• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Ja sam kupio danas 3 slovenke bređe stare godinu dana platio kom 600 kn....

Inaće imam problem sa ovcom jednom, krvari iz nosa i samo sjedi. Jela je skoro nista. Vodim od podne borbu sa veterinarom da dode... Obecao je da ce sada doci pa cekam da mi starci jave sta je sa njom.

Sta mislite sta bi moglo biti? Metilji?
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Bio sada veterinar... Imala temperaturu 41, ima metilje i upalu pluca ... Dobila 6 inekcija...Cijena 210 kn .-(((
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
to je neki napredni stadij bolesti kad joj curi krv iz nosa šteta samo neka se izvuče
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Tu sam kupio nedavno tj sve sma kupio nedavno a lik mi je za te 4 rekao da su cijepljene kontra metelja...ocito da nisu bile.-(((

Ali dobro samo da se izvuce.... Navodno ima 50% sansi da se izvuce...vidjet cu sutra
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Nazalost uginula je... ujutro moram cijepiti ostale 3 koje sam uzeo od tog lika jer je lagao da ih je cijepo protiv metilja....
Inace on jos uvijek prodaje ovce iz velike trnovitice je pa budite na oprezu
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Objašnjavao sam postupak, sa ovcom koja neće da prihvati jagnje.Nažalost sada sam imao priliku da fotografišem.U pitanju je ovca koja se jagnji prvi put i ne tuče jagnje, ali mu neda da sisa.

 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Ne znam kaj si pisao..ali probaj maloj ovčici namazati sve oko repića sa majčinim mlijekom...i sretno ti...tebi i ovčicama
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
izgleda kao kineska sprava za mucenje :mrgreen:
koliki je postotak uspjeha kod toga?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
onda se tu nema sta razmisljat.
morat cu to isprobat kad budem imao ponovno takvih problema..
 
B

blacky8

Guest
Pozdrav, prvi puta sam ovdje, tek smo počeli sa ovcama, imamo 10 ovaca i 1 ovna pa bih volio pitat da li postoji način da se nekak "smiri" ovna da se ne zaletava? Pa neću mu valjda svaki put bježat kad dođem na vrt, a s batinom ću ga sam još bolje razjarit :?

Ne izazivam ga no uvijek kao da se malo zaleti dok hodam po vrtu pa stane na pol metra od mene no dns se ipak odvažio pa sam imao sreće kaj me u ruku strefil :S Jel jedino rješenje da bježim il? Ili ću mu stavit vreću na glavu i zavezat je da mogu u miru napravit to kaj imam na vrtu :mrgreen:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pozdrav, prvi puta sam ovdje, tek smo počeli sa ovcama, imamo 10 ovaca i 1 ovna pa bih volio pitat da li postoji način da se nekak "smiri" ovna da se ne zaletava? Pa neću mu valjda svaki put bježat kad dođem na vrt, a s batinom ću ga sam još bolje razjarit :?

Ne izazivam ga no uvijek kao da se malo zaleti dok hodam po vrtu pa stane na pol metra od mene no dns se ipak odvažio pa sam imao sreće kaj me u ruku strefil :S Jel jedino rješenje da bježim il? Ili ću mu stavit vreću na glavu i zavezat je da mogu u miru napravit to kaj imam na vrtu :mrgreen:

Najsigurnije je da ga zakolješ.Kada jednom krene na čoveka, više ne staje.Imaš još i alternativu da ga vezuješ dok radiš oko ovaca, ali to je muka tri-četiri puta dnevno vezuj-odvezuj...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Pozdrav, prvi puta sam ovdje, tek smo počeli sa ovcama, imamo 10 ovaca i 1 ovna pa bih volio pitat da li postoji način da se nekak "smiri" ovna da se ne zaletava? Pa neću mu valjda svaki put bježat kad dođem na vrt, a s batinom ću ga sam još bolje razjarit :?

Ne izazivam ga no uvijek kao da se malo zaleti dok hodam po vrtu pa stane na pol metra od mene no dns se ipak odvažio pa sam imao sreće kaj me u ruku strefil :S Jel jedino rješenje da bježim il? Ili ću mu stavit vreću na glavu i zavezat je da mogu u miru napravit to kaj imam na vrtu :mrgreen:

pozdrav
-sretno s ovcama
-a s ovnom u čevape :D
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
nikad ovna i jarca ne tuci po glavi nego po nogama onda se opameti ako ne uspije čevapi kako kažu prijatelji i koja malvazija ili po želji i drnek do jutra....
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
dobro ide i uz vranca ili ždrebčevu krv,a poslije sve ispereš panom:D (ovo drugo po izboru,da poslije nebi imo problema s udaranjem :(
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pozdrav, prvi puta sam ovdje, tek smo počeli sa ovcama, imamo 10 ovaca i 1 ovna pa bih volio pitat da li postoji način da se nekak "smiri" ovna da se ne zaletava? Pa neću mu valjda svaki put bježat kad dođem na vrt, a s batinom ću ga sam još bolje razjarit :?

Ne izazivam ga no uvijek kao da se malo zaleti dok hodam po vrtu pa stane na pol metra od mene no dns se ipak odvažio pa sam imao sreće kaj me u ruku strefil :S Jel jedino rješenje da bježim il? Ili ću mu stavit vreću na glavu i zavezat je da mogu u miru napravit to kaj imam na vrtu :mrgreen:

da smo bliže lako bi mi to riješili,drugi dan bi te sa VI pozdravljao.
 
B

blacky7

Guest
Ma bi ja njega po nogama al ne smijem da ne slomim, nije obavil još svoj posao s ovcama xD

Veli stari da na njega nasrne kaj bi ga stukel, da nek uzmem batinu. Jbm potrl sam 4 batine i jedno suho deblo na njemu dok nisam uspel pobeć na sigurno :lol:
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Ma bi ja njega po nogama al ne smijem da ne slomim, nije obavil još svoj posao s ovcama xD

Veli stari da na njega nasrne kaj bi ga stukel, da nek uzmem batinu. Jbm potrl sam 4 batine i jedno suho deblo na njemu dok nisam uspel pobeć na sigurno :lol:

Nemoj biti toliko blizak sa ovcama, ocito te vidi kao konkurenciju:)))))))

Malo se zezam... Najbolje da ga vezes ili negdje odvojis.... Moj plan je da ne kupujem ovna vec posudim od nekog dobrog ovna na tjedan dana da se poigra sa ovcama paga tada vratim...
 
H

hrcko

Guest
Pozdrav svima! novi sam ovdje pa mi je baš zanimljivo čitati kakve sve ljudi imaju probleme sa ovnovima,,imao sam ih i ja ali dobro kažu neki forumaši,nakon nekih mjera obraća mi se sa Vi! nego,htio sam nešto pitati... imam 15 virtemberg ovaca i htio bi to možda i malo povećati,do tridesetak... što mislite o križanju ove moje pasmine ovaca sa suffolkom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh