• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastike gasa

djani

Novi član
Tu od
25 Velj 2019
Poruka
3
Pozdrav nov sam,ne znam bas kako ovo funkcionise :D
Imam malog Tomicu
Hteo bih pitati sto se tice plastika koje su na poluzi gasa,kako se one trebaju postaviti ,kod drugih gas dodje mekan kod mene nekako kao da je zardjalo :D
Hvala unapred
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Podmazi sa wd ili nekim uljem, ispod plastika imas vijak i na njemu podesavas jacinu poluge gasa. Podesis da je lagana ali da se ne vraća sama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ne podmazuj ni slucajno jer ces kasnije imati problem sa vracanjem, kod vibracija sam ce otpustat gas,,,
Imas na rucici (ispod tih plastika) dvije matice (mislim na 19 kljuc), njih popusti toliko da gas ima mekocu koju zelis,,,
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ok, uvijek postoji i drugo mišljenje, smatram ako mu je trenutno težak kada ga malo podmaže da će biti sasvim ok, a koliko god ga podmaže može ga stegnuti maticama da njemu odgovara težina ručice a da se ista ne vraća. Tako je bilo i kod mene teško, otac natrpao pola kile masti i nakon toga bilo taman. lp.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Ak već morate nekaj takvoga podmazati, radije upotrijebite silikonski sprej, jer se on osuši i ne skuplja prašinu. To ja koristim na kuglama hidraulike i ne deru se.
Bilo kakvo ulje, a pogotovo mast samo bu napravila štetu, jer skuplja prašinu pa se napravi abrazivno blato, koje onda još više otežava pomicanje i dere dodirna mjesta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Silikonski sprej je više za neku zaštitu gumenih, plastičnih..... uglavnom, za zaštitu ali kao i mazivo sredstvo ali na ne masnim površinama :unsure:

Po mojem mišljenju to je porez na bedake, kak i današnji WD40 jer tam gde treba biti masno on nema efekta. Što možemo vidjeti ako si ga malo na prst špricnemo. Za podmazivanje je mast i ulje iz raja izašlo i ako se redovito podmaziva novo mazivo istiskuje ono staro ......

Znači u ovom slučaju ja bi rastavil, očistil i lagano podmazal pa dotegnul da ta ručica ima funkciju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
To ne treba podmazivati, nego samo stegnuti do određene mjere i to tako da kad se doda gas do određene mjere, da se sam ne smanjuje.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Moj post je temeljen na iskustvu a tko ne vjeruje nek proba,,,
Tko proba vjerujem da ce isto ko i ja proklinjat dan kad je isel podmazivat to kaj se ne treba podmazivati vec ko sto brgud kaze samo dotegnuti ili popustiti vec spomenute matice,,,
Do sad sam vec sigurno 5-6 puta pokusal to isprati sa nitrom i sa benzinom ali uzalud,,,
Istina sad nesto lakse klizi rucica kad ides u plus ali zajebavalo kod oranja ili frezanja jer svako malo se gas smanji,,,
Sad sam uspio, nakon tko zna koliko stelanja, podesiti da ne vraca a da relativno lako ide u plus,,,
Problem nastaje sto cas je rucica tvrda a za neko vrijeme smanjiva gas dok prije toga nije bilo,,,
Zapravo ni sad mi uopce nije jasno zakaj sam ga isel podmazivat, kreten,,, ccc,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Da se razmemo, ja sam to na Tomi videl izvana ali se više ni ne sječam kak to izgleda. A iznutra nemam pojma ni blizu na kaj to liči.

Moj savjet za podmazivanje je bil temeljem na iskustvu kak je to na nekim drugim traktorima izvedeno i zamišljeno.

Vjerujem ljudima koji su imali prste u tome pa se priklanjam njihovom iskustvu da tu mast nema kaj raditi. Kad bum prvi put imal priliku pomilovati nekog Tomiča malo bum snimil na kojem principu to radi.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ce bas imas zelju ja nudim iskustvo iz prve ruke,
c085.gif


Nema puno posla, samo ga raskoliti i promjeniti lezaj i semering na spojnickoj, malo slini,,,
c065.gif


Moj prijasnji majstor promjenil samo semeringa, veli, mi se cinilo da je lezaj dobar,,,
A bili smo se lijepo dogovorili da se mjenja sve kaj je imalo losije, ccc,,,
Veli, ma nikaj se ne sekiraj zacas mi njega raskolimo, jbte reko mi ako cemo kalat svako malo cemo sarafe i matice razdrti pak budem i to jos moral kupovati, ccc,,,

Eto ako si za i ostavim ti ga par dana da se malo nauzivate male zvijeri,,,
c085.gif
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Obično bude da je ležaj krivac da semering pušta, ležaj dobije lufta pa osovina lipsa (i semering se ošteti) pa ne brtvi.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma znam, tu je kisalo i prije promjene semeringa pa je bilo za pretpostaviti da je i lezaj u kukiju,,,
Ali nije ima se valjda dalo zajebavati sa zamjenom lezaja ili su si kupili jos jedan dan posla ,,,
pas mater, nije toliko problem novac vec vrijeme koje ce opet potrositi a da budem bez tomeka,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ce bas imas zelju ja nudim iskustvo iz prve ruke,
c085.gif


Nema puno posla, samo ga raskoliti i promjeniti lezaj i semering na spojnickoj, malo slini,,,
c065.gif


Moj prijasnji majstor promjenil samo semeringa, veli, mi se cinilo da je lezaj dobar,,,
A bili smo se lijepo dogovorili da se mjenja sve kaj je imalo losije, ccc,,,
Veli, ma nikaj se ne sekiraj zacas mi njega raskolimo, jbte reko mi ako cemo kalat svako malo cemo sarafe i matice razdrti pak budem i to jos moral kupovati, ccc,,,

Eto ako si za i ostavim ti ga par dana da se malo nauzivate male zvijeri,,,
c085.gif
Ni problem, ja podmažem gde treba i netreba 🤭(y)
 

djani

Novi član
Tu od
25 Velj 2019
Poruka
3
Hvala svima na odgovorima,pokusacu sa otpustanjem matica,i videti kako deluje,ako ne pomogne videcu sta dalje.Hvala jos jednom :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh