• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć oko serva

  • Temu pokrenuo hevis
  • Datum prvog posta
H

hevis

Guest
:prayer:
imgres
Danas sam probao na namestim servo na vladimirca ali bezuspesno.Kupio sa na limundu ventil prioriteta,bar mislim da je on.Jer se razlikuje od onih sa kojima sam radio.povezao sam razvodnik i orbitrol na ventil i sa njega na pumpu.razvodnik nije ni dobio ulje,a orbitrol sam izgleda krivo povezao,jer je poceo dase siri na dnu i puca boja na njemu.Sad bih vas molio da mi pomognete oko povezivanja orbitrola i ventila.na orbitrolu stoje oznake L,R,I,P ja mislim da je tako nije mi tu.a na ventilu ima C,X i jos neko slovo.i dali je uopste to ventil prioriteta.slika ventila je moja a orbitrol je slican kao ovaj
imgres
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Bojim se da sada nije kasno za savjete :blackeye

Slike ti ne valjaju
Orbitrol :
L - Left , lijevo , jedan strana cilindra
R - Right , desno , druga strana cilindra
P - PumP(preshure) , dovod ulja
T - Tank , rezervoar , povrat ulja

Za prioritetetni ventil neznam

Ti ili si loše povezao ili je ventil zaštekao pa ti je sve davao orbitrolu , ali u svakom slučaju vjerovatno si i orbitrol pogrešno povezao čim je dobio PREpritisak tamo gdje nije trebao

Sličnu glupost sam ja napravio sebi pogrešnim povezivanjem orbitrola , samo meni je pumpa volana pukla na dva dijela :oops:
 
H

hevis

Guest
Hvala unapred.Sutra cu probati,ali cu prvo da rasturim orbitrol da vidim sto je procurio verovatno gumica.Jel treba da pazim na nesto prilikom otvaranja orbitrola
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :partyman:

Lako ga je rasklopiti ali sklapanje je teži dio slagalice :finga:
Postoji logika sklapanja ali ipak moraš imati neko predznanje oko hidraulike
 
H

hevis

Guest
Danas sam probao,ali nista vracam ja mehanicki volan.samo sto sam ga rastavio jer mi je imao lufta,mislim da su one caure pojedene jer kad sam drmao onu osovinu sto izlazi iz kucista drmala se gore dole.Savo jedno pitanje jos za vas.ona mesungana matica nema mi puno lufta gore dole ali se klima na navoju levo desno.neznam dali nije do nje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ništa ja tebe nisam razumio šta se kuda klima :blackeye
 
H

hevis

Guest
Savo evo ovako rasturio sam volan starog tipa vladimirca.Caure sto drze izlaznu osovinu iz volana mi imaju lufta,prvo cu te caure da zamenim pa ako bude imo i dalje lufta onda cu da menjam mesinganu maticu e sad sto sam hteo da te pitam ta matica ima lufta levo desno kada je na navoju a gore dole nema.E da i osovina na kojoj je navoj je bila pukla pa je neko vario ali je zavario ukrivo i to moramo srediti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
I ti očekuješ da neće biti lufta , baš si optimista :blackeye
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Hevis. kako da si odustao od hidro volana? ja baš razmišljam o nabavci dijelova pa da to pošteno napravim.
Savo? što bi po tvome mišljenju sve trebao imati taj sistem, jeli potrebno još što osim orbitrola i dvoradnog cilindra za spone?!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa treba ti prioritetni ventil ili još jedna pumpa i rezervoar za ulje
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Ako je netko složio na vladimirca servo ili hidraulični volan, molio bih da uslika cijeli sistem i stavi ovdje. Bilo bi poželjno da navede koje je dijelove koristio, koliko ga je koštalo...???

Obzirom je zima duga i nema nekih velikih poslova, rastavio sam svog Vladimirca, nabavio mu kabinu pa ga generalno uređujem, ujedno razmišljam mu ugraditi servo ili hidraulični volan i prednji hidraulik za ralicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh