• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
2,151
Neki dan nesilice, pa sad afrička svinjska kuga, kaj je sad na redu? Možda opet mi?
 

Axial

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2020
Poruka
198
Evo, ovo je copy/paste sa veterinarstvo.hr os ASF:

Afrička svinjska kuga (ASK) je virusna zarazna bolest domaćih i divljih svinja koja se manifestira u obliku hemoragijske groznice, a smrtnost može doseći i 100%. Bolest nije opasna za ljude i druge životinje, već isključivo za domaće i divlje svinje. Uzročnik bolesti je DNA virus s ovojnicom koji spada u rod Asfivirusa iz porodice Asfarviridae. Populacija divljih svinja u kojoj cirkulira virus ASK glavni je izvor zaraze za domaće svinje, a virus je izrazito otporan na vanjske uvjete i ostaje dugotrajno prisutan u okolišu na zaraženom području.

Dalje ne moram čitati, naime radi se o virusu čije prisustvo se dokazuje vrlo (blagorečeno) dubioznim 'naučnim' metodama. Baš kao i kod COVID 19 virusa gdje smo svjedočili brojnim 'pozitivnim' nalazima a kod kojih 'izolirani pacijenti' kasnije nisu pokazivali nikakve znakove bolesti (doslvno: ako je nalaz pozitivan ili negativan možeš biti bolestan ali i ne moraš biti bolestan, sam nalaz baš ništa ne dokazuje). Prema tome takva vrsta nalaza uvijek se može interpretirati prema nečijoj osobnoj volji i intersima i moć interpretacije je bit stvari, a ne bolest sama po sebi, baš kao i kod COVID19. Tko samome sebi prisvaja moć da jedini pravilno 'interpretirta' nalaz i stanje, odmah ima i moć odrediti nečiju budućnost.
Sa druge strane poznato je da su potencijalni vektori širenja ASK divlje svinje, a po pitanju regulacije populacije divljih svinja nije se ništa konkretno poduzimalo - godinama (namjerno, slučajno, odgovornost?). Sada se tamane domaće svinje na farmama a vektore širenja bolesti - divlje svinje - uredno se ostavlja i dalje u funkciji širenja bolesti, plus znanstveno dubiozno testiranje na prisustvo virusa, plus neznanje (ili ih možda vode neki drugi, sakriveni, interesi?) odgovornih - jednako je situaciji u kojoj se nalazimo.
I tako će mo se vrtiti u krug i loviti vlastiti rep, sve dok nekompetencija caruje u državi.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
5,060

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
7,312
Majke ti stara, pa koji su to cirkusanti. Toga nema ni u Medrano cirkusu. Takvi likovi su zaduženi da vode poljoprivredu i gospodarstvo. Gdje ste glasači?
Ne znaš dal da se smiješ ili da plačeš :rolleyes:
 

korisnik2508

Aktivni član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
143
U Osječko-baranjskoj županiji se pojavila afrička svinjska kuga. Ministar poljoprivrede i njegovi ministranti su postavili policijske patrole na ulazu u županiju i kontroliraju vozila koja ulaze u županiju. Zar ne bi bilo logično kontrolirati vozila koja izlaze iz županije kako se ne bi bolest dalje širila?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
11,291
Malo mi je čudno!
Pandemija pa nesilice pa svinjarija pa krave plavog jezika!
Kad su izbori?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
29,923
Agenda 2030...
...ali to je teorija zavjere...
 

Najnoviji postovi

Na vrh