• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć u vezi kupnje magarice

dam1r

Novi član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
4
Pozdrav, nadam se da ima neko ko ce mi odgovoriti na nekoliko pitanja

1. Koji soj magarca daje najviše mlijeka, i koliko se od nje najvise smije uzimati mlijeka?
2. U kojoj dobi magarica počinje davati mlijeko?
3. Nakon što dobije mlado, kad se smije početi uzimati mlijeko od magarice?
4. Ima li razlike u cijeni između muškog i ženskog kada se kupuje i koja je cijena?
5. U kojoj dobi je najbolje kupiti magaricu?
6. U koliko ima neko još korisnih saznanja da dopuni i da mi pomogne unaprijed zahvljaujem
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Od svega znam samo jedno - kupi malu,malecku bebu da postanete od prvih dana bliski i povezani.Budeš je lakše naučio na dojenje ako ti želiš piti mlijeko.
A ostalo ti je ko i kod krava vjerojatno - nakon prvog teljenja imaš mlijeko,prvih dana,jedno tjedan to nije za piti, a poslije kolko očeš. Samo,što će onda malo magarče piti - kako će preživjeti?
Ako želiš baš odraslu magaricu kupti,onda poslije drugog magareta, - tako ja mislim - jer se životinjama u drugoj laktaciji povečava količina mlijeka.
To ti je isto ko i kod ljudi - mlada cura i mlada zrela žena,jel.....

A sada bu ti valjda i netko pametniji nešt reko, ja ovo samo na pretpostavkama ......
 

dam1r

Novi član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
4
Hvala u svakom slučaju, ali nadam se da će mi neko odgovoriti na moja pitanja, pošto nam je u planu (ako rezultati istraživanja tržišta budu barem solidni) nabavka malo većeg broja magarica.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To ti je najbolje raspitati se na farmi magaraca u primorju. Ja sada neznam točno gdje je locirana,znam da je negdje blizu mora i da su se ljudi orijentirali na proizvodnju mlijeka,pakiraju ga po dva decilitra i prodaju.Mislim da je litra dvijesto kuna - nije valjda dvije deci,to bi bilo preskupo,ali dvijesto je sto posto sigurno, to mi je ostalo u sjećanju.Ma je,litra.Neznam jel ga smrzavaju ili pasteriziraju,uglavnom,za prodaju je,a imaju i dodatni prihod u sezoni turizma,naplačuju ako sam dobro skontala obilazak farme deset kuna turistima.
Probaj malo proguglati,sigurno ćeš naći neke informacije, a onda ti je lako u kontakt stupiti.Valjda će biti voljni barem osnovne podatke ti dati. A čuj,mora se zamoliti,tako to ide, pokušaj.

Je,bili su i na televiziji,mislim prošle godine,snimljen je bio dokumentarac o njima.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
znam da je razlika u cijeni između muškog i ženskog magarca,jer muške daju na udomljavanje.Pokušajte se obratiti u HPA ,odjelu za konjogojstvo,a za ostalo imate poruku.
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
ako vec zelis magarce za mlijeko, proguglaj i zovi ljude koji se s time bave.
S druge strane, sve ti na netu pise...
Samo se malo potrudi i sve lako sam nades.
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
U RH imaš tri pasmine magaraca.
Dalmatinski
Primorsko dinarski (perketov)
Istarski


Istarski može dat litru na dan.
Samo to nije krava da makneš mlado pa muzeš 6 mj.
Bez pulića dosta brzo gube mlijeko, ne ostaju brzo pune kad ih muzu....

https://www.facebook.com/opggalant.magarecemlijeko.1?fref=ts
Moj prijatelj, dobri ljudi.
Pulić 70kg mesa je cijenjeniji od telca u Istri gdje je i tele skupo.

Pozdrav, nadam se da ima neko ko ce mi odgovoriti na nekoliko pitanja

1. Koji soj magarca daje najviše mlijeka, i koliko se od nje najvise smije uzimati mlijeka?
2. U kojoj dobi magarica počinje davati mlijeko?
3. Nakon što dobije mlado, kad se smije početi uzimati mlijeko od magarice?
4. Ima li razlike u cijeni između muškog i ženskog kada se kupuje i koja je cijena?
5. U kojoj dobi je najbolje kupiti magaricu?
6. U koliko ima neko još korisnih saznanja da dopuni i da mi pomogne unaprijed zahvljaujem

1 Istarski (padovanki)
2 3g prvo mlado
3 ti mu kradeš ručak, nesmiješ pretjerat
4 žensko 5-12 tisuć(puna sa mladim) muško -ovisi o puno stvari (karakter)
5 zašto ti treba?
6 mlijeko cijene 300-400 kn i liječi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh