delu bremenitosti pocinju da se pojavljuju prvi ynaci sjarenosti? Brine me jare jer sam pre 2god imao jedno jare koje sam cak 3 puta vodio kod jarca ona kao ostala sa nekih 3.5 meseca pocelo pomalo da joj raste vime i da se puni i nakon 15tak dana nista. Vime ostalo isto i nije se ne si ojarila.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako nisu tražile 3 tjedna nakon što si vodio jarcu onda su sjarne..slično se i meni dogodilo s kozom..raslo vime a ono ništa.
Uglavnom trbuh bi trebao rasti..kada koza miruje ovisno koliko je dugo sjarna vidi se pomicanje ploda(iako može biti i peristaltika crijeva) pa se lako pogriješi.
Ukoliko imaš više koza svakako bi trebao imati svoga jarca jer time smanjuješ mogućnosti da propustiš sezonu tjeranja...
 

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
Imam za sad samo 2 koye. Nadam se da su ostale. Nisu trazile jarca posle niti se derale. U kom otprilike stadiumu gravidnosti mogu osetiti plod. Znam da ovcama mogu utvrditi sa 4 meseca nego da li moze nesto ranije kozama?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Najbolje po trbuhu vidjeti i povećanju vimena..ostalo je najprecizniji ultrazvuk..ako nisu tražile onda bi trebalo biti uredu..
 

Vucko89

Novi član
Tu od
22 Sij 2019
Poruka
2
Oprostite, tek sam se rdgistrovao na forum. Zelim da postavim temu vezsnu za kozarstvo interesujh me misljenja drhgih farmera jer sam nov u ovom poslu. Zelim da pitam kada se desi da koza okozi jedno mrgvo jare prije vremena dal je moguce da je ostalo drugo zivo u njoj i da se okozi normalno u vremenu kada se trebala okoziti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh