• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

podjela parcele?

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
evo ovako ekipa,

Kupio bih jednu parcelu, lijepa zemlja, lijepa lokacija, ima bunar,...ALI....
Ali na zemlji su upisana dva vlasnika, točno pola svaki.
Ovaj drugi je na svoju polovicu zasadio voćnjak.

mene zanima da li postoji neka druga mogućnost podjele parcele na dva dijela, osim parcelacije (cca. 4500 kn troška)?
da li nas dvojica možemo otići kod javnog bilježnika i ovjeriti "ugovor" u kojem stoji čija je koja polovica. naravno priložiti i nekakav tlocrt te podjele?!

puno hvala na pomoći
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako baš želiš podijelit parcelu onda igraju samo geodeta i katastar koliko ja znam a dokaz vlasništva je jedino gruntovna tj. vlasnički list.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
kužim to sve, zanima me da li je sa pravne strane gledano dovoljno napraviti sporazum o "podjeli" parcele?
da li se on i ja možemo dogovoriti i taj "dogovor" ovjeriti kod jav. bilježnika, pa da taj ovjereni dogovor bude pravovaljan?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
A za šta ti treba taj dogovor biti pravovaljan?
Šta se vlasništva tiče tebi je bitno napravit kupoprodajni ogovor sa prodavačem i upisat u gruntovnu, onda imaš polovicu te parcele. Tebe vjerojatno muči ako sam dobro skužio koju ti polovicu imaš tj. da nebi poslije bilo problema sa suvlasnikom? Ti možeš to stavit na papir i ovjerit kod javnog bilježnika, mislim da čak možeš i sam sastavit i potpišu ti se 3 svjedoka. Ali u obe situacije moraš tužit ako imaš posla sa budalom i krene moje-tvoje, moj metar, tvoj metar...
Ja bi rađe riknuo dva soma kuna i riješio to u katastru. Ne znam od kuda ti cifra od 4500kn?
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
ja sam mislio ograditi zemlju, pa me to muči.
cifru mi je rekao geodet, da traje cca. 30 dana i košta 4500 kn.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
ja sam mislio ograditi zemlju, pa me to muči.
cifru mi je rekao geodet, da traje cca. 30 dana i košta 4500 kn.
i da to me muči- metar tamo, metar vamo
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
cifru mi je rekao geodet, da traje cca. 30 dana i košta 4500 kn.

Sad se bahate jer imaju pune ruke posla, pitaj ga opet na jesen kad prođe legalizacija.
A zatraži još jednu ponudu, kod mene geodete kreću od 2000kn +pdv, za građevine za šta se radi i geodetski snimak a mislim da to tebi niti ne treba.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
ma za 2500 kuna uzmeš geodeta, napravi ti elaborat di piše sve, znači gdje je put, gdje je međa, gdje su kameni, ama baš sve sve sve, i potpišete to vas obojica i tako se upiše u gruntovnu...dalje delaš ko svoj na svom...
ako ima nekakvih problema oko dogovora tražiš od suda da vam uredi među, onda je trošak oko 1000 eurića ali nema na to prigovora...;)
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
ma za 2500 kuna uzmeš geodeta, napravi ti elaborat di piše sve, znači gdje je put, gdje je međa, gdje su kameni, ama baš sve sve sve, i potpišete to vas obojica i tako se upiše u gruntovnu...dalje delaš ko svoj na svom...
ako ima nekakvih problema oko dogovora tražiš od suda da vam uredi među, onda je trošak oko 1000 eurića ali nema na to prigovora...;)

ajde sutra ću se čuti sa geodetom i pitati ga za to

hvala puno

p.s.
javim kako je prošlo
 
Na vrh