• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoc MTD 790M

Ceky

Novi član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
10
Društvance trbo bi pomoć oko trimera gore navedenog, znači prije cca 4god sam kosio ogromnu grabetinu i na samom kraju timer se ugasio i nije htio upalit ni za ništa, poslije toga recimo nakon god dana sam probao upalit a ono ona radi kad se mrvicu ugrije zgasi se e pošto sam imao isti problem sa motorkom na njoj sam promjenio memranu i radi ko vurica pa sam i za trimer kupio i promjenio ali neče upalit nema šanse i još k tome bi vas zamolio da mi kažete na ona dva šarafića di koji je za šta i kako da naštelam pošto je raštelano???
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Bobina? upali ga pa kad crkne, izvadi svjećicu pa vidi dal hiće iskru.
 

Ceky

Novi član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
10
iskru baca bez greške, benge ima. kaj bi trebo vidjet u cilindu da je skuren ili??
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Kanta za smeće, premuzni štilj na pol i naguraj nutra.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
najverovatnije je sam motor pregrejan i onda nastaju problemi. kakvu kompresiju ima kad ga palis. jel zapinje dobro ili mekano se vuce. mirise mi na ili zagoreo klip ili semerinzi radilice da su pregrejani pa falsira. ili ti je mozda sa dovodom goriva nesto kako netreba ako se odjednom ugasio. ti MTD su najverovatnije kineske proizvodnje i nisu se bas proslavili kao i kod nas kupljeni.tako da ucestalost kvarova je povelika.probaj pregledati sve u dovodu goriva iz rezervara do karba dal nefalsira zrak ili pumpica ona mala dal nije napukla.ako nije tu onda otvaraj masinu. trimera kod nas niko nema njihove proizvodnje u blizini da bih iskopao neki podatak. jedino ako nadjem od mog ALKA mozda ce moci bar priblizno
 

Ceky

Novi član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
10
kompresiaj ko i prvog dana. jedino ovo šta si spomenu pumpicu pumpam i vidim da gorivo dođe do frgića ali u toj pumpici nema goriva povuće pa vrati na moj stisak, mjehurići idu u rezervar i čujem kao zrak.. al nemogu odgonetnut di ide taj zrak!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dok crevo nije puno goriva neces ni upaliti. sama pumpica cesto otkaze ili crevca koja dovode i odvode ili sami spojevi labavi. sve to pregledaj i duni u pumpicu pa ces videti jer sisti na njoj. filtercic u rezervoaru mozda zapusen pa cim nemoze gorivo da prodje falsira vazduh na spojevima. znaci pretresi i produvaj sistem i svako crevo ili spoj labav zameni
 

Ceky

Novi član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
10
ok, probat ću.. al zanimljivo kak goriva ima na sviječici!?

e da zaboravih, a kaj sa ona dva šaravića kak da to naštelam s time da nema oznaku L i H???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod takvih Masina fergazeri su smeće i potrosi se unutra oko dizne i ako kad promjenis membrane i nastelas kako treba i opet neće samo novi karb.
Za taj model neznam dal ima bil je prije 2godine 800kn novi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jedan bi trebao biti za smesu a drugi ler gas. neznam napamet ali bi tako trebalo, vidi koji je u sklopu sa komandom gasa .onaj drugi otprilike na sredini karba je smesa pa ga prvo zavrni skroz ali osecajno .onda odvrni dva kruga pa probaj paliti .ako se samo javi i radi pod sauhom odvrni jos malo dok nedobije obrtaje i snagu. probacu sutra da pronadjem od mog trimera dal ima u upustvu otprilike koliko ide.
 

Ceky

Novi član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
10
danas sam je upalio nešto gorivo zeka sad ću ić ona creva sva propuhat... i moram je naštelat... hvala svima
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pogledaj spojeve creva dal labavo neidu onda hoce tu falsirati ili filteric u rezervoaru ,on hoce da zeza. na vilageru 24 sam imao takvih problema cesto jer je imao filcani filter koji je jako brzo zapusavao i nije bilo druge dok ga nismo drugaciji promenuli. sad sam gledao u servisnoj knjizici ali nista nema o stelovanju i ako treba javiti se servisu. nadji gde najbolje prima gas i najvecu turazu i onda ga odvrni jos malko tako da malo dimi na auspuh. gde je najveca turaza nije dobro jer smesa je posna i izaziva nezeljene posledice
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh