• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć - Faza,paljenje,pumpa goriva.

KenoMujkic

Novi član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
19
Pozdrav svima,potrebna mi je pomoc. U pitanju je CaseIH 640 . Ili IH 633,isti motor,3 klipa .

Odradio mu generalku,medjutim nisam biljezio nista na zupcanicima i kad je doslo do faženja,problem.

Pumpa visokog pritiska na svom zupčaniku ima 6 tački,6 brojeva. Koji podesit. Ja stavio br. 3 ponašo se najbolje na oči,lijepo bacalo gorivo. Sklopio ,Al problem,moram malo gas dat da upali,kad upali tuši ga i baca bijeli dim,okreto pumpu,ništa ne dobijam,osim što prema naprijed ( prema bloku nece da upali) Da li neko zna na koji br. Treba,da ne šarafam dzaba . 20210302_083633.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kad su sve oznake poklopljene trebao bi prvi biti na palenju,ufazi zupčanik pumpe da na prvi cilindar daje gorivo kad su sve oznake poklopljene.To što ima više oznaka na zupčaniku pumpe može biti da je isti zupčanik za motore s različitim brojem cilindara,samo treba naći pravu oznaku.
 

KenoMujkic

Novi član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
19
Baš to sam i uradio,tako mi je br. 3 najbolje pokazo,al eto nije,prebacio sam na 1,nece nikako da upali,danas idem na br. 2 jer ako je radio na 3 al tesko onda je najbliza dvojka samo jedan zub,i korigovat malo zakretanjem. Sreća ima deklo naprijed malo i slika od sklapanja tako brojim zube i pomičem,i ja smatram da je ista pumpa za vise traktora,kod njih je to isto za dosta modela,isti fi klipa samo vise ih ima i tako. Al eto nisam dosad ovo radio pa sam mislio da je neko upoznat,hvala ti na odgovoru. Pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh