• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoc oko pumpe za vodu

drasko111

Novi član
Tu od
17 Lip 2020
Poruka
3
Halo!

Danas nam je crkla pumpa koja je radila 17 godina

Na stranici Grundfosa vidim ima stotine raznih pumpi pa me zanima da li mi neko moze preporuciti koju da uzmem?

Imam rezervar betoniran a pumpa stoji iznad njeg u kucici i cijev sa kojim crpi pumpa je samo 3 metra dubine, zatim ide u spremnik od 200 litara i tu nabije pritisak pa taj pritisak baci vodu do kuce koja je 160 metara udaljena i 35 metara visocija od izvora. Pumpa se pali preko sklopke kad opdne pritisak na 3.5bar i nabije opet 5 pa se iskljuci iako smo uvijek zelili da bude 6bar kad se ugasi ali ne mozemo da nadjemo sklopku...

Gledam npr. ovu

i sta su stepeni u ovih pumpi?

Hvala!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Broj stupnjeva je broj rotora koji tlače vodu. Znači, što više stupnjeva, pumpa može postići veći tlak.
Svaka se tlačna sklopka dade namjestiti i na vie od 5 bara.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
A kaj ti je to rezervar, hidrofor ili nešto slično. I zašto ti taj tvoj rezervar nije u kuči ili što bliže kuče.
 

drasko111

Novi član
Tu od
17 Lip 2020
Poruka
3
Hey hvala na odgovoru.
To je obican spremnik visok jedno 1.5m od inoxa i ima ulaz i izlaz a na vrhu prikljucak za tlacnu sklopku.

Ne razumijem se bas ali valjda je to radi pumpe da se ne bi palila uvijek kad se nesto otvori kod kuce, nego ovako pritisak iz spremnika baca vodu a pumpa od 3.5bar nabije do 5 uvijek.

Nez koju sad da uzmem...ne mogu da se odlucim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
A da u taj betonirani spremnik staviš potopnu pumpu a taj tvoj inoksov spremnik postaviš negdje u podrum kuče ili gdje ti paše neče ti trebati toliki pritisak u hidroforu. Naravno to bi iziskalo maloviše posla od same izmjene pumpe.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ovaj tvoj sistem je dobar...ispravan nije to za potopnu pumpu (ona nemoze stvarati konstantni pritisak u sustavu)...ta tvoja inox spremnik je vjerojatno hidroforska posuda...kao na slici...
Odi u specijaliziranu trgovinu opisi sustav i siguran sam da ce ti dati dobar savijet sto kupiti....
Pozz
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Ne kažem da nije dobar samo je taj hidrofor predaleko i prenisko u odnosu na kuču i tu seveč u startu gubi pritisak.
Pumpi nije problem gurnuti vodu u ovom slučaju do kuče
 

Najnoviji postovi

Na vrh