• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pasquali 8KS 19xx

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Evo strojčeka, kupljen sad nedavno kao zamjena za ukradeni Labin progres. 2 para kotača, strižna kosa, freza i kultivator. Dvotaktni motorić, jednostavan. Od igranja bude izrada novog nosača rezervara goriva, rezervar mora bit višlje. Ovaj gore je sada od Tomosa nekog, relativno sam zadovoljan volumenom pa će i ostat. Preinaka dovoda goriva na karburator, kako sada stoji ne valja te sajla gasa nova, vjerojatno od bicikla bude išla jer ova šteka u bužiru. Još smo na Vi, ne mogu reć puno, nadam se da ima toga kod nas, Istra, Kvarner... Nadam se nekom iskustvenom savjetu jer o stroju ne nalazim ništa. :D Ima 3 izvoda reduktora, nažalost ne mogu frezu spojit na najvišlji, koji je najsporiji, al dobro, s obzirom da radi sajle nisam mogao dat preko pola gasa, dobro stroj i radi.











Sa motikama ima problema, curi ulje, valjda semering ako ga ima ili je poglodana osovina, ne osjetim nikakav luft. Oprao sadržaj naftom 2 ispiranja, natrpao litijeve masti i hipenola zajedno dok se ne uhvatim posla oko toga. Noževi mislim da su dobro orijentirani, al to ne znam kako mora izgledat. Mislim da je ovo "spirala".










Ima mogućnost isključenja pogona preko ovog, valjda je unutra štift. Od ovog položaja je potrebno zakrenut za 180 stupnjeva u smjeru obrnutom kazaljke sata i isključi pogon. Uglavnom tada ga mogu šaltat u brzine, getriba radi, kardan se vrti preko mjenjača, ali nema pogona. Od ulja, ja bih stavljao hipenol, tako mi je rečeno, u getribu, ali htio bih čut Vas znalce.



Ulje se trpa ovdje, ispod crnog prašinara špere je čep, a ispušta na dnu.



I kosica, ne znam zahvat, a nije mi ni bitan.:p



 

Najnoviji postovi

Na vrh