• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje za sve

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Čime se baviti danas i relativno dobro zivjeti od toga ??
PITANJE ZA SVE !!!!
Koja grana poljoprivrede ima i sadasnjost i buducnost ??
Sto je " sigurno " ili nije u poljoprivredi ??
Mislim da su ovo neka od pitanja koja muce ne samo neke poljoprivrednike, nego sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju u nas !!?
 
B

Bobo

Guest
U poljoprivredi je "SIGURNO" jedino to da NISTA NIJE SIGURNO
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam ovo pitanje zamisljao OZBILJNIM ljudi !!!!!
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Mi smo nekad igrali lutriju-loto a sad malo radimo poljoprivredu, dode ti na isto

Novce moras dat,koliko ćes dobit ovisi o svemu-prije je većinom bio kriv Bog
Danas se to zove trziste- krivi usjev,mala cijena ,visoki inputi,vlada i lokalni grebatori...
Ostavi se ti toga i lijepo investiraj u sebe
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ok, ok, ok...

salio sam se,
no ruku na srce, iz svog iskustva pricam, situacija je sljedeca,
ono sto uspjeva i sto moze svatko,
e to ti je slabo placeno, a ono sto vrijedi nekih postenih novaca, e za to
skoro nikad nemas sigurnog otkupljivaca ili ti kasni godinu dana pa na vise sa isplatom...

meni je zao, ali kao sto je kolega rekao, poljoprivreda ti je nesto kao loto, mozes dobro zaraditi ili mozes popusiti...

tako da ova tema, ruku na srce, nece dati nikakvog odgovora na ovo enigmaticno pitanje!!! :=:)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pratim vec duze vrijeme i ovaj forum.... i neke druge stranice.... i poljoprivredne emisije.... I.... Kad procitam kako neki ljudi USPJEVAJU, postavim si pitanje - KAK ONI MOGU, A JA NE ??
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ponajprije od svega moras biti jaaaako proracunat i jaaako dobar manager. rad na zemlji je "robijaski" posao koji ide sam po sebi.

Odabir hibrida za sjetvu, odabir pravog vremena na rad ne zemlji, odabir dubine i kvalitete obrade, odabir pravilne gnojidbe i zastite...

Sve to ide pod jedan krov i moras racunati u troskove i gorivo i mazivo, potrosni materijal i svoje dnevnice. ako ne zaradjujes za vlastitu dnevnicu nesto si previse uradio ili si jedan od koraka u racunici preskocio.

Kako je jedan lokalni (naj jaci) poljoprivrednik nedavno izjavio: "U svakoj godini dva usjeva ruspiju izvanredno (tu je mislio na dobar urod, dobru otkupnu cjenu itd...) a dva omanu. Zato ih ja sijem sedam"
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ma jasno je to sa racunicom !! Postavljam si pitanje, koje bi mozda i drugima pomoglo, cime se baviti, a da plasiras, prodas svoj proizvod ?? Navodno ... " NAVODNO " da EKO proizvodi idu bez problema !!? Im ali netko takva iskustva ?
 
T

traktorko

Guest
pusti price svi mi pusimo vise ili manje ko radi sa nulom sretan je , stvar je da neko prizna a neko ne ali ima i onih koji lažu sami sebe i sa matematikom i sa budučim uspjehom !
 
T

traktorko

Guest
evo možda sirak za bio masu ?????? sta se misli o ovome???'
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
BOBO .... Mislim da kod Đakova ima neka plantaza GODJIA ??!! Navodno da im sve ide van u otkup !!? Nesto sam citao o tome pa cak da je tom mladom bracnom paru Gradonacelnik pomogao oko svega, jer su htjeli napustiti Lijepu nasu zbog jada i bijede !!?? To je relativno blizu tebe, znas li sto o tome ??
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ok,
gle,
ja radim jednu kulturu i svake godine se krpa i krpam, ali da ti sada objasnim kako sam lani plasirao proizvod i na koji nacin izvuko solidnu lovu, smijao bi se, ali sam uspio!
jedne godine ide ovo, druge ono, sve je u tome sto ce biti na cijeni tekuce godine,
samo na zalost, kad se zna cijena, najcesce bude kasno za neke....

netko drugi bi jos preklani digao ruke od ovoga sto ja radim, ali eto, ja nisam!
i opet ove godine cu se prosiriti i nadati se da cu zaraditi jos vise, a mozda popusim ko ukrainska k.rva...

tko zna... a ja iskreno neznam seljaka koji je rekao da mu je super i da se "bas to" isplati!

neznam sta bi ti rekao! ima tu momaka ili cura koji rade stotine hektara, mozda ti oni mogu dati bolji odgovor!
 
T

traktorko

Guest
bobo .... Mislim da kod đakova ima neka plantaza godjia ??!! Navodno da im sve ide van u otkup !!? Nesto sam citao o tome pa cak da je tom mladom bracnom paru gradonacelnik pomogao oko svega, jer su htjeli napustiti lijepu nasu zbog jada i bijede !!?? To je relativno blizu tebe, znas li sto o tome ??

godjia ?? Sto bi to bilo
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Malena goji bobica je jedna od najmoćnijih biljaka u svijetu.

Goji bobica (lat. Lycium barbarum) je drvenasta grmolika biljka koja daje visokoenergetski plod bobičasto–čokoladnog okusa.

Raste na Himalajama gdje se koristi već stoljećima ne samo u kuhinji nego i u medicini.

Nazivaju ih također „sretne bobice“ ili „crveni dijamanti“.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
o tom ti ja pricam,
ovo je super proizvod, ali vjerojatno nema otkupa, ma cak i da rak lijeci!

sve u svemu, ako imas malo zemlje radi neko ljekovito bilje,
a ako imas masa zemlje, drzi se zitarica... :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh