• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć oko dobivanja terena od države

Inter1908

Novi član
Tu od
10 Velj 2019
Poruka
1
Pozdrav svima

Nezaposlen sam i prijavljen sam na hzz i razmišljam početi sa malim poljoprivrednim terenom prvo za svoje obiteljske potrebe a dalje kako krene...
Kako mogu od države dobiti 200 ili vise kvadrata zemlje na korištenje ako mi može neko pomoć ko je prošao cijelu proceduru

Imam zahtjev za zakup zemljišta na koji plaćam bilježi od 20 kn i to predajem lokalnoj samoupravi ako sam dobro shvatio?
Traže da navedem kat br ćeš pa kako da to znam ...uzeo bih bilo bilo sta na zakup ali čini mi se nemoguce da saznam kat br cestice državnog slobodnog terena???
Još me zanima koliko je cijena i kakvo je plaćanje mjesečno ili godisne??
I po iskustvima koliko se čeka odobrenje tj koliko prođe vremena od papira do sadnje?
Bolje da pitam seljaka nego one zivcane djelatnice na šalteru
;)

Hvala puno
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Pozdrav kolega,nebi htio biti bezobrazan ali nitko nema pojima od kuda si,koliko imaš godina,nisi se ni predstavio,da li imaš kakvu mehanizaciju..
Također rekao bih da nisi odavde jer izgleda da nisi upoznat sa natječajima za izdavanje državne zemlje u zakup..
Nisam čuo da netko dodje na neki šalter i traži komad zemlje i dobije ju..tako da prouči za početak neke osnovne stvari kao što je opg,jer to je osnovni uvjet za sudjelovanje na natječajima za zakup zemlje..također preporučam da nekoga od rodbine ili prijatelja zamoliš da ti iznajmi 200m2 zemlje da kreneš jel prije budeš to iskemijao nego nekim drugim putem...
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
Da ne otvaram novu temu a imam sličan problem.

Naime, radi se o državnom zemljištu površine 1,37 ha koje stoji neobrađeno već xx godina i na njemu raste šikara, štoviše ljudi počeli bacati smeće... Polako sam počeo to čistiti i krčiti šikaru i neki dan sam pitao načelnika općine gdje se zemlja nalazi da mi da potvrdu da sam ušao u posjed, no on to ne želi.

Znam da je ta općina dobila suglasnost na program raspolaganja poljoprivrednim zemljištem, i znam da natječaj za zakup neće biti skoro raspisan iz više razloga koji su sada ne bitni. Ono što je bitno je da ta zemlja godinama stoji, nitko ju ne koristi, želim ju okrčiti i privesti kulturi, platiti zakup, i nije mi jasno zašto ne mogu dobiti potvrdu s kojom bi išao dalje do ugovora o mirnom posjedu.

Ima li netko sličnih iskustava? Komentirajte...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nekome radiš uslugu čišćenja besplatno,a očito je netko blizak načelniku bezicirao parcelu.
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
Evo prošla godina od mog posta, natječaj naravno nije još raspisan. Sreća pa su uskoro lokalni izbori jer se nadam da barem u mojoj općini tko pobjedi da će prvo što će napraviti biti raspisivanje natječaja Da ne otvaram novu temu mogli bi napisati odakle ste i da li je natječaj raspisan i proveden vez problema. Baš me zanima...
 

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
70
Imam sličnu situaciju kao @tomica83 ... Ima u susjednoj općini nekoliko parcela zapuštenog državnog zemljišta koje bi okrčio i priveo svrsi... zanima me koja je procedura... odlazim načelniku da mi da potvrdu o mirnom posjedu i čekam sljedeći javni natječaj?
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
Imam sličnu situaciju kao @tomica83 ... Ima u susjednoj općini nekoliko parcela zapuštenog državnog zemljišta koje bi okrčio i priveo svrsi... zanima me koja je procedura... odlazim načelniku da mi da potvrdu o mirnom posjedu i čekam sljedeći javni natječaj?
Dakle, danas je 08.12. godine Gospodnje 2021. a post sam objavio 13.3.2020. i što se dogodilo u mom slučaju!? NIŠTA. I što će se dogoditi? NIŠTA. Zato ne čekaj i kreni u akciju, polako krči a ako te netko prijavi ili bude pravio probleme samo ih ignoriraj jer pretpostavljam da i kod tebe ima onih koji obrađuju državno zemljište bez da je bio raspisan natječaj. I neka ljudi rade, bolje nego da raste drača.
 

Najnoviji postovi

Na vrh