• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Panjevi

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Zanima me dal neko ima iskustva sa vađenjem veće količine panjeva, cca. 200 komada. Dali postoji neka alternativa iznajmljivanju bagera/rovokopača?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
Ima:
malčeri i traktor od 300ks,
evo ti link pa pogledaj,dubina 40-50 cm točno za panjeve

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Za cca 200 pajneva, ne znam sto bih drugo mogao preporuciti, osim buldozera...

Ne znam da li itko kod nas uopce ima ovakve "izdubljivace" panjeva, te da li se uopce i koriste...

Zaja, o kakvim se panjevima radi? koliko vire iz zemlje, koja vrsta drveta, koliko stari panjevi?
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Večina panjeva je u promjeru 15 > 25 cm, od graba i agacije, ostalo su malo veći panjevi ali ništa preko 30 cm promjera. Radi se o komadu zapuštene zemlje, nekad je na njemu bila kuća i gospodarstvo. 20 godina je ostavljeno da propada i sad sam većinu posjekao ali ostali su panjevi kojih se moram nekako riješiti.
Kod vađenja panjeva me mući što bager vadi kompletni korijen pa ostaju rupe koje bi trebalo zatrpavati.
Negdje na netu sam vidio neki stroj koji glođe panj do 20/30 cm u zemlju. To mi se čini ok.

Patrik, jel znaš gdje ima nabaviti takav priključak, malčer koji je u stanju sastrugati panj?
 
B

Bobo

Guest
cuj, a kad ti stroj izglodje panj , to opet moras s necim zatrpavati... Za 200 komada tako malih panjeva, jedna kombinirka bi bila i vise nego dostatna, ili ako imas dosta tih vacih panjeva, buldozer i da vidis posla...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Patrik kaže:
Ima:
malčeri i traktor od 300ks,
evo ti link pa pogledaj,dubina 40-50 cm točno za panjeve

Obrisan neispravan link.
S T R A S N O
joj sta je sila uh :prayer:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
to ti se sa bagerom počisti za par dana i nek ti odmah rasplanira zemlju sa korpom,,, ja sam tako radio kod sebe,,,samo sam mu ostavljao malo više panjeve-cca 30-50cm od zemlje da ih manje mora kopati..udari ga sa korpom i skoro ga izvali iz zemlje....a bili su tu debljine oko 30cm-rijetki ali uglavnom15-20cm...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Sa kombinirkom ti to mislim da nebude nitko htio radit ja sam kopao 2 ha šume sa svojom kombinirkom i znam jako dobro što je to....to je jednom riječiju trganje stroja i to ti bude svaki strojar rekao....jedino neki veliki bager ili buldozer ako nema većih panjeva....nemoj da ti to melje netko jer će biti to dosta mase a i ostat će ti korijenja u zemlji koje je štetno kada trune u zemlji...ako misliš nešto saditi tu....evo jednog panja kojeg sam kopao negdje 2 sata 3 akacije iz istog panja a svaka oko 50 cm
Obrisan neispravan link.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Čovjeka sa kombinirkom sam našao, ima jaki stroj i veli da mu to nije problem, jedino je stvar utrošenih sati i love. Zato sam mislio da postoji neki cjenovno prihvatljivi stroj s kojim bi mogao sam to krčit, pa da lovu uložim u taj stroj umjesto bespovratno u najam kombinirke.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Fenomenalna stvar, jedino što traži traktor od najmanje 125 konja i košta 33 000 eura:
Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
zaja kaže:
Fenomenalna stvar, jedino što traži traktor od najmanje 125 konja i košta 33 000 eura:
Obrisan neispravan link.
A ako je Talijan napisao da treba 125 KS, onda je realno da treba barem 200KS :twisted:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Imam ti ja ideju...vjerojatno je i najpovoljnija...kupiš 100 kg TNT-a, malo iskopaš rupice na nekoliko mjesta, lijepo pospajaš žičice, odeš malo dalje, začepiš uši i KABUUUUUUM!!!!!!!!!!!! :vragek: :vragek: :vragek: :vragek: :vragek:
Ne, iskreno, nemoj unajmiti kombinirku, to predugo traje i previše košta, osobito ako je agacija, vjeruj mi, korijen agacije je značajno veći ispod površine i neda se vrag van, nakrčio sam se toga baš puno. Unajmi bager koji OBAVEZNO stoji NA GUSJENICAMA (ili takav buldožer) jer će ti manjega bacati na sve strane. Gledao sam kak je prilično veliki Volvo na kotačima klizio oko agacijinog panjčića da je to strašno. treba mu uporište za takav posao
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Smiljan kaže:
A ako je Talijan napisao da treba 125 KS, onda je realno da treba barem 200KS :twisted:

Na ovom videu JD od 160 KS radi bez problema sa tim strojem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mogu ti ja izbušiti panjeve ali jedino od zelja i paradajza :lol: :lol: :lol:
Kod:
http://i30.tinypic.com/2dlrds2.jpg
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
evo rješenja za tvoje panjeve
[youtube:26u9o9g7]HTNUQElIdIg[/youtube:26u9o9g7]
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
hahahah, s time biš i Boga s neba dovukao na zemlju.
Ima još i većih, Caterpillar d-11
ili Komatsu D575A.
Ovo dvoje je najveće na svjetu, barem mi se čini.
Čuo sam da se oni baš uturkuju ko će napravit većeg.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
nisam znao gdje bi s ovim,pa evo tu..čovjek iz sela nam je počupao kombinirkom panjeve od starih šljiva,a ovako smo ih ja i brat natovarili... ;)

DSC00446.jpg


DSC00447.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh