• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podmazivanje klackalica ventila u vladimirca

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
pozdrav iz tople dalmacije svim članovima foruma nedavno sam štelao ventile na svom vladeku t25a1 79.g i primjetio sam da ulje ne dolazi na klackalice tj.rade na suho pa me zanima šta bi moglo biti hvala unaprijed.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na koji način si primjetio da ulje ne dolazi na klackalice?
Jel to tvoja subjektiva procjena ili si gledao dovod ulja do kalckalica?
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
štelao ventile i čim sam skinuo poklopce odmah mi je bilo sumnjivo jer su klackalice bile suhe ostavim ga da radi pola sata i nista ulja ni za lijek ne dolazi a koliko znam trebao bi imati stalno podmazivanje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko ja znam klackalice se napajaju preko cijevi koja ide negdje od bloka motora .
Pa provjeri da nije začepljena , slomljena , blindirana .
Dakle odvrni je negdje kod glave i upali traktor ..ako tu baca ulje traži dalje prema klackalicama ..ako tu ne baca traži uzrok prema bloku .
Nadam se da motor ima barem nekakv pritisak ulja ...ili da istog ima u motoru .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
štelao ventile i čim sam skinuo poklopce odmah mi je bilo sumnjivo jer su klackalice bile suhe ostavim ga da radi pola sata i nista ulja ni za lijek ne dolazi a koliko znam trebao bi imati stalno podmazivanje
Možda i na njemu pare podmazivaju
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
odvrnem cijev na bloku upalim inista ne baca ulje na otvoru inače pritisak ulja u motoru je malo više od 3 bara kad se ugrije stoji na 3 ulje ne trosi ima 3800 rs ja mislim da se okrenula piksna u kućištu bregaste i zatvorila otvor kanala čitam ovaj katalog od traktora i nekako mi se čini da bi to moglo biti uzrok
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
kad već otvoriš razvod lijepo prekontroliraj sve te mesingane iil brončane pikse, obrati pažnju pogotovo na onu koja drži osovinu za uravnoteživanje radilice, ta je pod najvećim naporima...i naravno, mijenjaj!!!
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
sve to ne bi bio problem prijatelju ali ovdje nema dijelova za vladeka dođes u dućan pitaš za dijelove oni te u čudu gledaju kao nikad čuli za takav traktor pa bih molio ako netko zna gdje u hrvatskoj mogu nabaviti dijelove da mi napiše adresu ili broj telefona
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ima jako puno ljudi sa tvog podrucja u Srbiji pa mislim da to nebi trebao biti problem a sto se tice HR nemam pojma.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
ne poznajem nikoga sa ovoga područja tko živi u srbiji tako da mi ta opcija ne igra isto tako mislim da vremena koja su iza nas treba ostaviti tamo gdje pripadaju tj.u prošlosti i okrenuti novu stranicu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
032 395 395
mirko iz vinkovaca, stvorit će ti sve što trebaš, poslat poštom i ne pretjerano naplatiti...
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
veliko hvala prijatelju nadam se da ću uspjeti nabaviti dijelove ovo je prvi kvar na motoru u 33 godine korištenja
 
I

IVIDO

Guest
sve to ne bi bio problem prijatelju ali ovdje nema dijelova za vladeka dođes u dućan pitaš za dijelove oni te u čudu gledaju kao nikad čuli za takav traktor pa bih molio ako netko zna gdje u hrvatskoj mogu nabaviti dijelove da mi napiše adresu ili broj telefona

dobro veče prijatelju ivica je ..iz slavonije okolica županje i ja imam vladeka ,pa znam za jednu trgovinu u vinkovcima koja drži sve dijelove za rusa .tako i za vladimirca t25 zove se gibanj,broj je 032-363-307:idea:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
danas naisao na ovu temu:icon_rofl:
isti slucaj bio i kod mene...simptomi su bili preterani dim iz auspuha,enormna potrosnja goriva ( drljanjem za 5 minuta 3 litre nafte).otvorili pokolpce klackalice,ono klackalice suhe ko barut.nije dolazilo ulje iz bloka...
izvadili dizne,jedna je samo pisala.zazor ventila vise od 1cm...
procistili dizne,nastelali ventile,cevcicu koja ide od bloka prema klackalicama spojili na rupu gde je crevo za pritisak ulja.odustali smo da raskopavamo motor,jer kod nas nema ama bas nista za vldimirca u radnjama.
sada traktor lako pali (palio je lako i ranije,al dekompresor nije funkcionisao,a sada funkcionise),motor lepo radi,a zadimi kad naglo dodam gas,i odma nestane dim.ulje ide do klackalica a pritisak ulja smo nastelovali na oko 3 a u leru 1.8...od prilike
sad cu mu testirati potrosnju u drljanju jer drljanje mi je bilo reper:eek::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to su ti otisle biksne [ klizni lezaji] na bregastoj.zakrenu se i rupa na biksni se nepoklopi sa rupom na bloku na kanalu za podmazivanje klackalica. zato je i pritisak ulja malo manji. mozda ce ti troskariti ulje jer su ventili i vodjice radili na suvo ,pa ce sad verovatno biti lufta kud ce ulje malo curkati u kompresioni prostor i auspuh. dobro je i radio sa tolikim zazorom ventila . ako imate kakav autobus za novi sad moze vam prodavac poslati autobusom delove
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
To nije dobro što si spojio cijev od podmazivanja na magistralu od manometra
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ako nista drugo,bar ce ici ulje do klackalica...
a kozna kad je prestalo dolaziti ulje do mazalica...
 

Najnoviji postovi

Na vrh