• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoc oko sklapanja motora traktora

Nadoveza Nikola

Novi član
Tu od
2 Kol 2023
Poruka
1
Pozdrav svima nov sam na forumu ali razumecemo se, radi se o starom mcormick farmall traktoru sa 3 klipa nekome je to takoreći za zeljezo ali nama je sluzio za sitne poslove, i da skratim ove zime je blok motora pukao na dve meste. Kupio sam drugi blok u dobrom stanju dihtunge i sve potrebno ali par majstora koje sam zvao nemaju vremen da se bakcu sa njim pa cemo ga morati sami sklapati. Zanima me samo sta prilikom stavljanja drugog bloka moram da znam za prvi put i sta je vazno da bi traktor nakon toga radio ima li neko uzubljivanje na radilici pumpi itd.. Ako me je neko shvatio shvatio je, hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moraš imati dosta sreče i colnate ključeve...detalja se ne sječam
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Kad budeš rastavljao stari motor i sve oko njega, slikaj detaljno sve i po mogućnosti si isprintaj.
Mora negdje na internetu biti radionički priručnik, ili imaš sad ove digitalne moment ključeve koji pokazuju kolikim je momentom bio zategnit vijak /matica, kad se odvrče.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Košuljica cilindra mora biti starija ali ne znam koliko..uglavnom oko toga najviše posveti pažnju.. .Ležajeve ako ima obavezno nove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh