• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pitanje

P

peki2

Guest
Pozdrav svima
Nov sam u ovome pa mi trebaju neke smjernice.
planiram uzeti 10-ak hektara zemlje ove jeseni, nadam se da če kredit biti omogućen.
u pitanju je opčinska zemlja i bit će omogučen otkup.

planiram na toj zemlji staviti nasade lijeske, no zanima me od otvaranja OPG-a pa nadalje...
ja bi trebo preko hbor-a zatražiti kredit za podizanje nasada i kupovinu zemlje (ako je moguće) i tek kad zasadim onda tražiti potizaj za podizanje nasada?
planiram biti u sustavu PDV-a zbog povrata PDV-a i sl.

jel neko zna dal je moguće dobiti kredit za tu zemlju i nasade u istom ili če biti zasebni. ušteđevina je slaba i nije dostatna za ovakav poduhvat?

hvala!
 
P

peki2

Guest
peki2 kaže:
Pozdrav svima
Nov sam u ovome pa mi trebaju neke smjernice.
planiram uzeti 10-ak hektara zemlje ove jeseni, nadam se da če kredit biti omogućen.
u pitanju je opčinska zemlja i bit će omogučen otkup.

planiram na toj zemlji staviti nasade lijeske, no zanima me od otvaranja OPG-a pa nadalje...
ja bi trebo preko hbor-a zatražiti kredit za podizanje nasada i kupovinu zemlje (ako je moguće) i tek kad zasadim onda tražiti potizaj za podizanje nasada?
planiram biti u sustavu PDV-a zbog povrata PDV-a i sl.

jel neko zna dal je moguće dobiti kredit za tu zemlju i nasade u istom ili če biti zasebni. ušteđevina je slaba i nije dostatna za ovakav poduhvat?

hvala!

da malo preuredim pitanje. hoću kupiti zemlju da sadim lijesku, na natječaju ove jeseni. bio sam do banke i otvorio opg.
no tu se spominje kuća u osiguranje i sl.
zanima me gdje mogu dići kredit da zemlja koju kupim bude osiguranje i ujedno dobiti malo više novaca za nasade lijeske

hvala!!
 
P

pozna

Guest
vjerujem da vecina zna,al eto ja neznam,sta prakticno znaci Zakon o poljoprivrednom zemljistu sto stupa na snagu od 2010. godine ? hvala na pomoci.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
koliko se sjecam, najbitnija je novost da bi sve kupoprodaje zemlje trebale ici preko Agencije za zemlju. Nekako dvojim da ce u ovih par mjeseci stici napraviti pravilnik i upogoniti agenciju. Nekako imam osjecaj da ce u periodu od Bozica do nove godine objaviti Izmjene zakona u kojoj ce reci brojka 2010 se mijenja u brojku 2011.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Rješenje o upisu u upisnik trgovaca voćem i povrćem

Nema teme pa se nadam da će poslužiti i ova.Kao što naslov govori,prije gotovo i više od godinu dana,poslao sam zahtjev(sa svime potrebitim papirima+biljezi 70,00kn)za upis u upisnik trgovaca voćem i povrćem,a sve do današnjeg dana nisam dobio nikakav odgovor.Imam odrezak i potpisanu povratnicu,da je minist. zaprimilo zahtjev.Zvao sam telefonom na minist.(jako teško dobijem vezu,zovi na ovaj broj,pa ovaj.....)i napokon dobijem pisarnicu,gdje gospođa veli da oni nisu zaprimili zahtjev(nek provjerim na pošti i tako redom...)Nakon nekoliko poziva peripetija ista mi veli da moram poslati novi zahtjev!Jel mi netko može odgovorit što trebam poduzeti? Vrijeđa me slati novi zahtjev!
Pozdrav!
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
kopiraj je pa im pošalji uz dopis

Uz razgovor sa dotićnom u ministarstvu,ista mi je na ovu ideju odgovorila da to neće ništa riješiti, pa će i dalje ostat status kvo!
 
M

MOCO

Guest
a da ti sljedeći put kad nazoveš pitaš za ime i prezime i broj kancelarije kud trebaš osobno doć pa onda odeš tamo s tom povratnicom?:axe: ko ti garantira da ti opet neće izgubit 70 kn?? pa tako se možeš godinama natezat s njima! i stalno plaćat
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
a da ti sljedeći put kad nazoveš pitaš za ime i prezime i broj kancelarije kud trebaš osobno doć pa onda odeš tamo s tom povratnicom?:axe: ko ti garantira da ti opet neće izgubit 70 kn?? pa tako se možeš godinama natezat s njima! i stalno plaćat

Imam ime,ali udaljenost do ZG-a mi je 100km!
A i isto će mi reći!
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh