• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pasquali 990 - količina ulja, filteri

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Dakle, kupio sam Pasquali 990 21 ks, 1976. godina. Ranije sam pisao da je 994 (tako je u papirima), ali nije, nego je model 990.

Vidim da je dosta teško pronaći bilo kakav manual na internetu, pa me zanima, ukoliko netko zna, podatke oko količinama ulja. U motor bi stavio Super 5, a u diferencijal Transhidrol 85. Za hidrauliku je, pretpostavljam, Hipenol.

Naravno, ako netko ima bilo kakvih dodatnih podataka o tom traktoru, bio bih mu zahvalan.

Pozdrav, slike slijede
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: TOMO VINKOVIĆ

u hidrauliku hidrol 68,a hipenol u diferencijale
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Re: TOMO VINKOVIĆ

u hidrauliku hidrol 68,a hipenol u diferencijale

Uh, kum iz PŽ (ima 549 4x4 nov novcat i Deutz 4060) je zvao svog mehaničara,
i kaže mehaničar da u diferencijal stavim obavezno Transhidrol 85, niti slučajno
Hipenol.

Sad sam u nedoumici, odnosno, strah me da neću nešto zaje... :icon_neutral:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Re: TOMO VINKOVIĆ

što se tiče količine ulja one su ti iste kao i kod svih starijih serija tomeka,a to su:

Motor - 2,6 l (super 3 ili 5)
Filter zraka 0,2 l
Prednji diferencijal 8,0 l (hipenol ili koje drugo hipoidno ulje)
Zadnji diferencijal 4,0 l
Hidraulika 7,0 l ( hidraol )

Uz to za sve imaš šipke za mjerenje tako da nemožeš fulat
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala stari, sad mi ne preostaje ništa drugo nego 500-600 kn u džep, u nabavu ulja i filtera, zasukat rukave i udri
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala stari, sad mi ne preostaje ništa drugo nego 500-600 kn u džep, u nabavu ulja i filtera, zasukat rukave i udri

jos si i malo reko :icon_weed::icon_weed:
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala stari, sad mi ne preostaje ništa drugo nego 500-600 kn u džep, u nabavu ulja i filtera, zasukat rukave i udri


S obzirom na godinu ako ćeš ga imalo ozbiljnije koristiti to su tek počeci zasukanih rukava i izbijenih kuna iz đepa
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo i koja slikica

IMAG0409.jpg

IMAG0410.jpg

IMAG0411.jpg


I pitanje, gdje se nalazi filter ulja motora?
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

inače je sa desne strane motora.sad nisam siguran zbog starosti ako je bilo tada drugačije
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Pasquali

Ako planiraš raditi po zimi s njim imaš za kupit hipenol 80 on je rjeđi i bolji za hladnije dane od hipenola90.:(hi):
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Re: Pasquali

Jučer promijenjeno ulje u motoru (Super 5) i složen alternator, koji je bio zbrda zdola. Napravio sam mu nove nosače, tako da remenica stoji u ravnini s remenicom motora i hidraulike. Idući tjedan je na redu ulje u diferencijalu, i hidraulici, nakon toga kočnice i struja.

Pozdrav
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
da ne otvaram novu temu imao bi pitanje vezano za križeve kardana.... inače radi se o pasquali 990 i njegovoj frezi... traktor namjeravan u bliskoj budućnosti obnoviti pa će i biti par slika još za njega vezano....

za početak krećem sa obnovom kardana ili spoja freze sa traktorom preko leptira na zadnjem trapu... križevi su svi skršeni.... no sada imam nedoumicu vezano za te križeve kardana... na stranicama trgoagencije ima križ koji se prodaje sa dimenzijama 22x54,9... predpostavljam da je 22mm promjer glave, dok 54,9 je visina križa....
predpostavljam krivo ili ne?

e sada, po nekom mom mjerenju ove izdvojene vilice na priloženoj slici, unutarnji promjer ispada 21,7mm... stoga križ kardana što nudi trgo agencija može proć ili ne?
 

Prilozi

  • WP_20141014_003.jpg
    WP_20141014_003.jpg
    25.1 KB · Pregleda: 319
  • WP_20141014_004.jpg
    WP_20141014_004.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 230

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Mislim da dobro prepostavljaš u vezi dimenzija križa.

Ako je unutarnji 21,7 onda nebu klapalo, trebal buš razvrtati vilice na odgovarajuču mjeru jer se bojim da nakon uprešavanja taj križ bude štekal i začas podrobil iglice.
Mada se bojim da nebu dugo ni ovak trajal s obzirom na proizvođača
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Treba naći križ koji je original za pškvala i to ako su uši dobre (da nisu razlokane rupe, pojedene), jer ako su uši pojedene i veće od križa, onda bilo koji križ da staviš će poć u k.. k......c. U slučaju da ne najdeš odgovarajući križ, onda treba naći i ušice. :(
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
brgud, fala na info... ma usi su ok samo ca su se iglice sve raspale jer mi se cini da nikad niki ni maza s grason...
 

Najnoviji postovi

Na vrh