• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pak Choi.

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Otvaram novu temu pošto ova vrsta nema nikakve veze sa ovim "našim", običnim kupusom.

Jeo sam ga više puta u kineskom restoranu, zapravo oni ga trpaju gdje god stignu i moram priznati da mi je fenomenalan. Mlado lišće se može konzumirati na salatu, a može se i kuhati, pržiti, kombinirati s jajima, tjesteninom, ribom... uglavnom, recepte potražite na netu :icon_jook:

Stavio sam nešto malo za probu, pa da vidimo kako će se ponašati. Sjeme je naravno kupleno preko e-Bay.

Ovako izgleda varijetet koji sam ja posadio, Baby Pak Choi White, spreman za berbu.

pak-choy-toy-choi.jpg

A potonji su moji, jučer posađeni na foliju:

pak_choi1.jpg

pak_choi2.jpg

Je li netko provao ovo uzgojiti kod nas? Jer ja ga nisam vidio na tržnicama i marketima...
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Re: Kineski kupus

To je Pak Choi. Kineski kupus izgleda drugačije. da sadim ga sad drugu godinu .
Prvu sam sadio na foliju ove godine će bez folije. Bilko F1 je moj odabir .
 

Najnoviji postovi

Na vrh