• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plan za spas hrvatskog sela

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
njega će biti dok je svijeta i vijeka... psi laju, karavane prolaze!!
takvi su pod zaštitom od par staklenih zvona!!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
po ovome sudeči jedini spas za našeg seljaka je državna socijalna pomoć:roll:
 
O

odmahsad

Guest
Može li bolje? Bračni par koji predano radi. Za koga? Za narod.

Nakon prozivanja Selanca navodno bi mogli iscuriti i podaci o raspodjeli sredstava u 2008. kada je povjerenstvo vodio dvojac HSS-a, državni tajnici Josip Kraljičković i Krešimir Kuterovac koji se vratio u Agrokor.
http://www.poslovni.hr/vijesti/coban...ao-136851.aspx

Vlada je donijela odluku da se dužnosti predsjednika Upravnog vijeća Hrvatske poljoprivredne agencije razriješi Krešimir Kuterovac.
http://www.poslovni.hr/vijesti/kresi...ja-122776.aspx

Novi direktor vukovarskog Vupika je Krešimir Kuterovac, izvijestili su danas iz koncerna Agrokor u čijem je sastavu i Vupik.
Kuterovac je 2008. godine imenovan državnim tajnikom Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja, a 2009. prelazi u tvrtku Belje, tvrtku iz sastava Agrokora, u kojoj je bio član Uprave zadužen za stočarstvo.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=99727
http://www.poslovni.hr/vijesti/novi-...ac-144799.aspx

Država nije Vupiku isplatila dug, kao što je u rezultatima za devet mjeseci objavila Uprava, nego je otpisala 258 mil. kuna duga, što je dosad najveći 'oprost' nekoj poljoprivrednoj tvrtki i zapravo je državna potpora

http://www.poslovni.hr/vijesti/otpis...tn-162595.aspx

Vesna Gantner Kuterovac, pomoćnica ministra za poljoprivredu i prehrambenu industriju
http://www.mps.hr/default.aspx?id=3655
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
takvi su pod zaštitom od par staklenih zvona!!
Gospodin T. ništa nije kriv. Krivi su oni koji su mu dozvolili da se tako razvije i siguno za to uzimali proviziju. Danas je toliko jak i velik da nitko ne može ništa napraviti ili kako je iznad roko napisao. Slučaj zatvoren
kaffeetrinker_2.gif
 
O

odmahsad

Guest
Gospodin T. ništa nije kriv. Krivi su oni koji su mu dozvolili da se tako razvije i siguno za to uzimali proviziju. Danas je toliko jak i velik da nitko ne može ništa napraviti ili kako je iznad roko napisao. Slučaj zatvoren
kaffeetrinker_2.gif

Onaj koji je, kako kažeš, davao proviziju za nešto nezakonito kriv je isto kao i onaj koji je tu proviziju primao.

Dakle, Gospodin T. je kriv!:madmana:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Da se ispravim
Gospodin T. nije jedini kriv.
Onaj koji je, kako kažeš, davao proviziju za nešto nezakonito kriv je isto kao i onaj koji je tu proviziju primao.
Da ga je prvi čovjek koji je mogao primiti mito prijavio i da je T. završio na sudu, kako to rade u uređenim državama, danas o ovome nebi pisali. Valjda se slažeš u tome?
 
S

seljaček

Guest
Nisu ONI krivi , krivi smo svi mi koji nismo sposobni reagirati i poduzeti nešto za svoje dobro i dobrobit zajednice ponašamo se kao uspavane ljepotice (oni nas J_ _U a mi spavamo).
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ponašamo se kao uspavane ljepotice (oni nas J_ _U a mi spavamo).
Kaže mi jedan sindikalist bit će prosvjeda, a ja se slatko nasmijem :lol: Kad smo mi imali jedan veliki opći štrajk, ja se ne sjećam? Zato mogu raditi što hoće jer znaju da nema otpora među ljudima
 
F

fair_play

Guest
pa... ove seljačke udruge su još kako tako i organizirane i povremeno pokažu zube, ali radništvo je totalno zakazalo što se prosvjeda tiče. 100 00 ljudi je ostalo bez posla unazad dvije godine, dosta ih ni plaću ne dobiva (da i bez EU, vjerovali ili ne) pa nema nikakvih prosvjeda ni ništa. Čudan smo mi narod.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Nemaju vremena...jer u fušu još ima posla ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Na dan 03. siječnja 2012. godine, pravo na potrošnju „plavog goriva“ za 2012. godinu dodijeljeno je na kartice 73.844 poljoprivredna gospodarstva

izvor web agencije za plaćanja u poljoprivredi


eto, toliko nas je još ostalo...bilo bi zgodno pratiti taj broj tu i tamo...
tko se sjeća još one brojke kad je krenuo upisnik gospodarstava?
nekak kroz maglu mi se čini da je bilo više od 200 000... :confused:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Meni se čini da nas je bilo negdje oko 150 000,znaći polovica je poljoprivrednika propalo,sa takvom politikom prema selu,kakva je bila do sada, propast će nažalost još.Negdje sam pročital izjavu Darka Grivičića(polj.komora) da će ići na razgovor sa ministrom poljoprivrede(sa ovim novim),da se zaustavi uvoz svakakvih poljoprivrednih proizvoda.Bumo videli-rekli su........!
Vrijedan je Hrvatski narod(poljoprivrednik),ne traži puno,samo mu treba dati mogućnost da nešto i zaradi.Eto navest ću primjer,konzumni krumpir 0,80kn/1kg,a ulazni troškovi u proizvodnji negdje oko1,20kn/1kg.Razni robni lanci(uvozni lobi,a i domaći) manipuliraju sa jadnim poljoprivrednikom.
Nikakve zadruge,udruge,ne riješavaju,takve probleme osim politike(nažalost).
Pojedinci za otvaranje raznih uvoznih kvota,mlate debelu lovu u svoje đepove(barem je do sad tako bilo).
Bog nam pomogao,poljoprivrednici,u ovoj 2012,g.bit će teška,nakon ne sređenosti u poljoprivredi,evo i vrijeme(barem kod mene)nam neide na ruku,nema snjega,kiše/nedostaje vlage,a znamo što to znaći u proizvodnji.
Pozdrav,poljoprivredi!
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Eto danas na vijestima od naše vlade,da će zbog proraćuna srezat subvencije poljoprivredi i željeznici za 1 400 miliona kuna.
Lijepi početak godine-vlade!
pozz!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ko kaže da se poljoprivreda ne isplati pa vidite čobija kako je on uspješan u tom poslu pa znači da drugi ljudi nemaju pojima o poslu ako je on uspješan mogu i drugi:finga:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
581
š.Negdje sam pročital izjavu Darka Grivičića(polj.komora) da će ići na razgovor sa ministrom poljoprivrede(sa ovim novim),da se zaustavi uvoz svakakvih poljoprivrednih proizvoda.Bumo videli-rekli su........!
!

pa ne može ministar poljoprivrede zaustaviti uvoz hrane.
znamo tko može, al neće
 

Najnoviji postovi

Na vrh