• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

piksiranje prednjeg kraja

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
pozdrav forumaši moji......
jedno pitanjce u vezi malog ursusa u vezi piksi na prednjem kraju,ako ih je netko mjenjao da mi malo objasni koja je procedura,hvala!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: pikse

ja ču ti reč , otvoreno
Pitanje ti je dosta naširoko , a ovdje su majstori umornih nogu a još umornijih ruku ( da tipkaju kad odmaraju noge ) .

Most treba rastaviti , stare pikse izvaditi , nove postaviti , sve fino oprati ..
Rukavce navariti i tokariti ako teba ...ili uzeti nove ...

sve se fino natrag složi , pod kareter podloži .

promjeni ili razradi mazalice , dobro podmaži ,

eto to je ukratko , ako je nejasno , a je ..polako počni rasavljati pa gdje zapneš sric puknuti ti bude pojasnil .

Pazi na prste , čuvaj leđa - komadi su teški i ne podlaži pod gode spominjani karter ciglu ili kvadar nego obični drveni panj .

sretan
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: pikse

Evo danas dosta toga rastavio,sve osim one glavne srednje osovine koja drži most,sad me samo zanima što trebam skinut da bi ju izvukao van,koliko vidim ima 4 vijka koji drže prednju kuku pa mislim da se ona skine pa se ovo izvuče van prema napred.:(happy):
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: pikse

trenutno zapeo na bolcni od mosta onoj glavnoj neće van nikako,jel ima netko neku ideju kako ju zvaditi ........:mur:
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: pikse

Zapekal je u mostu,onaj štift sam izbil,na piksama se okreće,ali neće van.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: pikse

za grijanje znam ali bi rado probal nekako drugačije.........:^):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: pikse

ostaje udaranje čekičem , prvo oklo po mostu iz svih smjerova a kasnije po osi bolcna da ga iziješ
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: pikse

:icon_anal:sutra udaram pa ćemo vidjet pošto je svinjska mast:icon_lol:
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: pikse

od udaranja po bolcni ništa,morao raskopat cijeli prvi kraj i odnesli na prešu i tak,bolcna samo izletila,sad ću odmah promjenit semering radilice kad je već prvi kraj razvaljen :(mm):
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: pikse

Propušta i to dosta,misliš da ne propušta bolje ostavit stari nego stavit novi :8):
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: pikse

Ide moj medo lagano u kup.......:(emo):
 

Prilozi

  • DSC_0004.jpg
    DSC_0004.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 168
  • DSC_0002.jpg
    DSC_0002.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 169
  • DSC_0005.jpg
    DSC_0005.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 179

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Re: pikse

Svaka čast ! hehehe al koji god ide u remont i farbanje, svi taj čep od ulja farbaju u crveno. :(y):
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Re: pikse

Kad vec radis onda i stavi ventilator sa 4 pera jer puno bolje hladi a to je vrlo bitno a jeftino.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: pikse

Pa mogu ti reć da sam o tome razmišljal i budem to napravio :icon_kidra:
 
Na vrh