• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pohvale, medelje i ostala priznanja za vino

M

MIHA

Guest
ovu sam jucer dobio ono malo je falilo do zlata pola boda imo sam 17.5 a 18 bodova je zlato al ja sam zadovoljan
hehe imam vise bodova od covjeka kod kojeg idem na praksu hehehe ;D


vbzfp.jpg


a ova mi je od lane ista prica s bodovima
28kqyw9.jpg


ono da se vidi da s moze proizvest kvalitetno vinoi od 3-4 kg po trsu ono ipak je ovo kutjevačko vinogorje
a da jos ima moderniji podrum moderniju presu i kontroliranu fermentaciju bilo bi zlato 100% da i jos ono sto bi reko najlosije grozdje ono pod navodnicima naj losije sto proizvedem ostavljam kuci za vino a ono naj bolje tj sa vise secera prodajem jel ipak nisam ja neki vel vinar da prodajem vino po sto kn prodajem ga po 15 kn lit i ja zadovoljan
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: da se pohvalim hehe

lijepo,čestitam! S obzirom da smo godište,drago mi je da si uspješan,rijetki su nam vršnjaci s takvom voljom za rad,znaš.. ;) živio!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Re: da se pohvalim hehe

da a djelile se samo srebrene i zlatne,,jeld'?,,,
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: da se pohvalim hehe

svišče,a ti il se neš pohvallit ili nisi ni dobio? :lol:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Re: da se pohvalim hehe

nisam ni iso,,,kada se budem zaizbiljno bavio time onda cu se prijaviti,,ovo je bilo vise za vinare-amatere...
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: da se pohvalim hehe

ma kod nas niti nema nekih ozbiljnih izlozba, osvoji ti vani nest..
 
A

Arijan

Guest
Re: da se pohvalim hehe

Čestitam na diplomi, nadam se da se dogodine vidimo na Vino-Kapu, ove godine mi se jako svidjelo...

A i vina su bila sjajna ;)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Re: da se pohvalim hehe

zanimljiva vjest,,,,neznam jel to sada bilo na vino kapu,,,ili je to sada za festival grasevine u kutjevu,,ali na jednom ocjenjivanju su Beljska vina potukla Kutjevačka i to vise vrsta,,,,eto MIHA,,a znas zasto???zato sto je belje počelo rezati na 1 reznik,1 lucanj,,,dakle max 2.5kg po panju,a ti ces vidjeti ako kutjevo nastavi ovako raditi 3-4-5-6kg po trsu za 5 godina ce to biti vina koja ce kupovati lokalni pojanci po birtijama klase Mira Neić :D
 
J

jokapz

Guest
Re: da se pohvalim hehe

@swizach
Ja ostavljam 2 reznika i 2 lucne kako gdje pa imam sladore ko ti i kvalitetu... Nekažem ja da netreba iči na kvalitetu al sad ispada ak ostaviš jedan reznik i lucnu imaš super kvalitetan vinograd. Ak češ ti njem dat sve šta mu treba( gnojidba, obrada, rezanje, pljevljenje, zaštita) imat češ onda i kvalitetu i roda a ovo podcjenjivanje Kutjevačkih vina... dobro znamo šta je kutjevačka graševna al je još daleko bolja nego beljska i ti ostali bučkuriši i nikad belje nemože imati kvalitetu ko kutjevačko vinogorje.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Re: da se pohvalim hehe

joka,,,,ma nije stvar u sladoru,nego i u kiselinama,pepelu i ostalim 1200minerala i različitih spojeva,,,nemoze 2kg imati isut količinu minerala kao i 4kg.
a za belje,da imalo je bučkuriše ali vec 2-3 godine rezu na 1 reznik 1 lucanj.
vidjet ces na ovogodišnjem fetivalu grasevine da ce belje potuci kutjevo,,,i jos jedanput kazem,secer nije najbitnija stvar...ok nama je sve dok nas placaju po sladoru

a zdrava raguz je vec prosle godine govorio da ce kutjevo morati ici na smanjivanje uroda po trsu na oko 3kg,,,dakle,,,
 
M

MIHA

Guest
Re: da se pohvalim hehe

swizach kaže:
da a djelile se samo srebrene i zlatne,,jeld'?,,,

bilo je i 15 ak bronci a neka vina nisu ni ocjenjena ;)
 
M

MIHA

Guest
Re: da se pohvalim hehe

swizach kaže:
joka,,,,ma nije stvar u sladoru,nego i u kiselinama,pepelu i ostalim 1200minerala i različitih spojeva,,,nemoze 2kg imati isut količinu minerala kao i 4kg.
a za belje,da imalo je bučkuriše ali vec 2-3 godine rezu na 1 reznik 1 lucanj.
vidjet ces na ovogodišnjem fetivalu grasevine da ce belje potuci kutjevo,,,i jos jedanput kazem,secer nije najbitnija stvar...ok nama je sve dok nas placaju po sladoru

a zdrava raguz je vec prosle godine govorio da ce kutjevo morati ici na smanjivanje uroda po trsu na oko 3kg,,,dakle,,,
da al kuzis mika kad jeb sva kvalifikacija vina ide po kolicini secera u grozđu imamo mi na faksu taj stroj koji mjeri kolicine tih pepela minerala i kojekakvi pizdarija al nije u uporabi kad nitko ne trazi takvu analizu to je sam za neka istrazivanja itd a strojcek kosta pola 500 000kn
i ja i joka proizvodimo grožđe za prodaju vinarijama dok oni budu placali po seceru mi ce mo proiz po seceru kad oni budu trazili te pepele i te pizdarije odrezat ce mo jedan krak pa ce mo tak proizvodit ko sto ti radis
treba se prilagodit trzistu ono sta je cilj svake proizvodnje ""MAKSIMALIZACIJA DOBITI TJ ZARADA "" Jebe se meni ak je to tvoje grožđe kvalitetnije po pepelu itd... ako ce meni kutjevo platit po seceru aj sad da se ne raspalim od pisanja
znas sta hocu reci

a ja s kiselinama nikad nisam imo problema vjerujem i jokla a pogotovo s grasevinom jednino to moras pazit kod pinota koji vole preterat sa sladorom
 
M

MIHA

Guest
Re: da se pohvalim hehe

swizach kaže:
nisam ni iso,,,kada se budem zaizbiljno bavio time onda cu se prijaviti,,ovo je bilo vise za vinare-amatere...
nije bilo za amatere a sta si ti neki profesionalac hehe :lol:

sudjelovali su
vinarstvo krauthaker......branko perić ...slavko peric...jakobović veteovo ....jakobovic ramanovci ...tandara .... mihalj ,,,ratarnica...adžic...bartolovic...zrinšakgalic...veleuciliste u požegi
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Re: da se pohvalim hehe

ne ja sam bas i naglasio da nisam profesionalac,,molim da ljepo procitas a tek nda napises,
 

Najnoviji postovi

Na vrh