• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podešavanje kombajna

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ako neko ima interesantan priručnik na ovu temu bolio bih pogledati , bar za nas mlade kombajnere.

U principu mogu da se nekako snadjem ali neki dan sam imao problem sa ječmom (ošljavi,brkati , kako ga ko zove.)
Neuobičeno veliki povrat neovršene mase sam imao , kada krenem niz brdo povrat neovršene mase i nije veliki ali tu masu mi izbacuje dole ispod lađe (preljeva spirala koja doprema masu do elevatora).
A kada krenem uz brdo , povrat mase na prozorčiću koji vidim je daleko veći ali mi tada masa ne preljava dole preko spirale.

Sito koje mi je bilo je 6x20 (ili 25 , zaboravio sam) , i sito je bilo čisto provjeravao sam više puta.
Probao sam da izvadim donje sito ali i bez njega je povrat mase bio veliki a i dosta prljavo je ubacivao u bunker.
Još da napomenem , u masi koja je išla u povrat je bilo dosta gotovog zrna koje je po meni trebalo ići u binker ali nije.

Kasnije radio pšenicu i nije bilo problema.

Šta me zezalo , pojma nemam. Dal' da idem na krupnija donja sita?
Inače sve radi maksimalno čisto.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Prošle godine kosio sam zob, i krenuo na uvratinu, da probam jel će biti dobro sito unutra, al nije, išlo je dosta na povratnu masu, pa sam stavio veće od 11 ili 13mm više se nesječam, možda da probaš staviti veće sito pa pratiš što će biti.....

za par dana trebam kositi rauolu, probat ću napraviti sito od 5mm, al neznam broj obrtaja, probat ću na 500-600 obrtaja, ko za soju, nadam se da bude dobro....
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Treba li za stočni grašak prepravljati kombajn, ili može raditi ko i za žitarice?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Treba li za stočni grašak prepravljati kombajn, ili može raditi ko i za žitarice?
Meni je jedan prekjučer počeo žeti pa je stavio najkrupnije sito šta ima na kombajnu. Nije završio, pukla mu dva remena i pomotala neku remenicu. Sad ga mogu samo zatanjurati za zelenu gnojidbu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ma kupio perforirani lim i samo uokvirio.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To je ok meni treba za Solingena 5mm rupe i debljina sita 2 mm.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ivanz kaj sam radiš sita ?
Radio ram, i ubacio preforaciju od 5mm,nakraju nisam ni radio s njim, nego s đurom..... Sita za selektor sam naručio po mjeri, a kolega mi odradio ram, i to vrhunski.....
 

nesa

Novi član
Tu od
30 Srp 2019
Poruka
10
Pozdrav svima,Ja bih pitao kako bih mogao doc do uputstva za rukovanje za stroj zmaj 131 ....ako itko zna ili pdr...
 

Najnoviji postovi

Na vrh