• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoc - Krava bolesna !!!

zika

Novi član
Tu od
1 Ožu 2016
Poruka
3
hvala na odgovoru ali vet. kaze da nisu boginje i sve sto sam mu rekla da sam koristila i on bi mi to rekao sada mazem cink vitaminskom masti ali jos ne vidim nikakav rezultat pravo tesko ide ali nadam se da cu uspjeti ne odustajem jer krava je steona drugim teletom a predobra je. boricu se .hvala:icon_e_ugeek:
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Iz rubrike za nepovjerovat!!!
Nedavno pozovem veterinara da mi osjemeni kravu i ujedno prekontrolira ostale na steonost koje bi trebale bit otprilike oko 4mj. steone...
I tako on zakljuci da jedna koja bi trebala bit steona 4mj. nije uopce steona ali i skuzi da ima sluzi i da se goni iako nije imala vanjskih znakova i odmah ju i osjemeni...
Jutros nakon muze ulazim u stalu jos nahranit i nadjem odbacen plod vec napola razvitog teleta...znaci osjemenio 4mj. steonu kravu i ona tjedan dana poslje pobaci !!!
Sta uopce rec,ucinit,jednostavno za nepovjerovat sta se radi ,ako nas neuniste mljekare bude veterinari !!!
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Tacno,aljkavost veterinara je toliko uzela zamaha da je to nevjerovatno,slicne su situacije i u mojoj okolini,kome i od cega ce ziviti ti veterinari kada ne bude stoke i farmera,oni izgleda ne razmisljaju u tom pravcu..
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Radul, veterinar ti je šalabajzer, pa sluz ima i bređa krava, a najsigurniji način za kontrolu je s ultrazvukom, ali naravno da ga moji veterinari nemaju. S obzirom koliko je krava u mojoj okolici, neče im ni trebati, osim za pse i mačke, to sam im već napomenuo pred dvije-tri godine, neka ga kupe zbog peseka, pa usput s njime pregledaju i koju kravu da li je bređa ili ima kakvu cistu na jajnicima. Pred mjesec dana mi je veterinar došao s kolegom iz neke firme iz Zagreba sa ultrazvukom, pregledali su stado da potvrde bređost i one "problematične" koje nisu ostale nakon višekratnog osjemenjivanja na izgled jajnika i eventualne ciste, tri problematične smo liječili i pred tjedan dana osjemenili, sada sam u iščekivanju da li smo uspjeli ili ne.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Imaju ovi moji ultrazvuk,samo je to za njih izgleda nuklearna fizika, i pitanje jel oni uopce znaju s tim barat ?
Danas popodne on dodje i normalna reakcija,kao da je to nesto normalno i uobicajeno ?
A di su tu u cijeloj prici moji troskovi: osjemenjivanje 2×,inekcije,pol izgubljenog vremena... i na kraju sto je najgore hoce ta krava vise uopce ostat steona ???
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Meni je veterinar skoro dao hormon za gonidbu bređoj kravi, ali mojom krivnjom, ne pamtim dobro imena i brojeve, i sreća što je tražio njen karton da vidi kako je ranije bilo s osjemenjivanjem. Hormon bi dali kravi bređoj 5 mjeseci. Sad imam šalabahter s brojevima i imenima krava i brojem veza, tako da takvih scena više nisam imao.
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Kolega, pa uzmi svesku i olovku kao i ja i zapisuj. Doduse ja kravama dajem imena pa ih tako pamtim i vodim evidenciju...
I kod mene je slicna situacija nikako jedna junica da ostane steona, 11 put je osemenjavali videcemo ovaj put, ubacujem kvalitetna i skupa semena za moj region, da kosta kosta, ali se nadam da ce se isplatiti ... Jedina dobra stvar je da imam konacno veterinara koji donosi semena koja trazim... Malo su vrdali iz instituta dok nisam podviknuo preko telefona a sada je ok...
 
Posljednje uređivanje:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Jugio, krave mi imaju imena, ali sam ja imao povredu glave i jednostavno neke stvari ne pamtim. Knjiga oplodnje je u ženinom nadzoru, a ja u štali na zidu imam onaj kalendar gdje se vide datumi za tri mjeseca i gdje upisujem opažanja na dnevnoj bazi. Uz to imam i onaj Sanijev kalendar gravidnosti, ali sve to mi je badava ako se ja ne mogu sjetiti kako se krava zove. Uz to mi je skoro cijela štala sa imenima s početnim slovom B, tako da imam na pr Babu, Bebu, Bibu, Bobu,Bubu, Beu, Bou, pa si sad zapamti koja je koja. Onda ide šalabahter u ruke, i sad to funkcionira.
 

jugio

Član
Tu od
29 Srp 2014
Poruka
102
Moje krave imaju razlicita imena bela bambi zule magi goldi srecna itd... :) Probao sam preko brojeva, ali komplikovano ovako je lakse...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Momci jedna stevana junica pomalo mrsavi a uzrok su najvjerovatnije paraziti koji sad izlaze na kozu na ledima...narod kod nas to zove ugrcima....
Smijem li je uopste lijeciti posto je u 6 mjesecu stevanosti.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh