• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pazinski purani

S

simba03

Guest
Nigdje nisam naišao na forumu, pa ajde da načmem temu.
Da li netko uzgaja te veeelike purane, koliko su isplativi (naravno za vlastite potrebe), koji način prehrane, koliko im treba da izrastu za konzumaciju...........itd.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako volis puretinu isplativi su,inace jedu ko i Svinje,tove Se 16Tjedaa,citao Sam Negdje Da Im Nakon 12 Tjedaa Okostavaju Boce,pa Ih SvakAko Bolje prije Tog Perioda Konzumirati ,tj nemas Problema Sa Sitnim Kostima.
Hranim Ih kukuruzom I Sano Protamino Uz Dodatak Zelene Ishrane.
Prije 3god Mi Je Najtezi Puran Imao 24Kg Ociscen.
 
S

simba03

Guest
Ako volis puretinu isplativi su,inace jedu ko i Svinje,tove Se 16Tjedaa,citao Sam Negdje Da Im Nakon 12 Tjedaa Okostavaju Boce,pa Ih SvakAko Bolje prije Tog Perioda Konzumirati ,tj nemas Problema Sa Sitnim Kostima.
Hranim Ih kukuruzom I Sano Protamino Uz Dodatak Zelene Ishrane.
Prije 3god Mi Je Najtezi Puran Imao 24Kg Ociscen.

Slijedeći tjedan sam naručio jednomjesečne!
Znači sano protamino mješam sa šrotom? Ukojem omjeru? Koliko zelenjave?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ja sam 4:1mijesao,naslo se i jecma i psenice,kada sam imao.zelenjava po potrebi,kada pojedu,novu turu dobiju.
Ove godine sam dobio 2 tjedna stare za 27kn,a jednodnevni su bili 25kn.vidjet cemo koliko ce napredovati!
 
S

simba03

Guest
Ja sam 4:1mijesao,naslo se i jecma i psenice,kada sam imao.zelenjava po potrebi,kada pojedu,novu turu dobiju.
Ove godine sam dobio 2 tjedna stare za 27kn,a jednodnevni su bili 25kn.vidjet cemo koliko ce napredovati!

To je super cijena....mene jednomjesečni koštaju 55 kn komad :mad::
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Narucio sam jednodnevne,rekli su da je cijena 25kn,na dan kada su rekli da ce doci,rekli su da su dobili 2tjedna Stare I Da Je Cijena 27Kn.
Uzimao Sam U Poljoprivrednoj Ljekarni,al Sumnjam da cu Takvo Sto Opet Pogodit!
 
U

uzgajivachpk

Guest
jako teeeška vrsta , ja ih naručim u 8 . mj. i držim do 12 , na mješavini žitarica i imaju oko 10 kg !
 

Najnoviji postovi

Na vrh