• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pomoc pri zimskom startovanju motora

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Samo da ne potrošite struje koliko i za remont motora.
.

Pa potrošilo bi se ako bi motor bio na održavanju temperature preko cijele noći ili na neki duži vremenski period
Ovo mislim da za 10-15 minuta može znatno ugrijati motor i pomoći u startu

Recimo i za ruse ima grijač da se kupi , montira se pored glave i spaja prirubnicom , nema pumpu u sebi nego cirkuliše po sistemu toplo-hladno ali kako sam čuo od onih koji ga imaju prilično sporo ugrijava

Eto mene taj OPEL ubija kao malog majmuna , sve što imam sa motorom u sebi pali dobro ali on je ipak opel:icon_hang: Lakše mi pali bez gasa nego sa gasom
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za 15-30 min u zavisnosti od spoljasnje temperature i kolicine vode bi trebalo da ugreje na bar 50 stepeni i ako tad nece upaliti to nije onda motor. opel retko koji bas pali zimi jer prvenstveno bos pumpa i spor alnaser ih zezaju. imao sam jednu askonu 1,6d jedina koja je palila i sa upolovacenim motorom na -10-15. a sa ovim sistemom ako samo nafta neparafinise sigurno pali i na -20 i vise jer je nebitno kad ga ugreje na +50i vise stepeni.Ima grejaca koji se montiraju u sigurnosne cepove bloka samo su manje snage ili se montiraju u donje crevo povrata u pumpu. znaci sistema ima dosta i svaka pomoc je dobrodosla u takvim uslovima. a cena struje za 30min je zanemariva koliko se spasava sam motor ,akumulator ,alnaser ,alternator . A zadovoljstvo kad upali iz prve je mnogostrano vece . inace vecina starijih dizela najbolje pali uz vrlo malo gasa ili bez. a jos jedan sistem cu uraditi sa ovim da ujedno odgrevam i filter nafte
 

Najnoviji postovi

Na vrh