• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poboljšanje kvalitete mlijeka

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
Pozdrav
Interesira me kako povećati masnoću i proteine u mlijeku. Koja hrana je nabolja za to?
Hvala
 

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
Sijeno, silaža, kukuruz, sojina sačma, suncokretova sačma, suncokretova pogača, ječam, posije
 
Posljednje uređivanje:

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
kolika ti je sada masnoća i proteini

e sad se ne sjećam više, izbrisao sam mail s analizom
uglavnom oko one granice kako piše na izvješću analize, a par krava i dosta ispod
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ako su ti krave friske dojke,,poslije telenja,,takodje moze bit razlog za manjak proteina i masnoce,,
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Pozdrav
Interesira me kako povećati masnoću i proteine u mlijeku. Koja hrana je nabolja za to?
Hvala

Ako je sadržaj mliječne masti manji od 4,2 to znači da obrok ne sadrži dovoljno šećera, odnosno neuravnotežen odnos škrob : šećer (treba: 3:1)
Ako je sadržaj proteina ispod 3,3 znači da u obroku imaš deficit energije.
Sijeno, silaža, kukuruz, sojina sačma, suncokretova sačma, suncokretova pogača, ječam, posije

Koliki je postotak kukuruza i ječma u smjesi? Ovdje imaš puno proteinskih komponenti, tako da vjerovatno u smjesi imaš manjak energije.
Kako daješ ovu smjesu, mislim, koliko puta dnevno i koliko Kg daješ po kravi na jedan obrok?
 
M

MOCO

Guest
Ako je sadržaj mliječne masti manji od 4,2 to znači da obrok ne sadrži dovoljno šećera, odnosno neuravnotežen odnos škrob : šećer (treba: 3:1)
Ako je sadržaj proteina ispod 3,3 znači da u obroku imaš deficit energije.

Koliki je postotak kukuruza i ječma u smjesi? Ovdje imaš puno proteinskih komponenti, tako da vjerovatno u smjesi imaš manjak energije.
Kako daješ ovu smjesu, mislim, koliko puta dnevno i koliko Kg daješ po kravi na jedan obrok?
to je teorija, a u praksi to izgleda malo drugačije pa tako nema šanse da mliječnoj kravi u prvih 100 dana laktacije nabiješ mast na 4,2 . kako je to kod mesnih pasmina neznam!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
U pravu si, ovo jest teorija al mu može pomoći. Doduše nije rekao u kom su krave stadiju laktacije ili bar većina njih, ovako samo možemo nagađati.
Ako su krave u prvoj trećini laktacije onda je normalno da je MM niža. Bilo bi dobro da kaže kolika je masnoća i koliko je proteina tj. da ima rezultate par poslednjih analiza. Možda je ipak sve u granicama normale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh