• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poljoprivredni avioni

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Samo šteta što nema nikoga tko ima iskustva sa poljoprivrednim avionom, pa da kaže kako to zapravo izgleda, a naravno i kako izgleda kad se sve stavi na papir. MOCO , ako kupiš avion, za ljepši ulazak u Europu, svakako nas informiraj! ;) Pozdrav!
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Iskustvo s avionima pa ne treba ti baš nešto previše. Nije isplativo ako nisu velike površine u pitanju, treba ti pista u blizini, traktoru vjetar ne smeta a avionu smeta, u americi je isplativo zbog puno niže cijene goriva i tak to je ugrubo to da se još komentirat detaljnije i ako nemaš pilotsku dozvolu mislim da ti je preskupo platit pilota za ovakav posao. Cijena aviona ti je od oko 40000 USD za avion tipa ruskog An-2 Antonova pa do preko milijun dolara za poljoprivredne helikoptere američke proizvodnje. Nađe se i malih za 20000 USD. Održavanje aviona je isto skupo trebaš pilota i mehaničara dozvole razno razne hrvatska birokracija i tak dalje nakupi se toga a da ne govorim o cijeni goriva kod nas mislim da nigdje nije ovako visoka ko kod nas pogotovo u odnosu na naš standard.

Mislim da je jedina isplativa opcija kod nas stari jeftini zrakoplov s hrpom dijelova dobrim mehaničarem i velike velike površine.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
suljos kaže:
E to,jasam te godine polagao za auto, stablizacija, redovi za svasta za mali motor dobijes 5 litara na mjesec, auto 40 e,pa gdje to ima....pre toga par nepar,plati osiguranje za cjelu godinu a nedajuti se vozit, eto danas su bonovi u Iranu iako imaju toliko goriva nadajmo se dobrom,inace ovdje u CH vidjam jedan Antonov koji vozi svatove,panoramski letovi i sl.
Ja sam iz antonova radio padobranske skokove, nosi 10-ak ljudi sa opremom, znaci oko 1t.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
pixa93 kaže:
to treba onaj kanader s mora dopeljat i nek sprica
Ovu izjavu treba dobro dobro proučiti :scratch :scratch :scratch :scratch :scratch
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
muhanicar kaže:
pixa93 kaže:
to treba onaj kanader s mora dopeljat i nek sprica
Ovu izjavu treba dobro dobro proučiti :scratch :scratch :scratch :scratch :scratch
Kanader nebi bas spricao, on je vise kad je susa za navodnjavanje usjeva.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Ovog sam snimio nedavno...

Eeee jebi ga...juče završio karijeru...baš mi ga je žao :(

http://img408.imageshack.us/img408/8269/poljoavion.jpg

Sreća pilot nepovređen...

Joe da nemaš ti neku čudno kameru? Pa dok si ga snima, da ga nisi,
odmah i skinuo sa zračnog prostora. Nekako pod kraj videa nekako leti
nisko :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
powershift kaže:
muhanicar kaže:
pixa93 kaže:
to treba onaj kanader s mora dopeljat i nek sprica
Ovu izjavu treba dobro dobro proučiti :scratch :scratch :scratch :scratch :scratch
Kanader nebi bas spricao, on je vise kad je susa za navodnjavanje usjeva.

Ma moze i kad je poplava kupiti vodu i vracati ju nazad u Dunav, he he.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
ivan33 kaže:
Joekiki, jel bar pilot čitav, ako nije avion?
Jeste...pilot je živ,,,nije ništa strašno - prevrnuo se prilikom uzletanja, bilo je mokro tlo, a avion je bio pretovaren!!!
A pilotu je to bio zadnji radni dan u životu, treba ići u mirovinu...a tog dana - to bi mu bio 13 ti let...baksus neviđeni...za svoj radni vek, nije namestio ni jedan kiks,,,nego eto....taj poslednji...za pamćenje...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh