• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Otkup ekoloških kultura

grga13

  
Tu od
27 Sij 2013
Poruka
21
Pozdrav svima, evo da malo vidimo kako se kreće tržište u Hr što se tiće ekoloških uzgojenih kultura. kakve su cijene, uvjeti itd.Ako netko zna prošlogodišnju cijenu neke od istih da nam napiše. Ja znam da je soja bila oko 800eura/tona.
Npr.Otkup konopljine stabljike i izvoz za van.Itd:icon_pidu:
 

flokisb

Novi član
Tu od
8 Ruj 2012
Poruka
21
eto npr. baš to je trenutno ilegalno u Hrvatskoj jer se konoplja u Hrvatskoj uzgaja isključivo za dobivanje sjemena.
 

grga13

  
Tu od
27 Sij 2013
Poruka
21
Ali se stabljika ne mora uništiti nego se ne smijej obrađivati u Hr.No, po zakonu se može prodati vani. Može se vidjeti na cannbio hr.A ja upravo radim na tome da nađem u Austriji kupca za stabljika a ujedno i za sjeme. Mislim da sam na dobrome putu. A kako sada imam info oni otkupljuju sve ekološke žitarice.:icon_kidra:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Svi imamo takve informacije, samo sto jos nisu provjerene :D: ako imas povrsine, otkupljuju. Jesi u sustavu ekoloske ili mislis prelazit?
 

grga13

  
Tu od
27 Sij 2013
Poruka
21
Ma nemam ni ja pojma gdje sam. Gledam prvo mogučnost otkupa. Dobio sam cijene koje se mogu postići vani.Pa sam htio vidjeti kako naši proizvođaći dišu. Što se proizvodi, po kojoj se cijeni prodaje itd.:mur:Može li se štogod napraviti u vezi toga itd
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
odgovori na pitanja po redu: ništa, nikakvoj i ne može :icon_weed: drži se ti švaba. ja znam za jednu firmu iz njemačke koja je počela u istočnoj slavoniji praviti skladište za eko žitarice, ali ne bi bilo korektno da kažem gdje i kod koga. ugl, trebat će još kooperanata. navodno. hrvati, kao, hrvati, su stoka. jbg, to je tako. ja sam mislio ove godine 8 jutara heljde sijat, pa sam došao na kraju ću oko dva. s razlogom. sve super zvuči na početku, a kad se malo zagrebe ispod površine, uvijek nešto ispliva. zato, treba gledati da se izveze sve što se može. a može se svašta. i ako se može, što više doraditi proizvod.
 

grga13

  
Tu od
27 Sij 2013
Poruka
21
Istina trebaju količine, ali minimalna je za jedan kamion, da se isplati natovariti i odvesti u Austriju ili na dvije prikolice od svakog proizvođaća.Bitno je da se ne miješa. Ja sam našao firmu koja radi za njih i ugovara otkup, imaju minimalnu zagarantiranu cijenu.Recimo suncokret i soja su dosta traženi a suncokret mi može poslije kamilice odlično doći.Kada zbrojim troškove obrade i gnojidbe i otkupnu cijenu može lijepa svotica ostati.:tractor:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
za ratarstvo i nije neki problem. i s manjih površina se skupi. znam da na zeleno neki plaćaju 50% (malo za promjenu, da nije sve na crno :icon_madu: ) samo piči, šta god može ići van, nek ide. ništa ovim todorićima, pipunićima i sličnima ne ostavljat.
 

grga13

  
Tu od
27 Sij 2013
Poruka
21
i ići će sve za van,

evo primjerice zagarantirane minimalne cijene uz normalno strogu analizu.
Plačaju minimalnu cijenu po toni
Dinkel(Pir) 300 e, Hafer (Zob) 170e, Hirse(Proso) 470e,
Oel Sonnenblumen(Suncokret) 570e,Futtermais (Kukuruz) 245e,Soja 770e,

a ako analiza pokaže i bolju kvalitetu nadoplatiti će.

Mislim da se dobro isplati.

:icon_e_ugeek:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,086
Odakle ti te cijene?

Jel ista firma kupuje i voće?
 

grga13

  
Tu od
27 Sij 2013
Poruka
21
Od firme koja otkupljuje žitarice za austrijsku firmu. Mogu ih pitati za voće a možeš mi se javiti i na privat pa ću ti poslati broj pa vidi s njima. Uglavnom ekološke žitarice se mogu prodati.Neke koristi i od ove EU.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Izvoz u EU je enormno olakšan, samo se mi moramo trgnut.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Udruživanje je ključ svega...
Kroz EU potpore može se dobiti i do 10% ukupne ostvarene prodaje... Neznam točno broj mjere ali baš me iznenadilo.
 

grga13

  
Tu od
27 Sij 2013
Poruka
21
Neznam za potpore iz EU ali bi i to trebalo vidjeti. Znam da ima firma u Hr koja je ovlaštena od austrijske firme da radi ovdje logistiku za otkup eko žitarica.Neka minimalna količina kako su mi rekli je 20tak tona, tj da bude minimalno prikolica.
Tako da svi koji imaju takve eko proizvode ili certificiranu zemlju a slobodna im je mogu biti sigurni da će im biti otkupljeno po dobrim cijenama a ne da ih ovdje neki veliki ucjenjuju i ekološki proizvod plačaju kao konvencionalni.
 

Hana1

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
27
dragi forumaši, da li znate ili imate kakve ideje kako bi se moglo izvesti u EU macerat i eterično ulje smilja? I još neki domaći proizvodi ... npr. sapuni, sušeno bilje u vrečicama itd? Hvala na bilo kakvom odgovoru :)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,086
Možda da se skupimo u jednoj temi, pa vidimo šta bi svi skupa imali ponuditi za izvoz ...
Udružit se , naći nekog da grupno ponudi naše proizvode pa tako djelovat :)
 

Hana1

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
27
da, ne bi bilo loše. Ja sam dobila ponudu (još ništa konkretno) da kao kooperant uzgajam smilje..Znači moram od dotičnog kupiti sadnice,cijena je određena unaprijed a moje je sadnja, održavanje,berba i cijena sirove biljke. Pa mi baš nekak neide ta računica. Kako znam puno toga doma napraviti a ni ideja mi ne manjka, ja bi to pretvorila u konačan proizvod i sama plasirala. Ali ne znam od kud početi i koga pitati za savjet
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
dragi forumaši, da li znate ili imate kakve ideje kako bi se moglo izvesti u EU macerat i eterično ulje smilja? I još neki domaći proizvodi ... npr. sapuni, sušeno bilje u vrečicama itd? Hvala na bilo kakvom odgovoru
%29-.gif

Moram priznat da ne razumijem sasvim pitanje? Zašto treba ideje? Nemaš kupca ili ( u tom slučaju google)?
 

Hana1

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
27
da, nemam kupca jer sam još u fazi razmišljanja...a ne znam di da nađem kupce za recimo eterično ulje u Eu? Ili gdje se vide neke europske cijene, neke burze cijena i tak to...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Google i riječnik, druge nema. Moraš znat kako se zove na engleskom ili njemačkom i googlat, ali bez značajnih količina nema izvoza.
 

Najnoviji postovi

Na vrh