• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kolege,do sad sam u nekoliko navrata sijao jaru zob, no nije mi se nešto pokazala. Interesiraju me iskustva s ozimom,koja sorta, rokovi sjetve...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Danas naručio 300kg sjemenske zobi za cca 11000m2. E sad pitanje jel imate nekakvu sortu za preporučiti.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Po mom mišljenju,bolje su ozime žitarice,no trenutno na Varaždinskom području nema ozime zobi,i neće je biti( odgovor u poljoapotekama) Znači osuđen sam da kupim jaru (ako je bude)
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Po meni je zob fakultativna zitarica i svejedno joj je jel ju bute posijali na jesen ili na proljece.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
A,gle, na zemlji koja je ilovača teško da bude,bilo šta dade veliki prosjek uroda. Zbog tog masa poljoprivrednika pribjegava ozimom kulturama,jer ipak se pokazuju bolje. Možda je u nekim krajevima svejedno,no kako sam naglasio u Vžd. je tako kako je.
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
Pozdrav, htio bi kupiti crne zobi, ako neko ima molim ponudu ili broj telefona u inbox. hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh