• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Početak uzgoja kokoši !!

A

Adam

Guest
Lijep pozdrav svima !! Pošto sam sasvim početnik u ovome svemu malo ću biti duži !! Evo donjeo sam odluku da se počnem baviti uzgojem kokoši i to Hrvatica !! Planiram ići na otprilike 20 jata ( jedno jato 10 kokoši +1 pijetao ) , znači imao bih neki 200-injak kokoši i 20 pijevaca !! Planiram kupiti male piliće ali zanimaju me prvenstveno sa papirima tj. da su pod nadzorom HPA da mogu na njih dobiti poticaj !! Sada me zanima koliko se plaća njihovo prstenovanje koje moram obaviti do 18 tjedna njihovog života!?? Koliko bi otprilike mogao imati jaja tjedno od njih 200 i kako najjednostavnije obavljati prodaju!?? Dali putem OPG-a ali na to mislim putem malog OPG-a koji do 85 000 kn prometa ne spada u porezne obveznike ili možda nešto griješim ako se nešto promjenilo u 2014.godini !!?? Hvala svima
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ja ću ti reći ono što ja znam. Prstenovat ih ne morate baš do tada, znači starosti cca 5 mjeseci. Prsten je 12,5 kn po kokoši + putni troškovi (cca 25 kn). Ja imam 4 jata i dnevno oko 20 jaja, nedavno dok je bilo bolje zima bilo je oko 10 jaja, a ja očekujem kad zatopli 30 kom dnevno. Inače za tolko jata trebate i dosta uložiti što love za piliće i nastambe, što truda i volje. Inače trenutno se daju prodati i jaja i pilići.
 
A

Adam

Guest
Ahaa pa da 18 tjedana je cirka 5 mjeseci za prstenovanje. To mi odgovara u svakom slučaju.
Malo mi tu sada nije nešto jasno što se tiče ovog PDV-a !! Otvaranjem OPG možeš ići da budeš u sustavu PDV-a ako imaš iznad 230 000 kn kako kaže PERADARKA ili ne ulaziš u sustav PDV-a ako si ispod te cifre već samo paušal , zar ne !???
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
jedno je paušal,drugo je ako ne želiš biti u sustavu pdv-a sve dok imaš manje od 230 tisuća prihoda a ako imaš velika ulaganja na početku onda ti se isplati ući u sustav pdv-a bez obzira koliki su prihodi (ja sam knjigovođa pa znam)
trebaš sam znati što hoćeš i posložit si sve u glavi što bi ti bilo najpovoljnije i ako imaš nekoga u blizini ko zna takve stvari da ti sve objasni
 

Evoxica

Novi član
Tu od
14 Velj 2014
Poruka
7
Sad jedno malo glupo pitanje (totalni sam početnik) kad jednom uđeš u sustav PDV-a ne možeš više van ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
@Peradarka
sta bi savjetovala za situaciju kada nemas puno (ili nemas uopce) ulaganja u posao, a sam posao donosit ce skromnu dobit, recimo 3000kn mjesecno.
Zaposlen si, radio bi to dodatno, a radio bi legalno.
Konkreno mlio bi zito usluzno.

Ako idem na pausalac, imam svaki mjesec 1600 davanja (recimo prijavim svoju zenu-nezaposlena), mislim da knjovodju ne trebam.
Ako idem na JDOO trebam knjigovodju+ostalo ne znam...
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Sad jedno malo glupo pitanje (totalni sam početnik) kad jednom uđeš u sustav PDV-a ne možeš više van ili?

mora se bit 5 godina u sustavu PDV-a a ako nakon 5 god imate uvijete za izlazak do 15.01. se treba podnjet zahtjev za izlazak,u slučaju da ne podnesete zahtjev morate ostat u sustavu narednih 5 god
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
@Peradarka
sta bi savjetovala za situaciju kada nemas puno (ili nemas uopce) ulaganja u posao, a sam posao donosit ce skromnu dobit, recimo 3000kn mjesecno.
Zaposlen si, radio bi to dodatno, a radio bi legalno.
Konkreno mlio bi zito usluzno.

Ako idem na pausalac, imam svaki mjesec 1600 davanja (recimo prijavim svoju zenu-nezaposlena), mislim da knjovodju ne trebam.
Ako idem na JDOO trebam knjigovodju+ostalo ne znam...

na paušalu su doprinosi oko 1000 kn + predujam koji odredi država i ne može se zapošljavat ljude,knjigovođa ne treba, porezna prijava se ne predaje nego samo ona neka knjiga ne znam kak se točno zove,ali to je za zaposlenu osobu koja će dodatno ostvarivat neki prihod od usluga najidealnije

obrt je zeznut zbog duplih doprinosa koji se moraju platit u komadu a to su velike cifre od 15-25 tisuća kn što isto porezna određuje a i ostala davanja su puno veća

j.d.o.o. ili d.o.o. je je inače komplicirana stvar,prevelika briga za tako nešto usputno,treba knjigovođa,plaća se porez na budale HGK, plaća se porez na dobit, treba imat zaposlenog direktora kojem se plaćaju doprinosi,plaća se doprinos na šume......... komplicirano je ovako napamet pričat,sad se ne mogu trenutno ni sjetiti sveg
 
Na vrh